Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, kihez forduljak...

Mit csináljak, kihez forduljak, ha a legjobb barátom drogfüggő, nagyon lefele halad, és NEM tud leállni, holott még csak 17 éves?

Figyelt kérdés
17 éves lány, metamfetamint fogyaszt. Menekül a valóságból, a családi élete nagyon rossz. Rossz, drogos társaságba keveredett, és gyenge/befolyásolható. Nem akarom elveszíteni:'(
2012. jan. 28. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet! Mindenképpen beszélj egy szakemberrel (akár keress valakit neten)!

Biztosítsd a barátodat arról, hogy te bármilyen helyzetben, bármi történjék is, mellette állsz (és tedd is meg). Figyeld és ha úgy látod, hogy beszélgetésre van szüksége, mindig legyél ott! (Rosszabb a helyzet, ha 'tüskéket növeszt' és nem akar beszélgetni..) Próbáld lefoglalni, hogy ne menjen a drogos társaságba. (Nem könnyű, tudom.)

Beszélj vele, hogy ez így nagyon nem jó és le kéne szoknia (minél többször, de csak olyan mértékben, hogy biztos legyél benne, még nem mentél az agyára és megbízik benned). Tudom, nagyon nehéz megtalálni az egyensúlyt.

Szerintem egy idő után ő is rá fog jönni, hogy le kéne szoknia és akkor támogasd mindenben!

És próbáld nem hagyni neki, hogy ennél is keményebb drogokat fogyasszon! Nem vagyok szakértő, nem tudom, hogy ez mennyire számít keménynek, de szerintem a többi már csak rosszabb lehet! (Sok heroinról leszokott ember mondja, hogy ők nem szoktak le, csak x éve nem használják a drogot, de szerintük ez olyan, amiről NEM lehet leszokni és folyamatosan vágynak utána..)

Én nem vagyok szakember, de még személyesen érintett sem ilyen ügyben, úgyhogy ezek csak olyan tanácsok, amit én tennék a helyedben. Ezért írtam a legelején, hogy feltétlen beszélj egy szakemberrel!!

2012. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a családja tud róla? mert ha nem, akkor esetleg szólj nekik
2012. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg annyira rossz a családja, akkor beszéld rá, hogy beszéljen a gyámüggyel. (Valószínűleg ezt nem fogja megtenni semmi pénzért, ismerek olyan embert, akinek szintén rosszak az otthoni körülményei és semmi pénzért nem jelentené föl családtagját.. Érthetetlen, de sokan így működünk.)

De szerintem még jobb lenne, hogy mivel már 17, amint nagykorú lesz (vagy miután leérettségizik) költözzön el. Mivel egyáltalán nem ismerem a helyzetet, ezt nem tudhatom mennyire megoldható, de ha tényleg ennyire rossz, akkor kell, hogy legyen rá mód! (Ehhez is lehet szakember segítségét kérni szerintem.)

2012. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azóta mégjobban durvult a helyzet... :S
2012. febr. 23. 19:54
 5/5 anonim válasza:
Tulajdonképpen arról van itt szó,hogy a leányzónak nagyon sok problémája akadt az életben és családi élete miatt majd az ebből következő menekülés vágya ami a drogok világába vezette őt.Megtapasztalta hogy szer hatása alatt mindig jól érzi magát és ezért ebbe találja a menekülő útvonalat.Majd ha bekerül ebbe az ördögi körbe a barátai is olyanok lesznek mint ő maga,problémás és drogos fiatalok.Azt javasolnám hogy elsősorban attól a környezettől segíts neki elszakadni amiben jelenleg van.Próbáld segíteni a gondjaiban hogy ne érezze hogy a menekülést kell választania.Amúgy ha kialakult nála a függőség akkor majd saját magától rájön a sok év fogyasztás alatt hogy tönkreteszi magát és rossz úton halad.
2013. márc. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!