Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért romlott meg a kapcsolatu...

Miért romlott meg a kapcsolatunk a barátnőmmel?

Figyelt kérdés

20 éve tart a barátságunk. Az utóbbi 10 évben mindkettőnket másfelé sodort az élet, nem beszéltünk mindennap és nem is találkoztunk túl gyakran, de ettől függetlenül szerettük egymást és 1 évben 1-2 alkalommal mindig találkoztunk és számíthattunk is egymásra.

A párom amikor eljegyzett akkor éreztem először, hogy valami megváltozott közöttünk. Úgy éreztem mintha rosszallaná a dolgot, de nem fejtette ki hogy mi a véleménye. Nem hinném, hogy irigy lett volna, nem így ismerem őt, ő inkább karrierista és sokkal sikeresebb is a munkaerőpiacon nálam.

Később sok gondom volt, köztük egészségügyi is ami gátolt abban hogy jöjjek-menjek. Felkerestem hogy beszélgessünk és említettem hogy jól esne ha meglátogatna. Nagyon kedves volt és ígérte, hogy felhív még és megbeszélünk egy napot. Azóta sem keresett. A születésnapi üdvözletemre sem reagált. Ennek már több éve, de mégis nagyon bánt a dolog.

Remélem tudtok segíteni, kívülállóként lehet hogy jobb meglátással vagytok nálam.

Mi a baj velem? Önző lettem volna vele, hogy megkértem hogy látogasson meg? Megbántottam volna?

Köszönöm a válaszotokat!


30/N



2020. aug. 22. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy a te hibád. Elsodort egymás mellől titeket az élet, sajnos, vagy nem, de neki már nem fontos ennek a kapcsolatnak az ápolása. De azért valljuk meg, évi 1-2 alkalom édeskevés egy barátság fenntartására. Mivel ennyi idő neked is elég volt, rólad se lehet elmondani, hogy foggal-körömmel kapálóztál volna érte. Az egy jó gesztus volt, hogy elhívtad, szerintem az, hogy "azóta sem keresett", mindent le elmond és le is zár.
2020. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ott ragadt be a gondolatmenetem, hogy összefüggést kerestem a történtek és a kapcsolat megszakadása között.


Valóban nem találkoztunk sokat a távolság miatt. Sosem volt egyoldalú, mikor ki ment a másikhoz. De nem éreztem azt, hogy a kevés személyes találkozás befolyásolta volna a kapcsolatunkat. Elgondolkodtató, lehet ezt csak én gondoltam így.


Köszönöm a véleményed, megszívlelendő.

2020. aug. 22. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
#1 Egy barátság nem abból áll, hogy folyamatosan egymáson lógtok, hanem hogy mindig számíthattok egymásra. Sajnos a mai világban ez már nem működik, 10 éve még működött, de azóta nekem is sorra tűntek el a barátaim, pedig nem is sodort minket az élet messze, inkább csak megszűnt az érdeklődés. És újakat se tudok szerezni, mert nekik se fontos már ez. Megváltozott a világ, vele az emberek is. Szerencsére a párom megvan, 6 éve vagyunk együtt, ő egy biztos pont. De azért barátok is lehetnének, ezt ő is mondja, de nem sikerül. Ez van.
2020. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 - a folyamatosság és az évi 1-2 alkalom a két véglet. Nem folyamatosan együtt lógásról beszélek, hanem egyszerűen arról, hogy legalább havi szintű legyen a személyes kapcsolat. Ha már annyira messze vannak egymástól, hogy ez se tud teljesülni, meg igény sincs rá, akkor az egy távoli ismeretséggé válik - független attól, hogy mi volt előtte.

Én tudom, hogy a barátok jönnek - mennek az ember életében. Egy barátság szükségszerűen addig tart, ameddig kell, hogy tartson. Idejében felismerni, hogy valami már nem minősül barátságnak, nagy csalódásoktól képes megóvni. De még ekkor sincs veszve semmi, van az úgy, hogy a régi barátok visszatalálnak egymáshoz. És ezt a kérdezőnek is írom. (1 voltam).

2020. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rengeteget gondolkoztam most ezen, valószínűleg már hamarabb kezdett ez a kapcsolat felbomlani mint ahogy én azt gondoltam.

Nagyon nagy mélypont volt az életemben amikor felkerestem hogy találkozzunk, lehet ezért fájlalom ezt ennyire mert “csalódást okozott”

Máskor ha lesz barátom figyelni fogok rá és jobban fogom éreztetni, hogy fontos a másik.

Bár egyelőre ilyen “veszély” nem fenyeget, hasonló a helyzetem mint a 2. Válaszolónak.

2020. aug. 22. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!