Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha külföldre költözöl, hogyan...

Ha külföldre költözöl, hogyan barátkozol új emberekkel?

Figyelt kérdés
Egyedül költöztem ki, senkit nem ismerek itt.

2020. okt. 9. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Munkahelyen barátkoztam. Rögtön lett azonos érdeklődési kör és beszédtéma.
2020. okt. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Munkahelyet ha lehet most hagyjuk ki, mert heti 1x vagyok bent az irodában, home office van. Meg akikkel közvetlenül együtt dolgozom nem túl barátkozósak.
2020. okt. 9. 22:54
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Sehogy. Az anyagi jólét ára a kinti magány. Ez van.
2020. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

2018 szeptemberében költöztem ki Wales-be (pontosabban Cardiff-ba) az egyetem miatt. Kollégium helyett lakásba költöztem és egy lakótárs kereső oldalon megismerkedtem egy (francia) lánnyal, és együtt költöztünk be, így mondhatni ő lett az első barátnőm. Az egyetemi csoportunkon belül már az első héten több emberhez is közel kerültem, akikkel mára nagyon jó barátságok és egy párkapcsolat is kialakult. Az egyetem mellett egy könyvesboltban dolgozom, ahol összebarátkoztam az ott dolgozó sráccal, aki később elhívott baráti programokra, ahol más barátait is megismertem, valakivel én magam is összebarátkoztam. Emellett még két közösségbe eljárok (színjátszó kör és vívókör), onnan is lettek barátaim.

A lényeget abban ragadnám meg, hogy járj el és legyél nyitott. Tudom, hogy a mostani helyzetben ez nehezebb, de így is vannak lehetőségeid. Alapvetően én annak a híve vagyok, hogy a barátkozás legjobb alapja egy közös érdeklődés, ami neked is biztos van, szóval érdemes lenne eljárnod valamilyen ehhez köthető közösséghez a munka mellett.

23/L

2020. okt. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Tele van a Gyakori a külföldre költöztem, magányos vagyok tárgyú kérdésekkel. Nyilván véletlenül.
2020. okt. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Melyik ország?

Németország?

Esetleg Ausztria?

Svájc?

Benelux állam?

2020. okt. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Ugyanúgy, mint itthon. Ha olyan országba mész, ahol sok a külföldi, akkor ők elég nyitottak lesznek. Sőt, nyugatabbra alapvetően nyitottabbak az emberek, északabbra kevésbé.


#5: Tele van szüzekkel is a felnőtt kategória, mégsem szűz minden felnőtt. Ide az emberek a problémáikat írják ki. Nekem 1 ismerősöm kivételével mindenki betudott normálisan illeszkedni külföldön. Sőt, olyat is ismerek, aki itthon alig tudott barátkozni, kint meg lazán befogadták.

2020. okt. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy olyan érzésem, hogy pár év múlva én is meg fogom kérdezni ugyanezt itt. :D De én úgy tervezem majd (most még), hogy különböző appokon. Pl Bumble BFF, vagy Couchsurfing-en a meetup funkció.
2020. okt. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!