Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jól teszem, ha...

Szerintetek jól teszem, ha megszakítom a barátságot?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki nemrég ráébreszrett egy kirohanásával, hogy mennyire toxikus a barátságunk.

Lehet, hogy nem direkt csinálta, de csak irányítani akart, ugyanis folyton igazodnom kellett a hangulatához, ha rossz kedve volt, rajtam töltötte ki, ráadásul rengeteget sajnáltatta magát, és olyankor mindig meg kellett vigasztalnom, és a problémáit is mindig rám zúdította. Mindig, de tényleg minden egyes alkalommal meghallgattam, megvigasztaltam, tanácsot adtam, megtettem minden tőlem telhetőt, támogattam. Ő sose viszonozta ezt, sose éreztette velem, hogy megbízhatnék benne, nem törődött a gondjaimmal, nem támogatott. Így utólag rájöttem, hogy kihasználta a jóindulatomat, ugyanis van az a rossz tulajdonságom, hogy mindenkin segíteni akarok és ő ezt előszeretettel kihasználta mikor a problémáit áthelyezte rám. Továbbá szerintem, legalábbis a többi barátaimhoz képest elég sokat veszekedtünk, ami igazából abból állt, hogy ő keresett egy mondvacsinált indokot, amiért megharagudhat rám, a fejemhez vágott egy csomó dolgot, amiről nem is tehettem, (mivel nagyon szeretem és tényleg sosem ártanék neki) majd letiltott, hogy esélyem se legyen megbeszélni a dolgokat. Rengetegszer megharagudott rám olyan dolgok miatt, amikről nem is tehetek, és ilyenkor mindig én kértem bocsánatot és könyörögtem neki, hogy bocsásson meg. Egy darab veszekedésünk se volt, mikor ő kezdte volna a bocsánatkérést. És borzalmasan éreztem magam olyankor mikor haragudott, pedig nem is csináltam semmi rosszat.

De egyébként meg nagyon jól megvoltunk/vagyunk, ő is egy csodálatos ember egy nagyon rendes és cuki lány, csak hát mióta közel kerültünk egymáshoz engem von felelősségre olyan dolgokért is, ami miatt más barátját sosem tenné. Mintha nekem kötelező lenne minden szavára ugranom. És mostmár belefáradtam ebbe. Úgy érzem az a legjobb, ha eltávolodok tőle, hogy ne sérüljek tovább.

Szerintetek is ez a helyes döntés? A családommal már beszéltem erről, de azért teszem ki a kérdést, mert szeretnék minél több nézőpontból hallani a dologról, hogy tényleg ez a helyes döntés-e.

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült, és köszi, ha elolvastátok!



2020. aug. 23. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tudod a választ.

Annyi értékes, érdekes emberrel találkozhatsz akik megbecsülnek, ne olyan mellett legyél aki ennyire semmibe vesz.

2020. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem inkább azt próbáld meg, hogy hasonló módon vágj neki vissza, tudom, az ilyen dolgok nem mindig jók, de ha úgy viselkedsz vele, mint ő veled, akkor persze lehet ő megint megsértődik, de mondd neki el, hátha ráébred, hogy ezt miért csináltad.

Ha rájön, de folytatja, akkor szakítsd meg vele a baráti kapcsolatot, ha nem jön rá, akkor mondd neki el, utána attól függ hogyan fogadja, nagy valószínűséggel a barátságnak ígyis-úgyis vége lesz, de szerintem ezt próbáld meg.

Remélem tudtam segíteni!

2020. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem barátság, csak részedről!
2020. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 áfonyamálna123 válasza:
54%
szerintem mondd el ezt így neki és a reakciójától függ, hogy hogyan tovább.
2020. aug. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted érdemes folytatni?
2020. aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első 5 mondatot olvastam el.

Én már ennyitől is hagytam volna a francba, nemhogy még babusgassam tovább.

2020. aug. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a lelki szemetese voltál, mint a barátnője..
2020. aug. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ugyanaz a baráti körünk, egy osztályba járunk, és így nehéz nem beszélni vele...
2020. aug. 25. 13:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Beszélgethetsz vele bármiről továbbra is, de NE avasd a bizalmadba, ne alázkodj meg előtte és főleg ne kérj bocsánatot azért, amit nem te követtél el!

Növessz már egy kis gerincet magadnak!

2020. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!