Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek tartsam meg a...

Szerintetek tartsam meg a barátságot?

Figyelt kérdés

Nem untatnálak titeket a részletekkel (amúgy is túl sok van), leírom olyan egyszerűen ahogy csak tudom:


Adott egy jóbarát, akivel 5 éve ismerjük egymást. Az első évben nagyon jóban voltunk, közel álltunk egymáshoz. Aztán párja lett, és elhanyagolt. Azóta időnként van egy pár hónapos "szünet", mikor alig beszélünk, nem találkozunk. Nemrég elballagott a suliból, én viszont maradtam. Ő dolgozik, én sulizom.


Az utóbbi egy évben elkezdtem érezni azt, hogy mintha csak egy "nehezék" lennék a számára. Úgy érzem, hogy nem törődik velem eleget, és mindenki mással szívesebben van mint velem. Azt mondta, hogy rajtam kívül egyetlen ember van, akivel bármiről tud beszélgetni - ami mindig is így volt amióta ismerjük egymást - de én többet akarok ennél.


Nem érzem önzőségnek azt, hogy többet várnék el egy barátságban. Mondtam neki, hogy nekem nem elég ami most van, és többet akarnék vele lenni, de erre kitérő választ adott. A lakótársára fogta, aki "megsértődik" ha nem vele foglalkoznak.

Nekem erről nyilván megvan a véleményem, de nem hibáztatom őt, hisz régóta barátok. Viszont kifejezetten zavar hogy a barátom itt lakik 10 percre tőlem, és nem képes legalább havi kétszer találkozni velem... Míg másokkal - akikkel állítása szerint nincs ilyen szoros kapcsolatban - akár heti többször is.


A részletekről ennyit, most jön maga a kérdés, ami jó pár hónapja nyomaszt, és képtelen vagyok dönteni:


Szerintetek adjam fel ezt a hosszú életű és fontos barátságot, ezáltal megóvva a lelkiállapotom?

vagy

Kezdjem el magamban építeni a távolságot tőle, és fogadjam el a helyzetet, ezáltal a barátság bár megmarad, de a jelentősége csekély lesz?

Esteleg valami más ötlet?



2020. aug. 29. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak fogadd el, hogy ilyen. A barátok jönnek-mennek az ember életében. Nagyon nehéz olyan embert találni, aki mindig kitart melletted. Ő valószínűleg nem az az ember... Ismerkedj, barátkozz másokkal is.
2020. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 13 éves barátságom szakadt meg így nemrég 😕
2020. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Őszintén odaálltál és elmondtad neki, hogy szeretnéd ha több időt töltene veled. Ennél többet nem tudsz tenni már szerintem. Eltávolodott tőled, dolgozik, másokkal van.. Nem biztos, hogy végleg. Fogadd el a helyzetet (nem könnyű) ezt az energiát invesztáld bele más kapcsolataidba!
2020. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérésre szerintem nem fog ezen változtatni.

Ha a barátod nem érzi az igényt rád gyakrabban, akkor kár ezt kérni tőle, ő már mással van szívesebben. Nem benned van a "hiba", a másik ember valószínűleg kényelmesebb neki, könnyedebb kapcsolat, stb, ki tudja mi!

2020. szept. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 naphtha ***** válasza:
Többször mondták már nekem, hogy túl nagy elvárásaim vannak ha a barátság került szóba. Volt aki azt mondta, mikor megfogalmaztam számomra mi a barátság, hogy amire, akire én gondolok az a testvér igazából. És ezzel egyet is értek. A barát számomra annyira fontos és úgy is gondolok rá, mint egy nem vér szerinti testvér. Mindenben számíthatunk egymásra, őszinték vagyunk és nincsenek elvárásaink egymással szemben. Többször előfordult, hogy valaki azt gondolta, hogy barátok vagyunk. Olyankor kis helyre igazítást eszközöltem. Volt is sértődés. Ezért van, hogy eddig nem volt egyetlen barátom se. Eddig. Negyven évesen a volt barátnőmmel vagyok olyan kapcsolatban, hogy ki merem jelenteni, ő az nekem. Úgy, hogy eddig 100%-osan biztos voltam benne, hogy férfi és nő között nincs barátság, mert az egyik biztos, hogy többet lát bele, mint a másik. Viszont ezektől függetlenül, ha nála megváltoznak a prioritások, azt is simán elfogadom. Nincsenek elvárásaim vele kapcsolatban.
2020. szept. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!