Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkértem anyumat valamire, a...

Megkértem anyumat valamire, a végén még nekem kellett bocsánatot kérnem. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Délelőtt átjön néha kicsit segiteni a babákkal,és ilyenkor leviszi a nagyobbat kicsit. Mindig megkérem őt rá hogy legyen szives 11 re visszahozni.10 ből 9x fél 12 után nekem kell tátelelfonálni,hogy mostmár jöjjenek.Ez nagyon bosszant. Több okból is azért jó nekem hogy ha a kért időpontra feljönnek,mert ugyis kell neki vagy 20 perc mire lepörög,és el lehet vinni aludni,plusz ha kicsit tulfárad,akkor amint felérnek és rájön hogy ő már álmos,elkezd hisztizni sokszor,találgatni,meg nem utolsó sorban,a kicsinek ilyenkor van az etetés ideje,amikor a nagyot én altatom,akkor addig valaki kint a másik szobában megitatja a kicsit tejjel.Ez azért fontos,mert ha pl.hamarabb kapja a kicsi a tejet,akkor rendszerint ilyenkor tart hangpróbát,amikor én altatnám a nagyot,aki ilyenkor az istenért enm akar elaludni ha hallja a kicsit,sajnos nagyon kicsi a lakás.Ugyhogy ilyenkor a kicsi is tovább várakozik a tejére,ha nem hozza fel a nagyot időben.

Ma már ugy gondoltam szólok neki,amit mosolyogva a következő szavakkal tettem meg:"Anyu,légyszives a 11 órát próbáljuk meg betartani" naggyából eddig jutottam amikor elkzdte leharapni a fejemet,hogy mit képzelek magamrol,milyen hálátlan vagyok,ő ugyis jobban tudja,meg ő látta a gyereken hogy nem volt kinbt fáradt(kint enm,de ilyenkor bent jön rá hirtelen a fáradság meg a hiszti) meg hogy ne hisztizzek,mert felzaklatom a gyerekeket,nem vagyok normális,most nézzem meg mit csináltam(tényleg behiztizett a nagy,mint ahogy mindig beszokott ilyenkor ha feljonnek és tul fáradt már)stb stb stb. Szóhoz sem hagyott jutni,ez nem az első eset,már előre féltem őt megkérni hogy akkor hozza fel a gyereket amikor én kérem.Aztán a végén nekem kellett bocsánatot kérnem,ő meg sértetten elvonult.

Mikor elaltattam anagyot,még az volt a hab a tortán,hogy megkérdezte mint mindig ilyenko,hogy át pelenkáztam e kicsit.Mondom igen,épp az előbb(cca 25 perce) ezt direkt elmondtam neki 3x,kimentem,hát hallom hogy szedi le róla a pelenkát,mert szerinte igenis pisis-persze jó ha volt benne fél pisike.ez is rendszeres esemény...már nagyon ki vagyok tőle:-( bocsi ha hosszu lett.


2011. máj. 24. 13:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyen dolgok miatt döntöttem úgy, hogy inkább egyedül csinálok mindent, mert bár nehezebb időnként, de legalább a saját ritmusomat tudom tartani.
2011. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Hat, nehez ugy, mert o valoban ugy erzi, hogy sokat segit azzal, hogy a naggyal foglalkozik.

Ha ennyire nehezen erti meg, amit szeretnel, akkor en inkabb bevallalnam, hogy akkor inkabb ne jojjon. Nekem sajnos messze elnek a szuleim, es anyosomek is, pedig milyen jo volna, ha neha az egyiket rovid idore elvallalnak..

Szo, ami szo, en a helyedben inkabb nem hivnam tobbet. Mekkorak a gyerekek?

2011. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Az egyik két éves lesz nemsokára,a másik 8 hónapos.
2011. máj. 24. 13:17
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja,meg még azt is momdta,hogy jó dolgomban már nem tudom mit csináljak,marha jo mondhatom,megint nem alsZunk hetek óta.
2011. máj. 24. 13:19
 5/24 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hidd el, tényleg könnyebb lenne egyedül. Nekem 1 év van a középső gyerekeim között, de miután a nagynál mindkét nagyszülő a saját szája ízének megfelelően akart segíteni, inkább nem kértem belőle, és könnyebb lett az életem.
2011. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Én is minimális segítséget vennék igénybe a helyedben, inkább ne vigye el a gyereket, mert így a dolog csak feszültséggel jár. Vagy megígéri anyukád, hogy betartja az általad kért dolgot, időpontot, vagy ne vigye inkább el. Én is inkább egyedül oldom meg a három gyerekkel, mert én tudom,hogy mi a napirendünk, beálltunk már egy megszokott kerékvágásba, és jobb, ha attól nem térünk el minden áldott nap, főleg veszekedni nem érdemes e miatt.
2011. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%
Jó, hogy van időbeosztásod, de nem kell percre pontosan ragaszkodni hozzá.A gyereknek fél óra nem oszt nem szoroz. Ha álmos alszik. Viszont, ha azt érzi, hogy anyu rágörcsöl az alvásra (már megint nem fogom tudni elaltatni, mert későn hozta haza a játsziról) akkor nem fog aludni. Lehet, hogyha nem félnél ennyire attól, hogy mi következik, akkor nem lenne hiszti. Ha nem tudod értékelni a segítséget, akkor köszönd meg és kérd, hogy ne segítsen. Hidd el, lehet, hogy anyukád is szívesen pihengetne ahelyett, hogy nap mint nap a gyerekkel megy játszani úgy, hogy még csak meg sem köszönöd neki. Az ember már csak ilyen. Nem értékeli azt amije van addig, míg el nem veszíti azt.
2011. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"A gyereknek fél óra nem oszt nem szoroz."

Hát ezzel tudnék vitatkozni. 4 gyerekem van, nem vagyok egy görcsölős alkat, de ha megbolygattam bármelyikük alvási rendjét, oda volt a napunk.

2011. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Igenis oszt és szoroz az a fél óra.Fent szerintem eleget taglaltam hogy miért....

Mindig megköszönöm neki ha jön!! És nem napi szinten jön,hanem mondjuk heti 2x,de a fent emlitettek csak 2 dolog volt abbol amikben nem tartja tiszteletben amit mondok,nagyon sok van még,nem vesz komolyan. Szerinte a babakocsiba még kell a 8 hónaposom alá a melegebb pokróc,mert tul vékony a kocsi (!) Espiro Magic amugy.Amikor mondtam neki hogy szerintem meg májusban 30 fokban teljesen felesleges,az volt a válasz hogy én csak most kezdtem ezzel foglalkozni(khm,két éve) ő meg már felnevelt két gYereket...

2011. máj. 24. 13:50
 10/24 anonim ***** válasza:
Nekem is négy gyerek van, azért írtam, mert nálunk fél óra nem számít. Az is igaz, hogy nekem soha senki nem segített. Így fogalmam sincs milyen, ha a nagyi játszik kicsit az egyikkel, még én a többivel vagyok. Viszont nálunk sűrűn van, hogy csúszik a napunk. Orvoshoz kell menni, hivatalban intézkedni, suliba oviba beugrani ezért azért. Ha makacsul ragaszkodnék a napirendünkhöz, megnézhetném magam. Azt viszont tapasztalatból tudom, hogyha rágörcsölök valamire, azt nagyon megérzik és hiszti lesz, meg nem alvás.
2011. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!