Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kérjem meg rá?

Hogy kérjem meg rá?

Figyelt kérdés

Szóval, én elkezdtem írni egy könyvet magyarul, amit publikáltam Wattpadra. Egy egész jó kis történet, és egy nap erre a fiú padtársam felfigyelt, majd elkezdtünk róla beszélgetni és azt mondta, hogy miért nem fordítom le angolra, mivel úgy több olvasóm lesz. Ezen el is gondolkodtam és úgy határoztam, hogy "miért ne?", végül is nincs mit veszítenem. Csak ezzel az a apró probléma volt, hogy még ha jó is voltam/vagyok angolban, vétek pár hibát. Ezt el is mondtam a padtársamnak és azt mondta, hogy ő majd segít nekem, hiszen angol Olimpián volt és angol tanárnő az anyja. Nem vettük annyira véresen komolyan, csak egy ilyen baráti tevékenység volt. Ez január elején kezdtük, majd a vírus miatt egy kicsit abbahagytuk, de miután befejeződött az on-line oktatás újra neki fogtunk (persze, ezzel párhuzamosan írtam magyarul is). Viszont mielőtt újra neki fogtunk megkérdeztem tőle, hogy biztosan folytatni akarja-e, mert hát... van jobb dolga is és nem akarom ezzel streszelni, de ő azt mondta, hogy segíteni akar tovább és nyugodjak meg, nem idegesítem ezzel. Aztán oda adtam neki két héttel ezelőtt az egyik fejezetet. Egy ideig vártam, mentem a barátaim találkozni, filmeztem stb., majd tegnap ráírtam, hogy emlékeztessem rá, hogy azért foglalkoznia kéne azzal is. Nem hosszúak a fejezetek, körülbelül 20-25 perc egyet elolvasni illetve kijavítani. Erre az volt a válasza, hogy igen, elfelejtette, majd megkérdeztem, hogy mikor óhajtja megcsinálni, majd nem válaszolt. Még egy annyit sem, hogy "bocs, majd holnap megcsinálom"! És ez engem nagyon bánt, mert... hát egy kicsit beleszerettem.


Tudom, ez most egy hülye tini drámának nézz ki, de én nekem elég erős szociális szorongásom van, és nagyon érzékenyen érintenek az ilyenek, és azonnal azon kezd el kattogni az agyam, hogy vajon mit rontottam el. És emiatt ha lehet, a válaszok közt se nagyon bántsanak, mert ez is érzékenyen érint engem... Ha lehet, inkább írjanak megoldásokat, hogy hogyan kérjem meg rá, hogy csinálja végre meg. Félek, hogy csak egy teher vagyok számára, és csak sajnálatból írta azt, hogy tovább szeretné csinálni. Most jelenleg ott tartok, hogy cikinek érzek, újra írni neki, hogy mikor csinálja meg, mert nem akarom, hogy idegesítsem, aztán meg megharagudjon rám.



2020. júl. 5. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szivesseget tesz neked, legyél türelemmel.
2020. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez oké, de már két hete, hogy elküldtem neki, és nem hiszem, hogy 20-25 percnél több időbe kerül. Havonta max 2 kell megcsinálnia. Vagy én vagyok a túl izgága?
2020. júl. 5. 15:47
 3/8 anonim válasza:
100%

Ha tényleg nem tart olyan sokáig, akkor vagy valami egyéni problémája van, vagy pedig már nincs kedve csinálni.

Esetleg kérdezz rá, hogy hogy van.

2020. júl. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen ez mindenkinek elment az életkedve.Szerintem felesleges hisztizni meg számonkérni ez elég nagy szivesseg nem mindenkinek van érzéke a fordításhoz komolyabb forditásokért komoly pénzeket kérnek ő full gyorsan és vegulis eddig egész gyorsan megcsinálta neked. Szerintem valahogy vedd le ezt a terhet a válláról.
2020. júl. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De hogyha nem akarja folytatni, akkor miért nem mondja meg? Persze, egy picit csalódott leszek, de hogyha elmondaná, akkor nekem sem lenne bűntudatom, hogy zavarom ilyesmivel.

Amúgy, ő csak javít nem fordít. Nekem sem telik kis időbe egy fejezetet lefordítani, kb. 3-4 óra. Egy fejezet KIJAVÍTÁSA pedig 20-25 percet, max félórát vesz igénybe. Csak vele is az a baj, hogy egy tipikusan lusta srác... Ezt mindenkitől hallottam...

2020. júl. 7. 08:10
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Lehet hogy nem akar megsérteni. Ha valakire rápasszolsz valamit akkor neked is kéne egy pontnak lenni amikor úgy érzed hogy ez kihasználás nem? Lehet hogy csak papucs és nem akarja megmondani
2020. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De... én nem használom ki. Sőt! Ő ajánlotta fel, hogy segít. És mint ahogy írtam, megkérdeztem tőle, hogy akarja-e folytatni és azt is megmondtam neki, nem sértődök meg, ha azt mondja, hogy neki ebből elege van. És nem hiszem azt, hogy az kihasználásnak számít, hogy lefordítom neki és ki is nyomtatom papírra. Neki csak annyi a dolga, hogy elolvassa és azt a pár hibát amit csinálok kijavítja. Persze, nem veszem semmibe a munkáját és sokszor meg is köszöntem neki, de nem hiszem, hogy olyan nehéz neki.
2020. júl. 7. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz tud ám lenni nemet mondani. Nekem is volt hogy pl egy valaki azt ígérte hogy segit egy történetben megirni, aztán egyszercsak eltűnt, nem írt többet,hiába kerestem. Pedig én például még pénzt is adtam volna érte, de odáig nem jutottunk el hogy erről beszéljünk, csak eltűnt. Nincs mit tenni, ha nem őt hozza a sors hogy segítsen nekem, akkor biztos máshogy kell boldogulnom.

De nem mondott nemet, csak eltűnt.

Lényeg hogy nem kell erőltetni :)

2020. júl. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!