Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megerdemel egy tiltast?

Megerdemel egy tiltast?

Figyelt kérdés

egy eve en (19/l) diakmunka altal megismertem egy sracot 17/f). egesz jol kijottunk, minden nap beszeltunk kb. egy honappal ezelottig, azota csak par alkalommal.

nyaron mikor egyszer utaztunk es jottek a jegyellenorok egyikunknel sem volt jegy, nala penz se, ezert kifizettem mindkettonk bunteteset. egyszer sem hozta fel magatol, hogy visszaadna, pedig ennek mar 4 honapja. augusztus elejen kedvesen felhoztam neki, azt mondta kovetkezo talalkozasnal visszaadja, de vegul csak 2 hettel utana futottunk ossze egy rovid idore es elfelejtettem elkerni tole. most csutortokon irtam neki, hogy pont jol jonne az a 8 ezer mivel be kell fizetnem egy elmaradt tb-t, es legyen szives atutalni maig (azert utalas mivel mar nem vagyunk olyan kozeli viszonyban hogy emiatt talalkozni akarjak vele) erre azt irta "megprobalja megoldani".. a penz termeszetesen nem erkezett meg.. azon gondolkodtam, mivel ugysincs semmilyen eszkozom amivel ra tudnam birni, hogy visszafizesse egyszeruen csak letiltanam mindenhol es egyszeruen nem foglalkoznek vele tobbet, de nem tudom ez nem-e tulzas ha ezelott majdnem egy evig minden nap beszeltunk. szerintetek?



2020. okt. 5. 11:32
A kérdező szavazást indított:
tiltsd le!
tulzas lenne letiltani
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont leszarja, hogy letiltod-e vagy sem.
2020. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mondd el neki, hogy a bizalmat fogja elveszíteni. S ha nem akarja kifizetni, elmondhatja... de így nem lesz tovább a barátságban...
2020. okt. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
azert nem hiszem, mert folyamatosan ir es keresi a tarsasagom, ebben a honapban is csak azert nem beszeltunk rendszeresen mert en nem irtam vissza neki. ha tudnam hogy leszarja nem is irtam volna ki a kerdest :)
2020. okt. 5. 11:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tiltani, csak annyit írj neki, hogy neked se fán terem a pénz, szóval adja meg a 8000-et addig meg csak akkor keressen, ha azt mondaná meg, hogy mikor adja oda. Sőt én lehet tovább vinném a dolgot és ráírnék valamelyik szülőjére, hogy Józsikát megcseszték a buszon és lóg neked 8000-el. Ha még megvan a büntetésről a papír küldd el azt is.
2020. okt. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
8 ezer nem olyan sok, hogy emiatt ne beszéljetek. Haverunk jön nekünk 40-el fél éve, de ugyanúgy látogat minket, bízunk benne, tudjuk, hogy visszaadta.
2020. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat!

utolso, azert ez mas eset.. konkretan nincs kartyan eleg penzem befizetni a tb-m, es kifejezetten szuksegem lenne ra, ezt pedig tudja

2020. okt. 5. 11:59
 7/9 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Hátha gond nélkül visszatudná adni, az nem szép dolog, de gondolom neki sincs pénze.
2020. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
otthon el a szuleivel, a diakmunkas penze csak az ove.. de ha igy is lenne, szerintem ha az ember tartozik valakinek azt illik szem elott tartani mielott onmagara elkolti a fizeteset
2020. okt. 5. 12:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bevételed 8000 Ft igen is soknak számít. Én tiltás helyett állandóan emlékeztetném, hogy adja meg a tartozását. Nem érdekel hogy, akkor kérje a szüleitől, vagy menjen 2 napot dolgozni diákmelóba még marad is a zsebébe 4-5 ezer.
2020. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!