Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tapadós vagyok, ha pár havonta...

Tapadós vagyok, ha pár havonta, félévente írok néhány ismerősnek, érdeklődök, néha találkozunk, de mindig én kezdeményezek?

Figyelt kérdés

Van néhány ismerősöm, többnyire idősebbek, így elfoglaltabbak is, de van, aki velem egykorú.

Mikor több időm van, vagy eszembe jutnak szoktam írni nekik, hogy vannak, van, néha megkérdezem, van-e kedvük találkozni. Ha ráérnek, találkozunk jól elbeszélgetünk, megbeszéljük, hogy legközelebb is találkozzunk.

Aztán megint csak akkor beszélünk, mikor én keresem őket.


Nekem is vannak olyan barátaim, akiknek több a szabadideje, és gyakrabban keresnek, hívnak, nagyobb társaság igényük, de igyekszem én is keresni őket, még ha ritkábban is mint ők.

Mit gondoltok?



2020. júl. 6. 01:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól teszed.

De ha ők ennyire enerváltak, ideje lehetne újabb, hozzád jobban illő emberek felé is nyitnod.

2020. júl. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy tapadós. Fura, amikor valaki nem viszonozza a barátságot, talán nincs meg a közös vibe. Nem erőltetném, de megértem, ha kiszolgáltatott vagy és jobb a kikényszerített találkozás, mint egyáltalán semmi. Keress olyan barátokat idővel, akik ugyanolyan intenzitással fognak keresni téged, és aggódnod sem kell majd.

Én pl. ismertem egy csajt, aki nagyon jó fejnek tűnt, ameddig ki nem beszélt a hátam mögött, hogy szebb vagyok nála, és ezért ő inkább elkerül. Meg olyannal is találkoztam, aki még soha fel nem hívott magához, vagy el nem hívott magával valamerre, de ugyanakkor mindig felhozta, hogy majd én találjak ki valamit.

2020. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Vannak más barátaim, persze, de azért őket is szeretem és jó lenne fenntartartani a kapcsolatot, mert érdkel mi van velük.

Vannak 10-15 évvel idősebbek, meg van maguk világa, lehet ezért is úgy vannak vele én keressem, szervezzek, de azért néha egy viszonzás jól esne. :/

Tulajdonképp ez olyan, ha már én próbalkozok, nem akarnak elküldeni, de maguktól nem jutok az eszükbe. Párszor már elhatároztam, hogy nem írok én megint, de egy fél év után mindig elkezdenek hiányozni, hogy semmit mem tudok róluk, és mindig újból írok. :/

2020. júl. 6. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet meg kellene mondanod, hogy úgy érzed ez a passzivitás a részükről elég rosszul esik.
2020. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!