Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy ne jöjjön többet hozzánk?

Figyelt kérdés

Van egy harmincas barátnőm, aki heti 3 nap jár be esti iskolába a városba és mindig szállást keres 1-2 éjszakára. Mindig sorbaveszi a barátait, hogy szállást kérjen és így időnként én is sorra kerülök.

Nekem nem lenne gond, hogy ott aludjon, van vendégszobánk. A probléma az, hogy ahányszor jön, utána a lakás teljesen "kiszámíthatatlanná" válik.

Ezalatt azt értem, hogy ő jószándékúan mindig pakol maga után, de nagyon béna. :( Pl. elmosogat és ha épp nem tör el semmit, akkor annyira logikátlanul pakolja meg a szárítót, hogy ha nem számítok erre, akkor én török el valamit. Vagy hegyével felfelé teszi a késeket a szárítóba. Vagy legutóbb fejjel lefelé tette vissza a gáztűzhelyre a rácsot. Nem mondta, hogy miért szedte le, de aztán a különböző jelekből kikövetkeztettük, hogy valamit kifuttathatott éjszaka. Ja, mert éjszaka nem tudott aludni és elment főzni... Meg végigcsurgatta paprikás olajjal a padlót és persze belegyalogoltam reggel.

És utána napokig ilyenek történnek, hogy nézem hogy miért nem áll meg az edény a tűzhelyen, jé - fordítva van a rács. Vagy miért nem tudom megmozdítani a tűzhely gombját, kiderül hogy mert nincs elzárva. Miután kifuttatott valamit és az eloltotta a lángot, nem tekerte a gombot vissza, de ugye szerencsére ilyenkor leáll a gázáramlás is. Vagy a vendégszobában beázik az ablak és megkértem, hogy ha kinyitja, mindig tegye vissza utána a rongyot. Még szerencse, hogy amikor elment, ittfelejtette a töltőjét és emiatt bementem a vendégszobába és látom, hogy a rongy sehol sincs. Aztán megtaláltam egy másik szobában...(!!!) Meg simán beleeszik a dolgaimba, bontatlan termékeket felbont és a személyes dolgaim között is turkál pl. a fürdőben. Meg zuhogó esőben úgy hagyta a tetőablakot, hogy befelé lejtett... Meg óriási tócsát hagy a fürdőben, nézem hogy hol a felmosórongy - azt meg felrakta egy polcra...

Tudom, hogy az én hibám, de én ezektől megőrülök. És tudom, hogy hiába kérem meg dolgokra, mert nem fogja betartani, és nem rosszindulatból! Ösztönből folyamatosan ontja magából ezeket, egyszerűen kivédhetetlen, még ha ott vagyok mellette, úgy is megcsinálja a hülyeségeket és már én érzem rosszul magam, hogy ilyenkor néha felemelem a hangom, hogy megelőzzem a bajt.

De nem akarom érzékeltetni vele, hogy állandóan hülyeségeket csinál, csak fogalmam sincs, hogyan intézhetném el, hogy többet ne is kérjen szállást tőlem.



2020. okt. 21. 00:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy magadhoz fogadtad egy idős beteg rokonod és nincs nincs több hely.
2020. okt. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hazudni, csak mondd el hogy rettentően zavar, hogy nem tartja be a házi rendet.
2020. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%
Ha legközelebb hozzád akar menni, akkor csak annyit mondasz neki, hogy "bocs, most nem alkalmas". Ne magyarázkodj, amilyen hülye a leírásod alapján, úgysem jutna el a mogyorónyi agyáig. Ilyen buta embernek nem is értem, hogy lehetnek barátai.
2020. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
48%
#10 Teljesen túl komplikálod. Nem kell magyarázkodni. Nem jó és kész.
2020. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Van aki élével felfelé állítja a kést a szárítóba?
2020. dec. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15 És nem ő az első, akinél ilyennel találkoztam, hogy hegyével felfelé áll a kés a sok evőeszköz között és vedd észre még mielőtt felnyársalod magad...

Egyébként azóta észrevettem, hogy törölt az ismerősei közül a face-n, úgyhogy úgy tűnik, megmenekültem! :D Lehet, hogy valami csak átment neki ebből.

2021. máj. 30. 13:14
 17/18 anonim ***** válasza:
Mi ujsag Kerdezo?
2022. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Azóta nem jelentkezett szerencsére.
2022. márc. 18. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!