Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jogosan viselkedet...

Szerintetek jogosan viselkedett így velem?

Figyelt kérdés

Két barátnőmmel lakunk együtt mióta ugyanabba a városba jelentkeztünk egyetemre. A keresztszüleim külföldön élnek és ki volt mindig adva a lakásuk, de mikor meghallották, hogy ebbe a városba készülünk, felajánlották, hogy mehetünk oda baráti áron, ami nagyon jókor jött, be is költöztünk szeptemberbe.

Aztán jött az egész koronavírus pánik, és mindhárman haza akartunk jönni a családunkhoz, hogy ha karantén lesz, velük legyünk. A keresztszüleim pedig külföldről kicsit megijedtek, hogy mi lesz és a legrosszabbra készültek, hogy fél évig ott lesz a lakásuk üresen, ha bármi baj van nincs senki a közelbe, ezért megkértek engem, hogy biztosítsam be a lakást: mindent lekapcsolni, bezárni, ellenőrizni, elzárni a gázt, vizet stb.

Az egyik barátnőm pedig egy nappal később jött volna haza mint mi és konfliktus lett abból, hogy meg szerettem volna csinálni, amikre kértek és ezért át kellett egy napra mennie a barátjához. Ennek az lett a vége, hogy 4 hónapig nem beszéltünk, nem érdekeltem, mert annyira meg lett bántva és sértve azzal, hogy "ki lett onnan rakva".

És én megértem, hogy ha rosszul esett neki, vagy nem értett vele egyet, de abban a helyzetben mindenki úgy cselekedett, ahogy a legjobbnak látta és szerintem lehetett volna egy kicsit megértőbb ő is. Amikre megkértek, lehet ő is meg tudta volna csinálni, de engem kértek rá meg és ők döntik el, kire bízzák a lakásukat rá (szerintem). Azt viszont nagyon túlzásnak tartom, hogy ezért 4 hónapig rám se hederít, és mikor megkérdeztem többször tőle, hogy van-e valami baj, azt hazudja, hogy nincs, míg végül nagy nehezen hónapokkal később kiderült ez a baja. Szóval most már én is nagyon meg vagyok bántva és mérges vagyok, mert nem hinném, hogy akkora hibát követtem volna el. (A margóra: ezzel a barátnőmmel óvoda óta jó barátok voltunk, szóval olyan 15 évig.)

Szerintetek jogos, amit csinált vagy tényleg túlzásba vitte ezzel?



2020. aug. 2. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy emiatt mérges lett valamilyen szinten, de azért 4 hónapig nem beszélni az elég gáz. Főleg ha elmagyaráztad neki az egész helyzetet, legalább megpróbálhatta volna normálisan kezelni, mert ez elég ovis viselkedés. El kellett volna mondania neked h bántja, hogy kiraktad, te bocsánatot kérsz és túlléptek. Ha ezért nem szólna hozzám valaki négy hónapig konkrétan elmondanám neki, hogy mit gondolok és érzek. A többi az ő reakciójától függene ( azért 15 év barátságot nem biztos, hogy eldobnék ilyen miatt, ha van esély a kibékülésre )
2020. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, én is így voltam vele, el is mondtam neki anno, de úgy néz ki egyoldalú az érzés, hogy ezt meg kellene oldani.
2020. aug. 2. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!