Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek tudok valahogy...

Szerintetek tudok valahogy segíteni neki?

Figyelt kérdés
Van egy gyerekkori barátnőm, akivel megszakadt a kapcsolat, viszont nemrég megint összefutottunk és elkezdtünk együtt lógni. Nagyon sajnáltam, mert nem igazán voltak barátai és nem tudott semmit mesélni, ami történt vele, úgyhogy elkezdtem meghívni helyekre. Ennek kapcsán jöttem rá, hogy a social skilljei egy hat-tíz éves gyerek szintjén vannak (késik két órát, csak úgy lelép a beszélgetés közepén, ha nem tetszik neki a téma, simán megissza más italát, alig lehet belőle egy-két mondatot kihúzni stb.). Mivel ezeket az alap normákat nem tudja tartani, nem tud jól kommunikálni és az érdeklődési köre is beszűkült, ezért nem tud emberi kapcsolatokat kialakítani. Nagyon sajnálom és szeretnék neki segíteni, viszont annyira kevés az önbizalma, hogy inkább pozitív megerősítéssel kéne ezt megtenni. Van rá ötletetek, hogy mit csinálhatnék?
2020. aug. 3. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te semmit. Pszichológus szakember kell neki.
2020. aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de sajnos ezt nem tudom hogyan mondjam meg neki.
2020. aug. 3. 10:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért kéne neki megmondani? Ezt saját magától kell felismernie.
2020. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem fogja. 30 éves, a szüleivel lakik, nincs párkapcsolata (nem is valószínű, hogy lesz), és nem érti mi vele a baj, sőt a szülei sem...
2020. aug. 3. 15:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Probalkozhatsz, de sajat tapasztalatom, hogy a masik le tudott huzni engem, de en semmit nem ertem el nala. Illeve velem akart lenni 24/7-ben, es egyszer kimeletlenul veget vetettem az ismeretsegnek.

De ha nem kovetelozo, nem var el semmit, akkor szep toled, hogy probalkozol.

2020. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És amúgy jól néz ki? Ha egy férfi kifejezné ezt felé, biztos motiválná.
2020. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 Sokakkal ismerkedett tinderen, már volt, akinek bejött, nem tudom, mennyire használt. Amúgy bármennyire csinos, sajnos nem azt veszed észre elsőre, hanem, hogy védekezőn összehúzza magát. De, azt hiszem, hogy csinosnak számít.

Köszi a tippet azért :)!


#5 Szerencsére nagy tapasztalatom van benne, hogy hogyan rázzam le a nem kívánt társaságot és redukáljam elfogadható szintre. Illetve elég sok programom is van, úgyhogy több hétre kell előre időpontot foglalni. Nem hiszem, hogy rám tudna tapadni 24/7-ben.

Amúgy annyira nem tűnik követelőzőnek, inkább fárasztó, hogy nem tudom mit akar és ha nem tetszik neki valami, akkor nem szól, hanem lelép. De vannak furcsább haverjaim is...

2020. aug. 5. 20:42
 8/9 A kérdező kommentje:
#5 Te mivel próbálkoztál, amúgy? Hátha valamit tudok hasznosítani :)
2020. aug. 5. 20:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Szegény. Nem tudom, mi történhetett vele, de itt valami nagyon súlyos trauma lehet a háttérben. Minden jóakarójának és a saját érdeke is, hogy mielőbb elmenjen egy szakemberhez.
2020. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!