Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kihasználnak a barátaim?

Kihasználnak a barátaim?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam meg a jogsimat, talán másfél hónapja. És azóta úgy érzem én furikázok el mindenkit ide oda. Most is hívott egyik barátnőm, hogy be kell mennie sürgősen valami papírt elintézni a városban és már nincs úgy busza. Fogalmam sincs, hogyan reagáljak az ilyen kérésekre mert szeretem a barátaimat és ha nem számítana az üzemanyag ára akkor kérdés nélkül elvinném őket de hát ez sajnos nem így van, pénzt kérni egy fuvarért a barátaimtól meg nincs pofám. Szerintetek mit kéne mondanom az ilyen felkérésekre?

2020. okt. 20. 10:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Minel elobb tisztázódik a helyzet, annak jobb!
2020. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igenis le kell ulni es megbeszelni veluk
2020. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 TR75 ***** válasza:
100%

Ha dolgod van neked is, akkor simán vinném. (Fordított helyzetben ettől függetlenül megkérdezném, hogy szálljak-e be az üzemanyagköltségbe.)

Ha nincs arra dolgod, megkérném, hogy legalább az üzemanyagot állja.

De nem mindegy a távolság sem.

2020. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Cuncika, látsz az autóm tetején taxi feliratot? Nos, ehhez tartsd magad!
2020. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Az üzemanyagot senkinek sem adják ingyen, ha csak nem lopja.

Mi sem tudunk használható tanácsot adni, ha már most eldöntötted, hogy segítenél, de "nincs pofád" elkérni az üzemanyag árát.

Olyan érzésem van, hogy Te sehogyan sem tudsz német mondani. Miért félsz a konfrontációtól? Egy igazi barátság elbírja a kérdésedben említett probléma megbeszélését.

Nekem az is furcsa, hogy a barátaid fel sem ajánlják a fizetés lehetőségét. Ezt felénk pofátlanságnak hívják.

Esetleg mondd, hogy per pillanat nem tudsz segíteni, mert nem érsz rá, vagy fel kell fújni a kocsid jobb hátsó kerekét.

Az utóbbiak csak időhúzásra jó hazugságok, a megoldást az egyenes beszédben, és az üzemanyag árának kifizettetésében látom.

2020. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nemet*
2020. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, ne haragudj, de nem terveztem hogy bemegyek a városba. Nem érek rá, megy a mosógép, rotyog a pörkölt. Ha ebből nem ért a barátod, akkor egy paraszt, már bocsánat.
2020. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat kell mondani.🤨 Barátom! Elviszlek, de megkérlek arra, hogy Te tankolj.
2020. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, tudok nemet mondani nem erről van szó. Csak ilyenkor egyből az jut eszembe hogy lehet fordított esetben ők talán elvinnének és nekem is jól esne vagy nem is tudom szeretek segíteni az embereknek meg nem nézem ki belőlük azt hogy rosszindulatúak és ki akarnak használni, de mindenképpen tisztázni fogom velük ezt. Ez az egész kihasználás érzés csak azért jött elő bennem mert úgy hívtak fel most is mintha teljesen természetes lenne hogy igent mondok és nekem más dolgom nincs csak az hogy várom mikor vihetem el őket, meg is mondtam hogy nem:)
2020. okt. 20. 10:52
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, ügyes vagy!

Aki nem érti, és neheztelni kezd az nem is volt igazi barát. :-(

2020. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!