Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha a barátom...

Mit csináljak ha a barátom nem a legjobb barát?

Figyelt kérdés

Mit csináljak ha a ,,haverom'' nem jó barát és az én városomban nincs nagyon rajta kívül más barátom (és úgy nem jó barát:hogy a pénzemmel kihasznál, ritka nagy hülyeségeket beszél, ha magamnak veszek valamit és nem adok neki belőle megsertodik mert ősem szokott adni a sajátjából + (így nem vok a legjobb barát) de gáz vele mutatkozni mert ő nagyon rosszul tanul és így egy sorba vesznek vele ami nagyon gáz+ egy csomószor ha mondanék neki valamit ki is mondom és nem hallja meg és kb 10 szer kell szolongatnom hogy meghallja))


UI:bocs a fogalmazásért meg a helyesírásért.



2020. júl. 6. 14:15
 1/2 Kinga20170526 ***** válasza:

Hát figyelj, ezek alapján ez a “barát” nagyon nem egy barát. Inkább valaki, aki idegesít téged. Szerintem semmiképpen se hagyd őt ott szó nélkül. Próbálj meg beszélni vele, elfogadni a problémádat, hátha megérti, és megpróbál változtatni. Szerintem barátokat simán tudsz találni, de azért gondolj arra, hogy ez az egyetlen barátod, és attól függetlenül, hogy miket csinál, melletted van, nem szabad csak úgy eldobni!

Esetleg javasold neki, hogy menjetek el többet bulizni, vagy próbáljátok meg nyitni mások felé mindketten, hátha így összejön később egy teljesen jó baráti társaság! :)

A pénzzel kapcsolatban pedig egyszerűen csak szigorúbbnak kell lenned. Ne adj neki, és kész. Ha elfajult ez a “kisegítelek” pénzzel dolog, akkor vess neki véget. Mindent meg lehet beszélni szerintem! Reméljük a “haverod” megérti majd a gondjaid, ha pedig nem, akkor még jó hogy időben kiderült, hogy a barátságotok menthetetlen.

Remélem legalább egy picit tudtam segíteni, sok sikert vele!


16/L

2020. júl. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem igazi barátság. Nekem is volt hasonlóban részem, ő nem a legjobb barátom volt, viszont elég sok időt töltöttünk együtt egyes okok miatt. De én is azt éreztem, hogy kihasznál. Az ilyen barátságnak gátot kell szabni. Nem azt mondom, hogy soha többé ne beszélj vele vagy egyszerűen csak hagyd faképnél. Inkább próbálj meg beszélni ezekről a dolgokról. Mondd el neki, hogy neked kellemetlen ez a pénz téma, ha valóban a barátod megérti majd. Viszont ahogy leszűrtem ezekből (bár nem látok bele a kapcsolatotokba) ez az ember téged már inkább csak idegesít. Ha ez pedig tényleg így van, akkor azt tudom tanácsolni, hogy nem szabad erőltetni egy toxikus kapcsolatot. Sokszor az emberek csak azért maradnak a másikkal, mert nincs jobb alternatíva vagy a nosztalgia túl erős. De igenis merni kell lépni. De csak azután, hogy megpróbáltad megoldani! Ha ez nem sikerül, akkor igenis ki kell állnod magadért!
2020. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!