Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek magammal?

Hobie kérdése:

Mit tegyek magammal?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már nagyon kimerültnek és szomorúnak érzem magam. Most kezdődött az iskola de én sajnos nem vagyok az a nagyon beszédes ember, ezért egész nap egyedül voltam...senki se szólt hozzám. Anyámnak hazudtam hogy jól elvagyok, vannak barátaim de nagyon megtörtnek érzem magam és depressziósnak. Általánosba voltak ilyen felszínes barátnőim de semmi több, az önbizalmam egy pár ember miatt nulla, nem tudom mit kezdjek, hogy nyissak a másik felé ha szó szerint félek már az egésztől. Nagyon nehéz, nem beszéltem tényleg senkivel se a mai nap az új iskolámba és ez nagyon bánt. Lehet hogy kedvesek lennének, segítsetek, mit tegyek? Nem akarom hogy rossz véleményük legyen rólam, bár lehet a mai nappal elpecsételtem magam mindenki szemébe...nem kaptam mást soha csak lenézéseket és lekezelő mondatokat. Nagyon rosszul érzem magam..

2020. szept. 1. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen múlttal tényleg nincs egyszerű dolgod, de hidd el, hogy még messze nem vágtad el magad a többiektől.

Igyekezz nyitni, legalább a szimpatikus emberek felé. Az elején, sok új ember között ez még egyszerűbb. Beszélj azzal, aki szimpatikus vagy a közeledben van. Akármilyen téma megteszi. Csak egy kicsit le kell győzni a félelmet az elején.

2020. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Mindenkihez szolj kedvesen pàr szot. Akàr pipàlhatod is egy listàban. Es akkor dogod meglatni ki az aki pozitivan reagalja le es valoban örül a kezdemenyezésednek. Nala mehetsz tovabb is több apro szo, kisebb kerdesek es majd alakul magàtol
2020. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*fogod
2020. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megpróbálom mindenképp ezeket, remélem összejön.:(
2020. szept. 1. 20:15
 5/17 anonim ***** válasza:
Nyiss a hasonlóan csendes/magányos ember felé, ő is ugyan úgy beszélgetné valakivel, és már is egymásra találtok.
2020. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, de félek az egésztől. Meg akartam próbálni de egyszerűen nem ment..féltem hogy mit gondol rólam, vagy esetleg nem igazán állna le velem barátkozni...
2020. szept. 1. 20:38
 7/17 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem, keress egy csöndesebb embert aki tudod hogy kedves, csak még ő se találta meg azt a nagyon jó barátját és menj oda beszélgetni Ő biztos nem fog elutasítani, tudom nagyon nehéz, de csak egyszer kell megcsinálni és utánna már automatikusan fogsz vele beszélni.
2020. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Ahogyan előzőek is mondják, nyitnod kell. Egy nap alatt biztosan nem szokott össze a társaság, mire mi teljesen megismertük egymást anno, eltelt két és fél év. Sokan voltunk és volt akit csak később ismertem meg jobban, mert elém ült és így beszélgettünk szünetekben. És egy nagyon pozitív embernek ismertem meg. Szóval ez egy hosszabb folyamat, ezért ne keseredj el mert először szótlan voltál. Ennyiből nem fogják tudni milyen ember vagy. Nem tudják, miért voltál ilyen, lehet rossz napod volt, lehet tényleg ilyen vagy, lehet csak izgultál. Ők ezt látják, mert még nem ismernek. De mindenképp nyitnod kell, ehhez nyugodj meg. Nálunk szinte senki se olyan volt, mint amilyennek elsőre gondoltam. Ez változik és még a ti személyiségek is fog. Tehát csak kezdeményezd a beszélgetést. Ezt egy egyszerű sziával és egy bemutatkozással tudod megtenni. Érezni fogod, hogy akarnak e veled beszélgetni. Pl kedves hangon válaszol. Ha nem akar, sem kell elkeseredni, vannak még mások is. Mások is vannak akik visszahúzódók, vagy csak az elején kicsit félnek. Mások is írták én is mondom, velük tudsz könnyebben barátkozni. Ha viszont nem csak azért vagy ilyen visszahúzódó mert most még az elején ismeretlen a helyzet, akkor nálad kicsit (de tényleg kicsit és nem az ellentétes kategória) lazább emberekkel is barátkozz. Ők még nem lesznek túl sokak hozzád, de pozitív irányba fognak vinni. Te is felengedsz. Nem kell tartani ettől! Hajrá sok sikert!
2020. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, már érzem hogy menni fog egy kicsit. Az osztály úgy szimpatikus, kedvesnek is látszott, csak hát nehéz, de nem adom fel. Mégegyszer köszönöm mindenkinek.:)
2020. szept. 1. 21:42
 10/17 anonim ***** válasza:
Nyugi!:) én is így voltam vele annak idején.Keress olyat,aki szimpatikus,figyelj a tanulásra és legyél mindenkivel laza és kedves.Ne lássák rajtad,hogy félsz.:)
2020. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!