Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Angliában az élet önmagad...

Angliában az élet önmagad elnyomásáról szól?

Figyelt kérdés
Nagyon szigorú társas szabályokat követnek angolul, megvan, hogy mit szabad tenni meg mit nem? Nem lehetsz önmagad? Nem mutathatsz ki erős érzelmeket más emberek előtt, munkahelyen stb?
2020. okt. 27. 13:04
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem a magyarokat "fikáztam", hanem a te ostoba általánosításodat. Minden szempontból jobb helynek tartom Angliát és az angol néppel is jobb tapasztalataim vannak, mint a magyarral, de veled ellentétben én nem ítélek el egy népet (a magyart se) sem.


Látom, nem figyelsz. A párom történész, és a norvég kultúra iránti szeretet miatt megtanulta a nyelvet, amit később a munkája során is használ. Ellenben másodállásként én foglalkozok műfordítással és nem egy magyar verseskötetet tettem ezáltal elérhetővé egy sokkal népesebb olvasórétegnek.


Még mindig nem igaz, amit írsz, mert az angolok közt még mindig sokkal nagyobb érdeklődést látok, mint a magyarok közt valahova. Kivétel természetesen mindenhol van, de Anglia sokkal nyitottabb ilyen szempontból, elég megnézni, hogy mennyivel több külföldi filmet és színdarabot mutatnak be, hogy mennyivel több lehetőség van a nyelvtanulásra, stb.


Látom, hogy cseppet sem érdekel, amit bárki más ír, te már rég eldöntötted, hogy utálod az angolokat. Rendben, de akkor miért foglalkozol velük? Ha esetleg Angliában élsz, akkor minek vagy ott? Miért foglalkozol egy néppel, amit gyűlölsz?

2020. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

31


Nem gyűlölet van bennem inkább tanácstalanság. Nem értem, hogy ilyen nagyszerűnek tartott népnél mi ez a pökhendiség. Általában a nagyszerűséggel az alázat is növekedik.

Ugyanakkor emberközpontú vagyok, nem szeretem ha elnyomják az embert. És igenis itt Angliában jobban le vannak korlátozva az emberek mint máshol, több mindent nem szabad nyilvánosan megtenni mint máshol. A sznob embereket sem szeretem, azokból is sok van itt.


A gyűlölet szó túlzás. Nem kedvelem az angol kultúrát és embereket, ennyi. Mert előítéletesek elsősorban.

2020. okt. 27. 15:27
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne foglalkozz velük, ennyi. Azon, hogy itt szidod őket semmit nem érsz el, csak azt, hogy egy hisztis gyerek hatását kelted.
2020. okt. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

33


Szemükben mondhatom mert nem viselik túl jól a kritikát.

2020. okt. 27. 15:54
 35/37 anonim ***** válasza:
70%

És szerinted érdekli és/vagy zavarja őket, hogy mit gondolsz róluk?

Mivel kíváncsi voltam a barátom véleményére, lefordítottam neki angolra a kérdést és a válaszaidat. Nevetett, annyit mondott, hogy "Poor fella", majd hozzátette, hogy ez esetben reméli, hogy nem olvas angol íróktól származó könyveket, nem hallgatsz angol zenét, stb.

2020. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

35


Poor fella...legalább együttérez.

2020. okt. 27. 16:46
 37/37 anonim ***** válasza:
70%
Dehogy ironikusan mondta, még inkább, nevette.
2020. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!