Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A túl sok segítség miatt...

Milán747 kérdése:

A túl sok segítség miatt körülvettek az érdekbarátok, már nem segítek nekik, ezért ki lettem közösítve, de a szüleim nem támogatnak az iskola váltásban. Mivel vehetném rá őket?

Figyelt kérdés
Az iskolában volt egy baráti köröm, akiknek rendszeresen tettem szívességet, ott segítettem őket, ahol csak tudtam. Aztán már jópár hónapja felfigyeltem, hogy valószínüleg csak kihasználnak engemet, ezért már egy hete arra jutottam, hogy nem fogok nekik segíteni. Azóta, már senki nem áll szóba velem, még csak nem is köszönnek nekem. Nos az lenne a problémám, hogy azok, akik nem voltak benne ebben a körben, azokat is rendszeresen segítettem, és igazából, most, hogy megtagadtam a segítséget, ezért az egész osztályomból már senki nem áll velem szóba. Arra gondoltam, hogy egyik volt osztálytársam, aki a legjobb barátom a mai napig, ő egy másik iskolába jár, hogy átjelentkezek hozzájuk jövőre, mert én ezt így nagyon nehezen bírom, hogy mindenki kerüli a társaságomat. Ebből a történetből sikerült megtanulnom, hogy nem segítek többet. Mondtam a problémámat a szüleimnek, de ők nem igazán támogatnak engemet, abban, hogy iskolát váltsak, mert szerintük nem a társaság a fontos, de én így nem bírom elviselni a hétköznapjaimat. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy mivel tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy nekem sokat segítene ez a váltás.

2020. jan. 27. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Kezdj el újra barátkozni, de most a személyiségeddel igyekezz barátokat szerezni és ne azzal azzal, hogy megírod a házit nekik vagy kölcsönadsz vagy ki tudja. Járj el szakkörökre, sportolni velük vagy ilyesmi. Nem hiszem, hogy csak úgy hirtelen senki nem áll emiatt szóba veled, ha csak nincs valami más is a háttérben.
2020. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!