Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha túl sok ember...

Mit tegyek, ha túl sok ember van meghívva a "buliba", de nem elég nagy a hely?

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, hogy a legjobb barátnőm, mint minden nyáron, idén is az apukájához utazik, és ott lesz egész sulikezdésig. Panaszolta már nekem, hogy emiatt neki sose volt megtartva barátokkal a szülinapja, kevés embertől kap ajándékot (a szülinapja augusztusban van), így úgy gondoltam, hogy szervezek neki egy kis meglepetést: megkérdeztem a nővérét, hogy elmehetnénk-e páran hozzájuk, amolyan búcsúbulira, azt mondta persze, hogyne... Így készítettem egy messenger csoportot, és szóltam 1 lánynak és 1 fiúnak az osztályából, hogy akivel a barátnőm jóba van, azt tegyék be... Mivel jár társasági táncra, és onnan is van pár nagyon jó barátja/nője, írtam a táncpartnerének, hogy szedje össze abból a csoportból is a barátait. Nos, én bár megírtam, hogy inkább kisebb, meghíttebb eseményre kell számítani, a táncpartnere elég sokmindenkit betett a csoportba, plusz pár másik lányt az évfolyamról. Nem mondom, tényleg mind jóba van a barátnőmmel, de nem ANNYIRA jóba... Nem elleneznék egy nagyobb szabású bulit, csakhogy a barátnőmék háza nem olyan hatalmas + a nővérének is azt mondtam, hogy páran mennénk.


Fogalmam sincs mit tegyek. Nemrég kiírtam egy szavazást, hogy akkor konkrétan hányan jönnénk, hátha 15-nél nem jönnének többen. (Egyébként kb. 25-en vagyunk a csoportban).


Nem tehetek ki senkit, de szerintem a nagyja az embereknek azt hiszi, hogy ez egy átlagos beba**ós buli lesz... én meg azt szerettem volna, hogy tényleg a barátnőm legyen a középpontba, és csak azok jöjjenek, akikkel tartsa is a kapcsolatot, nem csak akkor beszélnek, amikor összefutnak.

Mi a jó eget tegyek??? 18/L



2020. jún. 17. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz ügy, mert ha most mondjátok vissza egyeseknek lehet megsértődnének, nem tudom hogy ez a lányt hogyan érintené.

A társas táncos dolog dobta meg így a létszámot, de ilyenkor már visszakozni, hogy bocs mégse gyere, olyan kellemetlen lenne, főleg hogy rendszeresen jár oda táncolni.


Én biztos azt csinálnám, hogy akkor legyen ez a buli, és külön szerveznék neki még egy meghittebb alkalmat is. Ha a hely nem adott a nagyobb összejövetelhez, akkor valami külső helyszínt keresnék.

Akár az is lehet hogy egyik este a meghitt szűk összejövetel, másnap meg akár jöhet a nagyobb.

2020. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat akkor kerti partyra kell gyurni szerintem inkabb!

En megtartanam de lampasok vagy szalonnasütes gitarozas vagy napozos party,söt DJ haver a keveröpultjàval, mindennel készülnék.


A hàz belsö tere meg max wc re bejàros, szoval valahogy ugy valositanàm meg hogy kerty partyra szamitsanak.

Amikor màr fogynak akkor lehet meghittebb esetleg bentalvos stb.


En nem pànikolnék rajta

2020. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindig az van, hogy benne vagy 30 ember a csoportban amiből mondjuk olyan 15-20 megy el..
2020. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Írdd meg, hogy akik jönnek a buliba azok készüljenek normális ajándékkal, torta lesz rendelve, annak az árába bele kell adni. Azt is írdd be, hogy nagyjából mindenki írja le milyen ajándékkal készül, hogy ne legyen két egyforma. Sokan nem fognak elmenni, ha ezt beírod a csopiba. Azok akik csak beinni mentek volna majd lekopnak.
2020. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az utóbbi tényleg jó ötlet, lehet csökkenne tőle a létszám, ha szóba hozod az anyagi vonatkozásokat.
2020. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor szervezd meg egy kocsmába, foglalj pár asztalt, írd meg a csopiba, hogy változott a helyszín és csókolom. Ha bárkit kiteszel a csoportból, sértődés lesz. Esetleg a kocsma előtt pár órával találkozzon a kisebb társaság a házukban, és onnan lehet menni a többiekehez a nagy buliba. Biztos így is tetszeni fog a barátnődnek.
2020. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jó ötlet lenne a kerti parti, csakhogy épp munkálatok folynak az udvarukon, nemrég költöztek, fel van ásva hely. Mert amúgy én is azt preferáltam volna, de a nővére mondta, hogy csak bentire lehet számítani...

Az ajándékos-tortás dolog megfordult a fejemben, még rágódom rajta, de valszeg az lesz, hogy kiírom, hogy mivel ez ilyen előszülinapi buli is lesz, mindenki gondolkodjon ajándékon/pótoljon ki akivel akar. Bár megmondom őszintén, ez szerintem kevés embert riasztana el, hogy kell pótolni 500-1000 ft-t.

2020. jún. 17. 13:42
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi egyébként a válaszokat. Remélem végül az lesz, amit a 3as írt.
2020. jún. 17. 13:43
 9/11 anonim ***** válasza:
500 Ft valóban nem. De ha egy rendelt tortáról van szó az fejenként 1000-1500Ft körül jön ki, plusz ha mindenki egyénileg vesz ajándékot mondjuk 4000Ft értékben (4000Ft alatt mit lehet venni, ami nem egy tábla csoki?) azt már lehet meggondolnák. Én így értettem.
2020. jún. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Esetleg legyél őszinte?

Írd meg a csoportba, hogy nagyobb lett a létszám, mint a férőhely, így muszáj lesz bérelni egy házat, amibe mindenki bele kell adjon, aki részt akar venni a bulin. Ha kevesen fizetnek, akkor elfértek az eddigi helyen, ha sokan, akkor pedig tudtok bérelni.

2020. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!