Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy ne jöjjön többet hozzánk?

Figyelt kérdés

Van egy harmincas barátnőm, aki heti 3 nap jár be esti iskolába a városba és mindig szállást keres 1-2 éjszakára. Mindig sorbaveszi a barátait, hogy szállást kérjen és így időnként én is sorra kerülök.

Nekem nem lenne gond, hogy ott aludjon, van vendégszobánk. A probléma az, hogy ahányszor jön, utána a lakás teljesen "kiszámíthatatlanná" válik.

Ezalatt azt értem, hogy ő jószándékúan mindig pakol maga után, de nagyon béna. :( Pl. elmosogat és ha épp nem tör el semmit, akkor annyira logikátlanul pakolja meg a szárítót, hogy ha nem számítok erre, akkor én török el valamit. Vagy hegyével felfelé teszi a késeket a szárítóba. Vagy legutóbb fejjel lefelé tette vissza a gáztűzhelyre a rácsot. Nem mondta, hogy miért szedte le, de aztán a különböző jelekből kikövetkeztettük, hogy valamit kifuttathatott éjszaka. Ja, mert éjszaka nem tudott aludni és elment főzni... Meg végigcsurgatta paprikás olajjal a padlót és persze belegyalogoltam reggel.

És utána napokig ilyenek történnek, hogy nézem hogy miért nem áll meg az edény a tűzhelyen, jé - fordítva van a rács. Vagy miért nem tudom megmozdítani a tűzhely gombját, kiderül hogy mert nincs elzárva. Miután kifuttatott valamit és az eloltotta a lángot, nem tekerte a gombot vissza, de ugye szerencsére ilyenkor leáll a gázáramlás is. Vagy a vendégszobában beázik az ablak és megkértem, hogy ha kinyitja, mindig tegye vissza utána a rongyot. Még szerencse, hogy amikor elment, ittfelejtette a töltőjét és emiatt bementem a vendégszobába és látom, hogy a rongy sehol sincs. Aztán megtaláltam egy másik szobában...(!!!) Meg simán beleeszik a dolgaimba, bontatlan termékeket felbont és a személyes dolgaim között is turkál pl. a fürdőben. Meg zuhogó esőben úgy hagyta a tetőablakot, hogy befelé lejtett... Meg óriási tócsát hagy a fürdőben, nézem hogy hol a felmosórongy - azt meg felrakta egy polcra...

Tudom, hogy az én hibám, de én ezektől megőrülök. És tudom, hogy hiába kérem meg dolgokra, mert nem fogja betartani, és nem rosszindulatból! Ösztönből folyamatosan ontja magából ezeket, egyszerűen kivédhetetlen, még ha ott vagyok mellette, úgy is megcsinálja a hülyeségeket és már én érzem rosszul magam, hogy ilyenkor néha felemelem a hangom, hogy megelőzzem a bajt.

De nem akarom érzékeltetni vele, hogy állandóan hülyeségeket csinál, csak fogalmam sincs, hogyan intézhetném el, hogy többet ne is kérjen szállást tőlem.



2020. okt. 21. 00:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Hozd ossze egy ismerosoddel akirol tudod, hogy tarsat keres.
2020. okt. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk pont igy; Ne gyere hozzám többet

Ez nem egy jó szándéku, jó hir lesz szamara, tehat ablokk nem lehet ugy kozolni, hogy ne essen rosszul. Ha meg mar megkéred erre, ne terelj...

A te lakásod, nem szorulsz magyarázattal h miert kéred ezt, vagy ha "mégis" akkor uhh azt ne mond, hogy azert, mert szerencsetlen mindenhez, mert azzal max azt ered el, hogy jobban fog probalkozni es felgyujtja a hazat🤣

Ugyhogy az indokra inkabb mond, hogy jobban szeretsz egyedul lenni, dolgod van,vagy barmi ilyesmi

2020. okt. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Megmondod neki nyíltan és őszintén , hogy Ő a vendég és ha annyira se képes , hogy úgy tegyen vissza mindent ahogyan te hagytad és ne turkáljon a cuccaid között akkor ennyi volt tőled nem kap többet szállást . A következő az lesz , hogy ellop valamit mert tudja , hogy mindent ráhagysz és bepróbalkozik hátha arra se szólsz majd semmit. Utána tudja jól magában , hogy nem mehet többet hozzád de úgyse tudod bizonyítani , hogy elvitt valamit . Addig kell szerintem kordában tartani amíg kezelhető . És ezt maskepp nem tudod kezelni csak ha határt húzol mert különben a fejedre nő .
2020. okt. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Mond azt, hogy van valakid es most nem alkalmas.
2020. okt. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Köszönöm kérdező, rég nevettem ilyen jót, annyira elképzeltem a szitukat. 😂😀

Amúgy nehéz ügy, de én is azzal értek egyet, hogy találj ki valami "vállalhatóbb" kifogást, hogy miért nem jó.

2020. okt. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a gyakori oldalt a kerdeseddel mutasd meg neki. Ebbol megerti. Majd max megsertodik.
2020. okt. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Ne feledd, hogy csak a Sith-ek gondolkodnak végletekben...


Ha egyébként nem gond alapból, hogy valaki van nálad, akkor nem az megoldás, hogy elüldözöd, és tönkre teszel egy barátságot, hanem az, hogy megtanítod neki a "házi rendet". Ha az nem megy, akkor kell elüldözni.

2020. okt. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az, hogy belezabál a dolgaitokba, rámol, főz.... ezek miatt nem jöhetne. Nekem is volt estin sulin egy osztálytársam, szarul járt a busz, heti 1x itt aludt. De kaját intéztem, zuhanyzott, aludt, és reggel ment is. 0 probléma volt vele.

Mondd meg milyen feltételekkel jöhet, de ha nem tudja tartani, akkor bocs, de nem tudsz szállást adni. Lehet megsértődik, de jogosan vagy kiakadva .

2020. okt. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Emberi szavakkal. Attól, hogy nem vagy durva, még lehet hatékonyan kommunikálni.
2020. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom mivel megindokolni.

Azt csak nem mondhatom neki hogy béna, mert szerintem nem tehet róla, hogy ilyen. Esetleg hogy úgy érzem, nagyon megsérti a magánszférámat? De lehet, hogy ezzel is megbántanám.

Együtt élek a párommal, úgyhogy tudja, hogy van valakim.

Az számtalanszor bebizonyosodott, hogy nem tudja követni a kéréseimet. Valamit kérek tőle, látszólag figyelmesen meghallgatja, aztán egyszer sem tartja be. És olyan alapvető dolgokban is, ami másnál természetes, pl. hogy mosson kezet, meg tegye le a cipőjét az előszobában. Ha én bemegyek egy idegen lakásba, az első, hogy elkezdem lehúzni a cipőmet a bejáratnál. De azt annyira kínosnak érzem, hogy egy harmincas nőre rá kelljen szólni, hogy mosson kezet vagy hogy kézmosáshoz használjon szappant is. De még erre is megkértem egyszer, amikor láttam hogy hazajön és a konyhában összetaperol mindent a "buszos-boltos" kezével. Akkor mérgesen eltrappolt a fürdőig, fél pillanatra megnyitotta a csapot és ennyi. És ez 2-3 kérés, amit be kéne tartania (és nem teszi meg), de ha minden rombolását meg akarnám előzni, kétpercenként kéne szólongatnom és valószínűleg ugyanilyen eredménytelen lenne) Szóval valami általánosságot kéne kitalálni, nekem az is rendben van, ha magamra hárítom a felelősséget, hogy én vagyok képtelen együtt lenni vele, nem az ő hibája. Csak hogyan...

2020. okt. 21. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!