Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért devalvalodott a barátsag...

Miért devalvalodott a barátsag fogalma? Sokan úgy keresnek barátokat az interneten (az én korosztalyombol, az ötvenesek közül) is, hogy barátokat keresek levelezokapcsolat céljából, esetleg a szabadidő közös eltoltesere. Pedig ez így nem baratsag.

Figyelt kérdés
Mert a barátsag nekem szent dolog, együtt jóban-rosszban, de ilyen baratsag ma már nincs. A velem egykorú nők és férfiak (ötvenes korosztaly) partnerkapcsolatokat keresnek, ha nem találják, inkább élnek magányosan, de barátokat nem keresnek. Munkahelyen álságos erdekkapcsolatok vannak, ahogy megszunik a munkahely, megszunik a kapcsolattartas is. Ötvenes férfiként nem találtam egy női vagy férfi barátot sem,mert mindenki "kapcsolatban" utazik.

#korszellem #ötvenes korosztály #erdekkapcsolatok #elmaganyosodas
2020. szept. 8. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez így van sajnos, ahogy leírtad. Fiataloknál is,

Nem csak 50-eseknél. Elmagányosodnak az emberek szép lassan, és nem értjük, miért van ennyi depressziós, szomorú ember. Szeretnék én is barátokat, de mindenki marha elfoglalt, nincs kedve hozzám. Felszínes társaságot könnyű találni, hogy érezd, tartozol valahova de igaz barát nagyon ritka.

Illetve akivel kölcsönösen annak tekintitek egymást. Amúgy az a divat mostanában, hogy egy magányos hobbi is előbbre való, mint egy jó baráti beszélgetés. És a párkapcsolatok is átalakultak az utóbbi évtizedekben. Hatalmas az elvárás, hogy a párod legyen egyben a lelki társad, a legjobb barátod is, ő legyen mindig az első helyen. Így a társ lesz egyben a barát is, nincs szükség másra. Ha szakítás van, akkor meg jön a kapcsolatfüggés a magányosság miatt. Nincs mit tenni, el kell fogadni ezt. Nem a te hibád.

2020. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

de miért nem felel meg a szabadidő közös eltöltése?

vagy munkaidőben szeretnél a barátaiddal lógni?

2020. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A szabadidő közös eltoltese még nem baratsag ha valakivel havonta egyszer moziba megyek és ezen kívül nem beszélgetünk egymással abból nem lesz baratsag. Egyszer megismerkedtem valakivel aki barátokat keresett de ő ez alatt azt értette hogy hazikoncerteket szervez a lakásán és én menjek el oda havonta egyszer, más célból soha nem írt rám, nem keresett.
2020. szept. 12. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!