Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lépjek túl ezen?

Hogy lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

Mivel elég csendes gyerek voltam, vagyok, nem sok barátom volt. 5 éve gimi elején lettem jóba egy lánnyal. Azthittem legjobb barátok vagyunk. Nekem mondta el először, hogy a lányokat is szereti, és én tökre elfogadtam, meg boldog voltam, hogy megosztja velem. Mindig kiálltam mellette, meghallgattam, ha problémája volt, segítettem neki akármikor kellett. Mindig meghívtam kajálni, mert ő a szüleitől nem kapott zsebpénzt. Szóval mondhatni mindent megtettem neki, amit csak lehetett. Mégis, bejött kb fél éve, még a suliba, egy 3. Személy, és elkezdett hanyagolni. Sose írt rám. Mindig én irtam. Programokra, vagy csak együtt kajálásra nemet mondott mindig, ellentétben, ugyan akkor a másik személlyel állandóan elment mindenhova. Aztán jött ez a karantén márciusba, és annyit se beszéltünk. Majd le érettségiztünk, és teljesen eltűnt. De mondjuk instán láttam, hogy a másik csajjal ment nyaralni.

Tökéletesen egyedül hagyott. A családomon kívül igazából senkim sincs, és fogalmam sinca hogy tudnám 'ujraindítani' az életem, mert érettségi óta, anyámon, és a tesvéreimen kívül senkivel se beszéltem :/


2020. júl. 14. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mit fogsz csinalni szeptembertol? Egyetem? Ott garantaltan minden meg fog valtozni. Ha meg dolgozni fogsz, ott is nagy esellyel.
2020. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Dolgozni fogok.:/
2020. júl. 14. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok: kezdj el sportolni, nekem ez és az egyetem hozta meg a vátozást anno. De a munkád során is biztos, hogy sok új emberrel fogsz megismerkedni. Én is most kezdek majd dolgozni új helyen, és részben emiatt is várom már.
2020. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled.


Tudom, hogy sovány vígasz, de jó, hogy most hagyott faképnél, mielőtt még több időt, energiát, szeretet áldoztál volna rá. Tudom, hogy nem úgy mérlegelted, hogy na, ebbe X energiát belerakok, akkor X energiát várok vissza. De akkor is.


A munkahely lefoglalja majd az energiádat. Teljesen más, mint az iskola.

Találj valamilyen hobbit, valamilyen elfoglaltságot, ami tartósan leköt. Legyen az bármi, biztos, hogy van rá valahol egy társaság, ahová csatlakozhatsz, és ahol beszélgethetsz a hobbidról. Például ha megszoktál a munkahelyeden, alakíts társasklubot.


De ha introvertált vagy, akkor hagyj időt magadnak a visszavonulásra is, akkor is, ha találsz egy társaságot, ahova csatlakozhatsz, vagy létrehozol egyet, ahová mások csatlakozhatnak. Én is introvertált vagyok. Nagyhangú, közlékeny, mászkálós, de pár emberek között töltött óra után csöndre és magányra van szükségem, hogy feltöltsem a lemerült aksikat.


A barátság elvesztését pedig gyászold meg nyugodtan. Sírj, ha kell, szomorkodj, ha kell, aztán lendülj túl rajta.

2020. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!