Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik fiatalon nem voltak népszerűek, felnőttkorukra viszont ez megváltozott?

Figyelt kérdés
értsd: nem voltak a társaság középpontjában, inkább ők keresték a barátaikat, stb. Ha igen, mi volt az oka, hogy népszerűek lettek? Milyen idősen történt meg a változás?

2020. aug. 17. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én. :) Mondjuk azt nem tudom, "népszerű" lettem-e, az én koromban ez már nem fontos és nem is számít, de több barátom van, és többen keresik a társaságomat, mint fiatal koromban.

Szerintem a követező okai vannak:

- Nem mutatom magam másnak, mint amilyen vagyok: alapvetően csendesebb, nehezebben oldódó típus vagyok (nem szélsőségesen, de az átlagnál mindenképp), ezt fiatalkoromban harsánysággal igyekeztem kompenzálni, ami így utólag visszanézve elég taszító lehetett. Amióta sikerült elfogadnom, hogy ez van, nem leszek egyből a társaság középpontja, azóta lassan de biztosan egymásra találunk azokkal az emberekkel, akikkel megvan a közös rezgés. Nem azonnal, hanem hónapok, esetleg évek múlva, de szépen lassan összemelegszünk.

- Nem keresem görcsösen senki társaságát, nem csüngök senkin. Ha valaki elutasítóan viselkedik, azonnal veszem a jeleket, és nem erőltetem tovább rá magam, akkor sem, ha nagyon szeretném. Ez a taktika eddig még mindig bejött, ha azt látom, hogy valaki távolodik, azonnal hátrébb lépek én is, és eddig még minden alkalommal az lett a vége, hogy ő tette meg utána az első közelíítő lépést.

- Igyekszem nem túl sokat beszélni magamról, hagyom a másikat is érvényesülni. Ez nagyon fontos, sokan itt rontják el.

- Nem szolgáltatom ki magam. Csak a legközelebbi barátaimnak mondok el olyasmit, amit nem szívesen hallanék vissza.

- Tudomásul vettem, hogy a barátságok lassan alakulnak ki. Igen, mindegyik felszínes ismeretségként indul, és 10-20 felszínes kapcsolatból egy lesz mély barátság. Ez van. Attól, hogy valakivel jól elbeszélgetek, nem a barátom, nem tartozunk egymásnak semmivel, és nem kérhetek számon rajta semmit. Az emberek is szívesebben beszélgetnek olyannal, aki mellett nem kell azonnal elköteleződniük.

És hogy mennyi idősen történt meg a változás? Fokozatosan. A húszas éveim első felében sok problémám volt még ezen a területen, most vagyok 35.

2020. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen voltam. Meglepő, hogy miért vált ez be, de engem akkor kezdtek el kedvelni, mikor elkezdtem leszarni az embereket és nem akartam a kedvükre tenni. Mikor lett egy olyan véleményem másokról és a világról, amit vagy elfogad valaki vagy bssza meg, hírtelen meglett a magam tábora. Amíg 14-15 évesen kedves voltam, önzetlen, segítőkész, "jó kislány", addig telibe voltam szarva, mindenki csak röhögött rajtam a hátam mögött és nem hívtak sehova. Most, 10 évvel később meg tök random emberek tartanak szimpatikusnak és tök random emberekkel barátkoztam már össze kvázi a hülyeségeim kapcsán. Igazából csak teszem a dolgom és vagyok amilyen vagyok...
2020. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt gondolom, hogy az első válaszoló nagyon jól összefoglalta azokat a pontokat, amiket követve egy átlagnál introvertáltabb ember is kiegyensúlyozott lehet :) A második válaszolóval is egyetértek, ha az embernek nincs jelleme, karaktere, akkor nem fogják tisztelni, semmibe fogják venni. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy egy minimális tiszteletet minden embernek érdemes megadni (első körben, persze ha ezzel visszaél, akkor teljes keresztülnézés), és tapintatosan is ki lehet állni a saját magunk igaza mellett.
2020. aug. 18. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!