Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lépjek túl rajta, vagy érdemes...

Lépjek túl rajta, vagy érdemes még tenni valamit?

Figyelt kérdés

Végig nagyon jó barátnők voltunk a főiskolán, szinte együtt éltük az életünket le diákként. Aztán messzire kerültünk egymástól a munkánk miatt. A főiskola óta eltelt már 7 év. Az első 3-4 évben még ő is keresett, hívott telefonon, írt e-mailt, javasolta a találkozókat. Az utána való két évben már ritkábban. De voltak ellentmondásos dolgai is. Példul két éve még mondta, hogy jó lenne gyakrabban találkozni, mint évi 1-2 alkalom. De utána, mikor javasoltam találkozót, azt válaszolta, nem ér rá hétvégén, mert sok a munkája, nyáron pedig más programjai voltak. Az elmúlt 14 hónapban ő magától egyetlen alkalommal keresett, csak egy születésnapi üdvözlet formájában. Egyébként csak én kerestem őt. Előző nyáron, és idén nyáron is lerázott, hogy nem ér rá találkozni. Ez azért fáj nagyon, mert mindketten pedagógus munkakörben vagyunk, 46 nap szabadsággal minden évben. Nem hiszem el, hogy 46 nap szabadsággal nem érne rá egy évben egy napot, ha akarna. Olyan talikat is felajánlottam, hogy neki csak egy órát kellett volna utaznia, mégsem. Nem hívtam meg az esküvőmre, akkor 14 hónapja megsértődött, ezt ki is fejezte. Hozzáteszem, hogy nem volt pénzünk mulatságra, így csak a család volt jelen. Tehát nem csak őt nem hívtam, hanem egyáltalán nem hívtunk barátokat és rokonokat. Ezt mondtam is neki. Azóta több ímélt küldtem, fotókat, egyáltalán nem reagált rá. Írtam, hogy apukám beteg, arra sem volt semmi reakciója. A névnapi, Karácsonyi üzeneteimet udvarisan megköszönte, de, ennyi. Mikor ráírtam egy alkalommal cseten, elbeszélgettünk jól, de akkor sem írta, hogy akarna találkozni. A nyári találkozót most azért hárította, mert műtik a testvérét, nem akarja otthagyni. A csetes beszélgetésben viszont mondta, hogy végül nem volt műtét, mert a testvére nem merte bevállalni (sérv műtét lett volna.) Tehát megint volt 4 hét szabija, de meg sem keresett. (Párja, gyermeke nincsen, tehát miattuk se lehet elfoglalt.)


Szerintetek küzdjek még ezért a dologért, vagy fogadjam el, hogy ez már csak nekem fontos?


2018. okt. 25. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ne erőltesd ezt a barátságot.
2018. okt. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos én is ezt érzem a szívem mélyén. Nagyon fáj, mert sosem gondoltam volna, hogy egyszer ennyire érdektelenné válik velem szemben. Még azt is könnyebben viselném, ha kerek perec kimondaná, hogy hagyjam békén, mert már nem kíváncsi rám. De úgy tűnik, nem ilyen őszintén működnek az emberek. Valószínűleg ő már tovább lépett, és teljesen más ember lett ebben a 7 évben.
2018. okt. 25. 15:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez már nagyon régen egyoldalú "barátság", teljesen felesleges ezért küzdened.
2018. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy rossz ez, de inkább most csalódj benne, mint később.

Mondjuk padlón vagy, és akkor fordul el tőled.

Az még nagyobb gyomros.

2018. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez valahol az élet rendje, a barátok jönnek-mennek, ritkák a tizenplusz éves kapcsolatok, ami nem rokoni vagy szerelmi. Nekem egy 13 éve jó cimborám döntött úgy egyik napról a másikra, hogy ignorál. Próbálkoztam még pár hónapig, de semmire sem reagált többé, aztán beletörődtem végül és hagytam. Nincs nagyon mit csinálni ilyenkor, küzdhetünk, feláldozva akár az összes méltóságunkat, attól még nem fogjuk újra felkelteni a figyelmét annak, aki ránk unt.

Sajnálom.

2018. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!