Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek hol rontottam el?

Szerintetek hol rontottam el?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, akivel munkahelyen ismerkedtem meg. Rendszeresen kérte a segítségemet különböző dolgokban, amikben szívesen segítettem is neki. Volt, hogy az ikeába is elvittem és a lakásába hazavittem azokat a cuccokat, amikre a fürdőszobájának a felszereléséhez volt szüksége. Ekkor a lakásába is beengedett és úgy tűnt, hogy közeli barátok lettünk. Filmeket néztünk nála, beszélgettünk. Alighogy elkerült a cégünktöl, éreztem hogy valami nem klappol. Én továbbra is kerestem az ő társaságát. Amikor új munkahelye lett, gondoltam meglepem egy pezsgővel, ezért előzetes bejelentés nélkül elmentem hozzá, hogy megünnepeljük a jó hírt. Ezt akkor nem vette zokon. Később, amikor felvetettem, hogy nézzünk meg egy filmet nála, akkor elhárította azzal, hogy inkább egy parkban találkozzunk. Ezt furcsálltam és rákérdeztem miért. Ekkor tette szóvá, hogy máshoz csak akkor megyünk, ha hívnak. Bocsánatot kértem, nem tudtam hogy ez olyan nagy baj volt. A lényeg, hogy elhívtam hozzánk, és nem jött el, mindig halogatta a dolgot. Többször is hivtam kirándulni, egyszer se jött el. Ami azért is volt furcsa, mert én korábban mindenhova elmentem vele ahova ő hívott. Még régebben felvetette, hogy menjünk együtt úszni, abból se lett semmi. És nem azért mert én nem akartam. Egyre inkább úgy érzem kizár az életéből és hogy korábban csak azért kellettem, hogy kihasználjon. Én rontottam el valamit? Úgy érezhette hogy kisajátitom magamnak? De én soha nem szóltam bele a magánéletébe, egyszerüen csak közös programokat szerettem volna vele eltölteni. Voltak apróbb nézeteltérések, de késhegyig menő viták nem. Mit csinálhattam rosszul?

2020. szept. 11. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csináltál rosszul. Egyszerűen már nem vagy fontos neki.
2020. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se ronottál el semmit. Jól megvoltatok, szeretett veled lógni, főleg, hogy napi szinten találkoztatok mivel közös munkátok volt. Barátnak tekintett, de miután elment gondolom kevesebbett is láttátok egymást. Talált új barátokat gondolom, akikkel inkább szivesebben lenne. Mindig így történik az embereknél, én is így veszitettem el az egyik legjobb barátomat :) Egy idő után nem voltam fontos neki
2020. szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekelne, hogy férfi-férfi, férfi-nő, nő-nő barátságról van szó?

Egyébként bármi változhatott a saját hibádon kívül. A barátságok sem feltétlenül szólnak örökre sajnos.

2020. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező alapján férfi - nő kapcsolatról van szó. Azért gondolom így, mert velem is pont ez történt. Jó barátok voltunk 3 éven keresztül, ugyanúgy mindig lógtunk, viszont miután elmentem én is a cégtől. Eltávolodtunk egymástól, valamiért nem akarta annyira fentartani a barátságot. Próbáltuk egy pár hónapig, de utána biztos talált jobbat :)
2020. szept. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 vantel ***** válasza:
89%

Kereslet kínálat.

Te kívánod ,hogy kihasználjanak, ő meg szeret kihasználni.

A domináns fél odébb állt, már nincs rád szüksége.

Talán a következő barival jobban sikerül.

2020. szept. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5


Hú de kegyetlen :D ettől még igaz, valszeg erről van szó és szépen lekoptatott.

2020. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudjátok csak az az érdekes, hogy nem hetek, hónapok alatt történt ez a változás, hanem cirka két hét alatt. Azért is viselt meg kicsit jobban a dolog. Egyik napról a másikra nem írt, nem válaszolt, ha hívtam a telefont kinyomta. Előtte meg hitegetett, hogy majd ide megyünk, oda megyünk, stb. Ez nekem túl nagy változás és az emberekbe vetett hitem csökkent.
2020. szept. 11. 18:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne az emberekbe vetett hited csökkenjen, hanem a feléjük irányított elvárásaid. Magadból indulsz ki, és azt hiszed, mindenki olyan, mint te. Ezért, ha nem úgy viselkedik, ahogy gondolod, akkor csalódsz bennük. Pedig nem kéne. Ők is emberek, saját célokkal, saját elvárásokkal, amelyeknek vagy megfelelsz, vagy nem.
2020. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, de mindenkinek vannak elvárásai másokkal szemben. Nem azt várom el, hogy legyen olyan, mint én, hanem azt, hogy ne hitegessen, ha megígér valamit teljesítse, vagy mondja a szemembe, hogy már nincs rám szüksége és viszlát. Az őszinteség mindem baráti kapcsolat alapja, ami azt hiszem nem túl nagy elvárás.
2020. szept. 12. 14:07
 10/10 A kérdező kommentje:
Aki augusztus 31 -én (ez volt az utolsó napja a munkahelyünkön) még úgy viselkedett, mintha barátok lennénk, majd szeptember 1 után már találkozni se akar, az vajon korábban milyen elvárás szerint cselekedett? Vagy az elvárások ilyen gyorsan változnak?
2020. szept. 12. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!