Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan zavar ez a legjobb...

Jogosan zavar ez a legjobb barátnőmmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyetemisták vagyunk mind a ketten, ugyanarra az egyetemre járunk de nem ugyanarra a karra. Én önköltségesre járok, ő államira.

Az utóbbi időben egyre inkább zavarnak dolgok, amiket próbálok elnyomni magamban, mert nem akarok olyan ember lenni aki a barátja háta mögött panaszkodik másoknak (akár másoknak, akár anonim oldalon) illetve rosszul is érzem magam , amiatt hogy ezt érzem.

Egyikünk sem dolgozik még, mivel mind a ketten tanulunk (bár én a nyáron fogok de azzal nem fogok keresni, az inkább ilyen gyakornoki dolog).

Szóval az utóbbi időben felvetettem hogy menjünk el ide-oda, csináljunk programokat, ne mindig ugyanazt. De nem ilyen drága dolgokra kell gondolni, kb. 1000-3000 ft-os programokról van szó.

Kb. mindenre az a válasza hogy erre most nincs pénzem, erre most nem akar ennyi pénzt kiadni (kb. 1000-1500 ft-ról lett volna szó, egy belépőt illetően), stb.

Ellenben azt veszem észre hogy amire akarja arra van pénze. Kb mindig ugyanazt akarja csinálni , mindig vagy kávét vagy valami üdítőt vagy teát akar inni, de nem is kifejezetten olcsó helyeken, vagyis van hogy arra mégis elkölt közel ezer ft-ot. De kb. mindig ugyanazt akarja, ha felvetek valami más programot ami 500 ft-al drágább akkor arra már nem lesz pénze.

A másik hogy nekem van jogosítványom és az egyik családi autót (ami kb. 20 éves tehát nem kell arra gondolni hogy milliomosok vagyunk :D) elég gyakran tudom használni. És sokszor vittem már haza, ide-oda ha valahova mentünk. Az is böki a csőröm hogy sose kérdezte meg, hogy beszálljon-e a benzin pénzbe. Nem fogadnám el egyébként , de hogy egyszer sem kérdezte meg a két év alatt (azóta van jogsim) hogy beszálljon-e legalább udvariasságból. Tényleg nem akarok ennyire fösvény lenni, de én fordított esetben legalább udvariasságból megkérdezném és néha eszembe jut és nagyon zavar.

Tudom hogy a szülei kevésbé állnak jól anyagilag mint az én szüleim, de pár hete is voltak wellnes-hétvégén, meg itt-ott szóval nem arról van szó hogy egy zsemlén is spórolniuk kell.

Nem megbántani akarom, nem is akarom ezt érezni mert elég kellemetlen és rosszul is érzem magam emiatt de egyre inkább kezd zavarni az hogy ahogy észre veszem inkább arra van pénze amire akarja. Tudom hogy alapból nem az én dolgom, de volt hogy tartozott egy másik barátunknak hetekig egy nem is nagy összeggel, és ha az illető (másik barát) rákérdezett, akkor ideges lett. Közbe meg elment iszogatni.

Jogosan zavar vagy velem van a baj?


2019. jún. 12. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak rosszul bánik a pénzzel, nem tudja jól felmérni, hogy mi mennyibe kerül, mivel sosem dolgozott, nem fizet tandíjat, stb. Úgy gondolhatja, hogy egy kávét meginni nem nagy költség, ami normálisan igaz is lenne.

De az is lehet, hogy önző és csak azt akarja csinálni, amihez neki van kedve.

Neked kell érezned, hogy melyik.


A benzinpénzt én is csak azóta kérdezem meg, mióta én is tankolok néha... Hát addig eszembe se jutott, figyelmetlen voltam. Ez szerintem nem feltétlenül direkt van.


Azért szerintem el kellene menned azokra a programokra, amikre szeretnél. Ha nem vele, akkor másokkal.

A barátságok átalakulnak és egy jó barátság kibírja, hogy eltér az érdeklődésetek.

Te is ugyanolyan fontos vagy mint ő.

2019. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Egyetertek az elozovel, meg azt tennem hozza, hogy mindenki arra kolti a penzet amire akarja. Ha en draganak tartok egy helyer vagy egyszeruen nem akarok kolteni akkor nem fogok elmenni akarmilyen joban is vagyok az illetovel.

Ertheto hogy zavar, de ezen ne muljon a baratsagotok, nem er ennyit ez a penz dolog

2019. jún. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nsm ezen múlik a barátságunk és szerencsére nem az van hogy mindig azt csináljuk amit ő akar, többnyire ugyanazt akarjuk, hasonló az érdeklődési körünk (persze van pár dolog amiben eltér de azt a többi baráttal csinálom).

Igazd lehet hogy azért is mondja mert nincs kedve. Csak hát egyszerűb lenne azt mondani hogy bocs nincs kedvem mintsem mindig azt mondani hogy erre most nem akarok ennyi pénzt ki adni.

Természetesen mindenki arra költi a pénzét/zsebpénzét amire szeretné, itt sok esetben arról van szó hogy egy adott peogram őt is érdekelné ami nem is kifejezetten drága (mondom kb 1500-2000) ft és ilyenkor mondom is neki, hogy ezek megvalósítható dolgok csak spórolunk 1-2 hétig. Én ilyenkor neki is állok félre tenni. De a részéről ezek így elszállnak.

A benzin meg egy olyan dolog hogy finoman utaltam már rá párszor, mint mondtam nem fogadnám el, maximum hosszabb utakra (azt megbeszéltük ha úgy adódna belead) egyszerűen csak udvariasságnak tartom.

Egyébként nincsenek köztünk tabu témák csak hát a pénz az egy necces dolog, kellemetlen erről beszélni még úgyis hogy amúgy mindent megbeszélünk.

2019. jún. 12. 23:54
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is volt ilyen barátnőm, én meghívtam, ha valamire akartam, hogy jöjjön, mert szegénynek a jegyre nem futotta, de kólát meg chipset tudott venni magának a programon:DD


Nevetséges, ha úgy érzed fösvény, akkor az.


Én becsülöm az őszinteséget, ha nem akar kiadni az általam szeretett koncertre pénzt, akkor közölje!


És ebben az esetben ne várja el, hogy én kiadjak az övére..


A barátságra oda-vissza alapon áldozni kell, ahogy minden kapcsolatra időben és pénzben egyaránt.


Szerintem ez most kezd szakadni, jól teszed, ha hagyod, sőt kihátrálsz belőle, csak érdekből haverkodik veled, amikor meg nem fűzi hozzá érdeke, nem megy/nem költ.

2019. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem érdek barát, nem a pénz miatt barátkozunk, sosem kéri hogy fizessek neki dolgokat. Csak hát elég rossz hogy kb. semmit sem lehet csinálni , mert minden ami 1000 ft-nál drágább (vannak kivételes esetek) az ki van lőve.

Volt hogy elmentünk kirándulni más városba, ide-oda , és az jó volt. Össze lehetne rá spórolni, én is azt csinálom. Na mindegy.

2019. jún. 15. 20:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Az érdekkapcsolat érdektől függnek, az mindig más.


Lehet, hogy nem kér téged meg, hogy fizess dolgokat, mert nem ez az érdeke, hanem az, hogy legyen társasága azokra a programokra, amikre ő el akar menni, cserébe ő nem megy el a te programaidra, mert áll érdekében.


Ha nincs valamiben kölcsönösség, ott érdek áll a háttérben.

2019. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem teljesen erről van szó. Nem akarok magyarázkodni, meg meggyőzni idegeneket, de nem írtam le MINDENT a barátságunkról, mert nem lényeges a kérdés szempontjából.

Sokat segített/segít nekem, elkísér ha el kell intéznem dolgokat stb.

Nem azt mondtam hogy sehova sem jön, ahova én szeretnék. Csak ez a pénzhez való hozzáállás, kifogás keresés zavar.

2019. jún. 15. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!