Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok a toxic barátság...

Mit gondoltok a toxic barátságról?

Figyelt kérdés

Az lehetséges benne, hogy csak az egyik fél hibás? Hogyan lehet ezektől "megszabadulni"?

Tudom hogy rövid de engem csak ezek érdekelnek, a saját jelenlegi állapotomról jelenleg nincs kedvem írni.

Illetve van saját tapasztalat? Valaki élt már át ilyent?


2020. szept. 11. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy csak az egyik fél lenne a hibás. Ha van egy mérgező/elősködő embern, neki kell egy "áldozat" mint társ. Ha én nem hagyom, hogy mérgezzen/lehúzzon/élősködjön, akkor nem fog tudni. Megszabadulni pedig egyszerű őszinteséggel lehet a leggyorsabban. Mond el neki, hogy ez a barátság már nem nyújt számodra semmit, csak elvesz belőled, így a jövőben szeretnél inkább távolságot tartani. Nincs harag, egyszerűen neked most más energiákra van szükséged az életben.

De ha az őszinteség valamiért nem opció, akkor csak sose legyél elérhető számára és előbb utóbb így keres mást helyetted.

2020. szept. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is volt ilyen toxic "barátnőm". Időbe telt, hogy rájöjjek, hogy csak kihasznál és mikor nem akartam valahová menni, vagy nem volt időm rá, egyből sajnáltatni kezdte magát, kiverte a hisztit, beállította magát áldozatnak. Engem meg elmondott minden hüly p*csának, meg lelketlen dögnek, amiért nem vele foglalkozom. Basszus, nekem is volt életem, ott volt a suli, mellette dolgoztam, nem értem rá a nap 24 órájában vele szórakozni. Megjegyzem, hogy ő nem járt egyetemre, de nem is dolgozott, csak otthon b*szta a rezet. Naná, hogy ráért állandóan engem szekírozni. Végül nagy nehezen sikerült megszakítani vele a "barátságomat", de akkor is még évekkel később is visszahallottam innen-onnan, hogy milyen "kedves" dolgokat mond rám. Annyit tudok róla, hogy az anyjáék végül kitették otthonról, mert már nem bírták elviselni. Szerintem azóta máson élősködik, hacsak nem kapott észhez.
2020. szept. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
Hibás? Mérgező? Mivan? Nem értem
2020. szept. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legjobb barátomnak vélt lány is ilyen tipikus toxikus ember, ezért kb 3 év barátság után meg is szakítottam vele a kapcsolatot.


Lényegében én is hibás voltam ebben abból a szempontból hogy rendszeresen meghallgattam a nyafogását meg segíteni próbáltam neki mert tudtam hogy nagyon szenzitív ember és szeretetre vágyik amit otthon nem kap meg.

Ez odáig fajult hogy hajlandó voltam utazni érte több száz kilómétert meg töbször vendégül is láttam több napra és el is kisértem olyan eseményekre amik engem nem igazán vonzottak. Persze fordítva ez nem működött ő sosem jött olyankor amikor egy számára érdekes de azért még is kihagyhatónak ítélt program került szóba.

És azt is megkaptam töle hogy szerinte nem figyelek rá eléggé pedig amíg nálunk volt próbáltam nagyon sojat foglalkozni vele. Amít nehéz ha egy határozatlan jelemtelen ember az illető


Rendszeresen kölcsön adtam a cuccaimat amíg nálunk volt aztán utána pár hétre rá ilyen fellengzösen elitistán lehordta azokat.

Magát mindig egyedi kis snowflakenek gondolta ugyan akkor mélyen irigy volt a másikra.


A vége az lett hogy csak akkor irt ha valami problémája volt es kellet neki egy lelki szemetes láda.


Igy elmondtam neki szép hangnemben hogy szerintem ennek itt vége van. Bár szívesen kiosztottam volna

2020. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!