Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezhetnék barátokat...

Hogyan szerezhetnék barátokat egy olyan országban ahol a nyelvet sem beszélem? Már egy ideje kint vagyok és annyira egyedül érzem magam hogy már arra gondoltam, hogy lespanolok a csövikkel. Még nem vagyok 18 ezért a szórakozóhelyek kilőve

Figyelt kérdés

2020. aug. 28. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Tanuld meg a nyelvet, vagy próbálkozz angolul. Csak van valami tevékenység, amit végzel, ha nem dolgozol. Sportolás esetleg?
2020. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán sportolok, tanulom a nyelvet, de ugye egy idegen nyelvet sem annyira könnyű megtanulni. Amint az emberek meghallják, hogy angolul beszélek, már nem is igazán akarnak velem foglalkozni, ha meg esetleg társaságban vagyok, pont ezért vagyok kiszorítva
2020. aug. 28. 15:16
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Mivel Covid miatt minden ki van love, per pillanat eletszerutlen minden.
2020. aug. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

találkozz a többi retardált kis magyarral, akik úgyszintén képtelenek idegen nyelven kommunikálni, mert nyafizni sokkal egyszerűbb. bár már írtad a csöveseket, szóval tkp irányban vagy.

amúgy mégis, elárulod hogy éppen melyik ország csúnya-rossz külföldieiről van szó?

2020. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Németország és nem gondolom, hogy megérdemeltem ezt az írásmódot
2020. aug. 29. 14:53
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

de, meg, mert itt nyalizol, hátha összekapnád magad... ezek szerint nem sikerült, pedig van akin segít, hidd el.

amúgy voltam kinn, többször, több úton, a németek kedves és udvarias emberek, könnyű velük szóba elegyedni bármilyen nyelven... főleg úgy hogy van egy rakat külföldi, akiknek szintén nem anyanyelve a német, szóval tényelg nem értem mi a hiszti tárgya... a csövesekkel különben milyen nyelven tervezel összehaverkodni, ha megkérdezhetem?

2020. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ki a fasz nyalizik ember? Segítséget kértem és ha nem tudsz segíteni akkor megkérlek, hogy csináld a feszültséget máshol
2020. aug. 30. 19:25
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy a hajléktalanok nem németül beszélnek? Mindegy, ezt hagyjuk is.


Milyen iskolába kell járnod? Német nyelvű iskolába vagy BIK (Berufsintegrationsklasse) osztályba? Előbbinél feltehetőleg a többiek beszélnek majd veled angolul amíg nem lesz jobb a némettudásod, de nem biztos, hogy mindenkinek lesz hozzá türelme. A BIK Klasse-ban viszont kifejezetten külföldiek (bevándorlók és menekültek) kerülnek, itt könnyebben tudsz barátokat szerezni, mert többen beszélnek valószínűleg angolul. Esetleg otthon tanulsz? Akkor nehezebb az ügy.

Iskolán kívül: több városban van Jugendzentrum, nézz körül a te városodban vagy egy közeli másik városban van-e ilyen, ezeknek általában olyan neve van, hogy például Haus der Jugend. Itt tudsz több fiatallal barátkozni és jól el is foglalhatod magad, mert sokmindent lehet ilyen helyeken csinálni. Bár a mostani korona helyzetben lehet zárva vannak.

Harmadik lehetőség a VHS, ahol (ha van rá pénzed) feliratkozol egy programra, ami érdekel vagy a hobbidhoz köthető vagy szeretnéd kipróbálni/megtanulni az adott dolgot, és ott is tudsz akár új barátokat találni.

Legvégső esetben marad az online barátkozás, akár itt gyk-n, akár molyon levelezőtárs kerestetik zóna vagy más hasonló oldalak. Akár németekkel is barátkozhatsz online, pl: Interpals.


Hirtelen most ennyi jutott eszembe, remélem valamennyit azért tudtam segíteni.


És még egy jó tanács: próbáld meg mielőbb fejleszteni a némettudásodat! Itt az angolt (mint gondolom tapasztaltad) nem igazán szeretik használni. Ha kell otthon is beszélgessetek németül, könnyebb odafigyelni a hibáidra és kezdőként ha nehezebben megy a mondatalkotás, több időd van átgondolni, javítani.


Egyébként melyik tartományban laksz?

2020. szept. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A kérdéseidre inkább privátban felelek, de egyébként köszönöm a választ, ment a zöld kéz neked is
2020. szept. 4. 16:17
 10/10 A kérdező kommentje:
Vagyis pipa vagy mi
2020. szept. 4. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!