Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más érzékeny és érzelmes...

Más érzékeny és érzelmes ember is van úgy, hogy számára az “érzelmileg kiegyensúlyozott” emberek lelketlenek, érzéketlenek?

Figyelt kérdés
Ez csak viszonyítás kérdése lenne?
2020. szept. 9. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annak tűnnek, mert ők szelektálnak, mit fogadnak be, min akadnak ki (nem mindenen). Egyfajta tudatos életet élnek, ami egy érzékeny lelkületű embernek érzéketlenségnek van elkönyvelve.
2020. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1


Igen, én sem tudom megérteni, hogy lehet az érzelmek közül szelektálni. Azok vagy vannak vagy nincsenek. Nincs középút, legalábbis én ezt nehezen tudom elképzelni

2020. szept. 9. 22:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nekem gyermekkorom óta iszonyat agresszívnak és hidegnek tűnt a többi ember. Húszévesen dolgozom fel, hogy a világ máshogy mozog mint én, és hogy az emberek nem akartak rosszat, csak én voltam annyira érzékeny mindig, hogy úgy éreztem mindenki gonosz és rosszat akar.


Ha van kedved privátban meselhetnel magadról, te hogy tapasztaltad meg ezeket a dolgokat, mert nagyon érdekel.

2020. szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#2 lehet, hos nehezen tudod elképzelni de egy felnőtt ember nem viselkedhet úgy, mint egy kisgyerek aki teljesen az érzései csapongásának ki van téve és totálisan nem tudja kontrolálni. Nem azt mondom, hogy tanult pszichopatának kell lenni, de jobb lesz ha megtanulod bizonyos mértékig irányítani az agyad, mert így elveszett ember leszel a világban.
2020. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4


Épp ezt érzem, hogy pszichopaták. Mert az érzelmek szerintem spontán jönnek létre. Akik nem éreznek azok nem azért mert nem akarnak hanem mert nem tudnak. Aztán nyilván az érzékenyek a csodabogarak mert ők vannak kevesebben.

2020. szept. 10. 13:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy túl fekete fehérben látod az egészet. Nem azt írtam, hogy ne érezz, hanem hogy tanuld meg kordában tartani az érzéseid és az agyad. A kettő nem egy és ugyanaz.
2020. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6


Értem ezt. De mint mondtam az érzéseid spontán keletkeznek és nincs olyan, hogy kordában tartod, max elfojtod magadban, ami nem egészséges. De ez úgyis kiütközik később más tünetek, betegségek formájában.

Akinek intenzívek az érzései annak ez nem megoldás. Akiknek meg olyan ni, azoknak nyilván könnyebben megy.

2020. szept. 10. 13:26
 8/12 anonim ***** válasza:
De van olyan hogy kordában tartod, mert ha valaki felidegesít a közúton valamivel, akkor nem szorítom le az útról és nem verem agyon. Tudod ez is egyfajta korlátozás, hogy van annyi inteligenciád amivel ezeket a dolgokat fel tudod mérni és megtanulod kezelni az érzelmeid. Ez nem elfojtás. Teljesen két malomban őrölünk.
2020. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"De mint mondtam az érzéseid spontán keletkeznek és nincs olyan, hogy kordában tartod,"

Spontán keletkezhetnek, az oké, nem kell elfojtani őket. De amikor megtörténik az érzés, átéled, később visszatekintve gondolkozhatsz rajta. Így lehet fejlődni. Átgondolod mit éreztél, mit csináltál, mit bántál meg benne, hogy kellett volna. Ezzel konkrétan programot írsz magadban, és ha legközelebb hasonló szituáció előjön, akkor úgy fogsz viselkedni, ahogy programoztad magad.


A sztoikus emberek úgy szokták, elképzelik a legrosszabbat, ami velük történhet minden reggel, átélik képzeletben, majd a reakciójukat is átélik, ami békés elfogadás. Így a nap során már bármi rossz történik velük, sokkal kevésbé lesz rájuk hatással, hisz a legrosszabbat is "átéltették" magukkal, és azzal is megbírkóztak.

2020. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9


Igen, de szerintem így állni az élethez, hogy mindig minden rossz lesz úgy is nagyon sivár és akkor mi értelme megszületni? Hogy végigkínlódd az életed?

Vagy hogy megismerd az életet, élményeket, emlékeket gyűjts?

2020. szept. 10. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!