Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én kellett volna bocsánatot...

Én kellett volna bocsánatot kérjek?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel elkezdtünk a transzneműekről beszélni és nagyon transzfób megjegyzéseket kezdet mondani és persze,hogy próbáltam neki legnormálisabban megmagyarázni a dolgokat,de ez nem is lényeges az a lényeg,hogy egy ideig szépen beszéltem vele,de aztán nagyon elkezdett bunkózni stb. és akkor persze én is ideges lettem és megmondtam neki,hogy csak egy kis észt próbáltam beléverni erre még idegesebb lett és nagyon elkezdett szitkozódni.

Azóta nem beszéltünk se semmi és ez egy hete volt. Én nem érzem magam bűnösnek egyáltal



2020. aug. 17. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Furcsa, de egyúttal örömteli látni, hogy esetetekben a fiatal hölgy nem a mai, kötelező "mindenkit elfogadunk, hadd legyen mindenki az, ami akar lenni" dogmákat ismételgette!
2020. aug. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem az indulataidat, ha nincs személyes érintettséged, akkor nem érthető, hogy miért akartad meggyőzni. El kell tudni fogadni, hogyha valaki másképp gondolkozik mint te, inkább azon gondolkodj el, hogy nem -e te voltál, akivel elszaladt a ló. Ha nem tetszik ahogy gondolkodik, akkor nem kell vele barátkozni.
2020. aug. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Mindkettőtöknek észhez kell térnetek.

Sajnos, ha nem tetszik neked a barátnőd véleménye akkor is el kell fogadnod, egy vélemény és ennyi. Vannak olyan vélemények, amit sehogy sem tudsz az emberben megváltoztatni.

Tőled sem volt szép, hogy megpróbáltad meggyőzni a te igazadról és tőle sem a szitkozódás.

Meg kellene beszélnetek és mindkettőtöknek bocsánatot kérni a másiktól.

Egy barátság ne menjen tönkre azért, mert egy dologban nem értetek egyet.

Remélem mihamarabb kibékültök.

2020. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

*nem te voltál-e


(Bocsánat, jöhet a (jogos) lepontozás, de ezt muszáj volt javítanom!)

2020. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor érdemesebb inkább témát váltani. Ha nagyon nem értesz egyet az álláspontjával, akkor is. Nem voltunk ott, így nem tudjuk hogy ki kezdett erőszakoskodni a véleményével. Valószínűleg a barátnőd másképp írná le az esetet. Szerintem beszéljétek meg nyugodtan, és a továbbiakban hanyagoljátok a témát. Persze azt is megértem ha ezután nem szeretnél vele barátságban maradni, de én megpróbálnám tisztázni a dolgokat.
2020. aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért próbáltál meg "észt beleverni"? Nem várhatod el hogy mindenki mindenről ugyanúgy gondolkodjon, mint te.
2020. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem akartam megváltoztatni a véleményét,de kiprovokálta belőlem,hogy olyanokat mondjak.

Nem vagyok biztos,hogy akarom folytatni a barátságot,de magamat ismerve,ezt megbánnám majd a jővőben.

2020. aug. 17. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Mutatsd meg neki Hunter Schafert
2020. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy kinek mi a transzfób, az nagyon szubjektív. Egy transz lány mondta valahol, hogy "nem XY a transzfób, hanem mi vagyunk túlérzékenyek"

És igen, elfogadásról papolnak nagy hangon olyanok, akik nemhogy másokat, sokszor még önmagukat sem tudják elfogadni!

2020. aug. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!