Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok beszélni/beszélgetni...

Nem tudok beszélni/beszélgetni az emberekkel. Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Egy ideje már nagyon zavar, hogy nem tudok senkivel sem beszélgetni. Társaságban néha-néha hozzászólok a beszélgetéshez, de ha egyedül vagyok valakivel nagyon nem megy, ezért sokszor kialakul a kínos csend. Egyszerűen nem tudok miről beszélni, sokszor mondták, hogy kérdezzek, és menni fog magától, de kérdezek valamit, és nem nagyon tudok rá mit mondani. Ez miatt nem tudok új komolyabb barátságokat kiépíteni. Nagyon elszomorító, meg az is amikor látom, hogy mások milyen jól elbeszélgetnek. Valaki volt már hasonló helyzetben?

2020. júl. 27. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Ha gondolod, írj, beszélgethetünk. :) 19/L
2020. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem is fordult már elő hasonló, de csak bizonyos emberekkel. Ilyenkor teljesen átlagos témákat kell felhozni, pl. időjárás, gimi/suli, megdicséred a pulcsiját. Valamit mondasz rá, hogy mondjuk hmm esős az idei nyár vagy valmai. Ha utána semmi reakció, no para, mert te próbálkoztál, onnantól már az illetőnél van a labda.
2020. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez a helyzet sajnos :/ 20/L
2020. júl. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

Ha üres a fejed, mint az ürített kuka....mit csodálkozol...

Ahhoz, hogy beszélj valamiről, kellene némi ismeret-tudás.

Olvass dolgokról, mint hírek, érdekességek, receptek...stb.

2020. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretek én sem, mert úgy gondolom, hogy az csak egy rövid idő, utána úgyis mindenki éli az életét tovább, akkor meg minek csacsogni értelmetlenségekről.
2020. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz sokat,azt kedvelik az emberek. :D
2020. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ömbizalomhiánytól nem tudtam nagyon sokáig. Most már tudok. Szerintem az a titka hogy arról beszélj amihez értesz vagy szeretsz csinálni. Bármi lehet. Könyv, utazás... Ne hozz szóba olyat amire ha vissza kérdeznék nem akarsz majd válaszolni. Ha meg végképp nem tudsz akkor valóban marad az időjárás.

5. Egy ideig hasonlóan gondolkoztam de rájöttem hogy azért nem árt ha az embernek van egy kis ismeretsége. Nem kell mindenáron barátokat keresni, nem is férne bele az időmbe sok. De nem árt ha vannak jó ismerősök akiktől tusz kérdezni ha szükséged van rá. Persze ez oda-vissza működik. Példa. Lakást akartam felújítani és mikor beszélgettem erről ismerősökkel mindenki elmomdta hogy ők hogyan csinálták. A vége az lett hogy gyakorlatilag mindenki mondott egy jó tippet amit kiegészítettem a saját ízlésemmel és körvonalazódott hogy mit fogok csinálni. Tehát mondhatni a csacsogásnak is lehet értelme ha olyan emberrel csinálod akivel tudsz csacsogni. Akinek nem élvezem a társaságát azzal én se szeretek.

2020. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!