Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is érzi azt, ha ugyanolyan...

Más is érzi azt, ha ugyanolyan hangnemben beszél másokhoz mint őhozzá szoktak, akkor ráförmednek?

Figyelt kérdés

Ez mitől lehet?


Én azt gondoltam, hogy az a normális ahogy velem beszélnek (nem tudom ha ez lekezelő vagy erőszakos) viszont látszólag nem beszélhetek úgy mint mások szoktak hozzám.


2020. aug. 26. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos előfordult. Viszont ez a tükrözés nagyon jó módszer arra, hogy észrevegye a másik fél saját magát.
2020. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokott ilyen előfordulni velem.
2020. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1


Igen ez a megfelelő szó. Általában tükrözni szoktam mások beszédstílusát és gyakran ez kizökkenti őket. Mondhatni nem szeretnek.

2020. aug. 26. 15:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ez mitől lehet, hogy úgy beszélnek hozzám, ahogy nem szeretnék, ha hozzájuk beszélnének.
2020. aug. 26. 15:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért lehet mert 1. úgy gondolják téged nem zavar.

2. Nem érdekli őket, hogy zavar e és nekik ez a stílus kényelmesebb.

2020. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van az a helyzet vagy az az ember aki nem veszi észre, hogy néha nem úgy szól ahogy kéne. Ne hagyd magad nem vagy te senkinek a labtorloje.
2020. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tenyleg ne hagyd magad, mert egy ido utan megszokjak ezt sajnos.

Magyarul kb ez annyira jelent, hogy nem tisztelnek meg annyira, hogy normalisan beszeljenek veled.


En se turom el ezt, peldaul engem megtanitottak a legyszives es a kerlek hasznalatara, es nem ugy szolok a masiknak, hogy add mer ide a tollad meg hasonlok.


Legyszives ideadnad a tolladat?

Nem szebb ez a megfogalmazas?

Amikor rossz hangnemben kernek tolem valamit, addig varok , amig azt nem mondjak, hogy kerlek vagy legyszives. Mondta baratnom is, hogy kezdi megszokni ezt(nem igazan fegyelmeztek a szulei egyszer sem, de egyebkent ez nem is fegyelmezes ez csak egy szo.)


Mintha ugy gondolnak, hogy ha kimondod ezt az egy szot, akkor lealacsonyitod magad vagy nem tudom.


Vendeglatosok megertik szerintem.

Vendeg: lesz egy kakaos csiga.

Mar kerem szepen mivan?


Jonapot! Szeretnek kerni egy kakaoscsigat. *mosoly* koszonom szepen viszontlatasra *mosoly*


Meg ha nincs mosoly akkor sem veszes igazabol.

En aki a pultban allok, megtisztelve ereznem magamat, ha nem kutya modra oda vagnak nekem, hogy LESZ EGY , meg jo hogy nem azt mondod hogy adjal mar egy kakaoscsigat.


Es ez neeeeem nem kortol fugg:D.

Lehet mondani, hogy jajj a fiatalok igy beszelnek, LEHET hogy vannak koztuk, sot biztos, de hallottam mar felnott embert, illetve az idosebb korosztalyba tartozo embereket, akik ugy beszelnek a masikkal mint a kutyaval.

Nagyon sok minden a nevelesen mulik. Termeszetesen ha nem tanitottak meg ra, ez nem kifogas, megnezel egy Gorog Ibolya videot es mar is felkeszultebb vagy, mert az emberek valtoznak.

De igazabol ez az alapveto etikettbe tartozik(asszem igy nevezzuk osszefoglalo neven de ha nem sry).


Ja amugy bocsi,hogy ennyit irtam , de ez mar nagyon reg megfogalmazodott bennem :D

2020. szept. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Annyira szomorú, hogy az emberek többsége a kedvességet, udvariasságot gyengeségnek értelmezi.

Ezért van a társadalom így lecsúszva, főleg itt nyugaton. Keleten úgy tudom az udvariasság még erény.

2022. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!