Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kérjem vissza a tartozást?

Hogyan kérjem vissza a tartozást?

Figyelt kérdés
Van egy barátom aki már egy éve tartozik 20.000ft-al. Én külföldön dolgozom és csak 4 havonta jövök haza 2 hétre. A tartozás már 1 éve tart. Mindig valahogy úgy alakul,hogy én visszautazok és a tartozás halad,marad. Most újra hazajöttem és maximálisan kiköltekeztem az itthoni dolgokra. A pénz amivel tartozik az igazán jó lenne pluszba,de a srác kerül, nem keres,sosincs ideje. Pedig mikor hívom sose említem neki a pénzt. Egy kávéra vagy egy sörre hívtam volna ki. 5 Napom maradt és utazok vissza külföldre és bánt,hogy még mindig nem adta meg a tartozást. Legutóbb mikor kértem tőle akkor azt mondta erélyesen,hogy "Mit fosok? Oda fogom adni a pénzt" Azóta nem hoztam fel neki. Most meg olyan kínosnak érzem kérni. Az egyszer biztos,hogy soha többet senkinek nem adok kölcsön még 100ft se. Hogyan kérjem vissza, hogy megmaradjon a barátság?

2019. máj. 7. 12:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

A barátságnak már ott vége lett, mikor először kifakadt a pénz miatt, most meg lapul, mint szar a gazban. Hívd fel, mondd meg, hogy kéred a pénzt, pont.

2019. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kell adni senkinek. Ilyen velem volt. Adtam valakinek pénzt,és megígérte,hogy majd vissza adja, és nem adta vissza. Legalább tanultam belőle.
2019. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De miért félek még én kérni a saját pénzem? Olyan kínosnak érzem az egész dolgot... Gondolom ezt neki magától kellene tudni. Én aludni se tudnák nyugodtan ha tartozásom lenne. Nem nagy összeg,de pont ennyi plusz kellene a visszaútra. Legalább mondaná bocsi most nem tudom oda adni vagy valami, de mikor elérem fel se hozza.
2019. máj. 7. 12:47
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert úgy állítja be az egészet, mintha neki állna feljebb, közben pedig te szántad meg, szóval ne érezd emiatt rosszul és kellemetlenül magad. Neked kellene bocsánatot kérni, hogy légyszi, add már vissza a pénzt ami jóindulatból kölcsön adtam?

Nem kell balhézni nyilván, de hívd fel, és mondd neki, hogy nem akarsz veszekedést, de szerinted ez nem egy korrekt dolog, hogy ha valaki kér kölcsönbe valamit, azt nem adja vissza, főleg ennyi ideig, ezért a következő találakozásnál legyen nála. Ha ennek ellenére sem adja vissza, biztos nem beszélnék vele többet, meg is írnám neki, szép egy “ember” lett belőle.

2019. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Ma ismét rákérdezek,hogy akkor mi lesz a pénzel. Ha ismét kerülni fogja a témát vagy esetleg agresszívan válaszolni akkor bizony véget fog érni ez a barátság és beolvasok neki. Eddig elnéző voltam,de innentől befejeztem a jópofizást.
2019. máj. 7. 13:04
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó írja. Ő váltat ki belőled rossz érzést azzal, hogy hogy mered visszakérni azt a pénzt amiért te dolgoztál és odaadtad neki.


Hívd fel, mondd neki, hogy kéred a pénzed. Az ilyen rég nem barátság, emiatt ne aggódj. Lehet pénzt kölcsönadni, de szigorúan csak papírral.

2019. máj. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én elküldeném a számlaszámom. Ha nem utalja el a héten, akkor felejtsen el. Mindenhonnan tiltanàm és nem állnék szoba vele többet, sőt a közös barátoknak is elmondanàm.

Egyébként nem hiszem, hogy valaha visszaadja. Az a szerencse, hogy nem több pénzről van szó. Egyik ismerősöm rokonnak adott fél milliót. Soha nem fogja visszakapni, vannak ilyen mocsok emberek

2019. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Amúgy így belegondolva nem is a pénz ami kiveri a biztosítékot nálam, hanem az, hogy még azt se mondja bocsi,de nincs pénzem megadni. Olyan mintha nem is történt volna meg ez a kölcsönadás. Ez az ami nagyon felhúz engem...
2019. máj. 7. 13:25
 9/19 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már nem 20.000Ft-ról beszélünk, mondd meg neki...
2019. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, megértelek, én ugyanígy óriásit csalódtam egy barátomban. Együtt jártunk szórakozni, csomót dumáltunk, aztán kért kölcsön 10 ezer forintot és eltűnt. Később tudtam meg, hogy másoktól is kért, valakitől 5 ezret, valakitől 20-at. Kiakadtam én is és végül nagyon beolvastam neki. Kelletlenül adta vissza, mintha valami uzsorás lennék, azóta sem láttam. Sajnos az ember életében vannak ilyen ezer forintos meg ötezer forintos "barátok", nem szabad kölcsönadni és le kell őket építeni.

Meg kell mondani, hogy nem a húszezer forint a lényeg, hanem maga az elv, hogy kölcsönkért, eltűnt és még te érzed magad kellemetlenül. Az igazságérzeted nem engedi, hogy ne fizesse vissza! Mond meg, hogy inkább szívesebben odaadod egy hajléktalannak ezek után, de akkor is adja vissza!

2019. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!