Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mennyire érdemes...

Szerintetek mennyire érdemes egy ilyen barátságot fenntartani? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmmel körülbelül két éve vagyunk barátságban, ezalatt az idő alatt szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kérdezte meg tőlem, hogy “hogy vagy?”. Ha visszagondolok az eddigi időszakra, a személyes és online beszélgetéseink 98%-át az tette ki, hogy magáról beszélt folyamatosan. Volt olyan találkozónk, ahol kb. 2 órán keresztül megállíthatatlanul beszélt magáról, majd befejezte és szorgalmazta, hogy induljunk lassan. Fel is álltunk az asztaltól, majd rám nézett és megkérdezte: “Amúgy te jól vagy?” Igen, ez az alkalom is beleszámít az “egy kezemen meg tudom számolni” alkalmak közé. :)

A másik probléma pedig, hogy elég ragaszkodó személyiség: minden nap megállás nélkül üzeneteket küld, amire ha válaszolok, akkor fél percen belül reagál, és újra bombáz az üzenteivel. Képes minden nap (akár többször is) telefonon felhívni, és nem azért, mert tényleg valami fontos dolog történt vele, hanem csak szükségét érzi, hogy minden apró dolgot megosszon velem, ami vele történik.


Azt, hogy folyamatosan magáról beszél, megpróbáltam azzal megtörni, hogy nem várok arra, hogy megkérdezze, hogy mi van velem, inkább elkezdtem neki mesélni számomra fontos dolgokról, reménykedve benne, hogy hátha felfigyel. Viszont ilyenkor 1-2 mondattal lerendezi, és visszakanyarintja a történetet magára. Úgyhogy számomra elég világos, hogy egyáltalán nem érdeklem.


Azt pedig, hogy 0-24-ben igényli a kapcsolattartást számomra nem működik. Tudom, valaki tud ezzel azonosulni, én nem igazán. Elég sok barátom van, és ha mindegyik minden nap felhívna és folyamatosan üzeneteket küldene csak azért, hogy elmesélje, hogy “éppen milyen ruha van rajta, mai napon kikkel beszélgetett és ők mit mondtak és nekik az xy mit mondott, és amúgy mennyire fáj a feje, stb..” minden időm (és erőm) elmenne. Néha ilyen teljesen belefér, de néha, és nem minden nap! Szeretek egyedül lenni, igénylem az egyedüllétet, és szükségem van néha arra, hogy eltávolodjam az emberektől. A barátaimmal általában 2 hetente beszélek hosszabban, hogy megtudjuk, hogy mi van a másikkal, és kb. kéthavonta találkozom velük. Ennél többre nincs kapacitásom, nem tudok napi szinten üzeneteket küldözgetni, telefonálgatni, nekem is megvan a saját életem, a saját dolgaim, amivel foglalkoznom kell.


Nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás. Szerintetek én reagálom túl? Mennyire érdemes egy ilyen barátságot fenntartani?



2020. aug. 4. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem barátság.
2020. aug. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nekem van egy barátom aki ugyan ilyen... Valamit kell tenni. Az biztos, hogy nem igazi barátság ez
2020. aug. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de csak addig olvastam hogy magáról beszélt,én személy szerint itt le is zártam a dolgokat, szerintem tedd te is ezt.

Nekem mondhatni csak egy barátomnak mondható ember volt de ő csak azokról a k.rva autókról tudott beszélni és hogy mi van vele vagy is magáról leginkább,le is zártam vele mindent kb 3 hónapja nem is beszélek vele, igaz így azért már tényleg egyedül érzem néha magamat de majd csak ki bírom vagy esetleg adódik egy lehetőségem,akármilyen rendes akarok lenni valakihez is senki sem akar rendes barátságos maximum csak felszíteset.

Inkább egy lánnyal-nővel barátkoznék már mert velük azért már tényleg el lehet beszélgetni komoly dolgokról is,nem arról hogy most ilyen kocsit veszek majd vagy olyat ezt is meg veszem majd azt is,hány sört tudsz meginni? Melyiket szereted?

Nem akarok alkoholista lenni és inni sem iszom nem leszek tőle boldogabb.

Maximum ha egy-két pohár bort meg iszunk beszélgetés közben azzal semmi probléma nincs,nem vagyok meleg sem, de őszintén szólva jobb lenne ha lenne végre egy lány-nő legjobb barátom akivel mindent meg lehet beszélni és foglalkoznánk is egymással,de hát itt mindenki csak szexet akar.

22F

2020. aug. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Engem soha nem keresnek:( Csak én őket. Ha én nem keresem őket, akkor hónapokig nem beszélünk. Ha mindegyikkel lezárnám a barátságot, akkor nem lennének barátaim:( Nehéz döntés
2020. aug. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A legutolsó válasza nagyon találó. Őnzők az emberek. Nekem is sok barátságom leépült,mert nem kerestem az illetőt. Az meg nem is barátság...
2020. aug. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Semennyire ez nem barátság
2020. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!