Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van értelme az ilyen életnek?

Van értelme az ilyen életnek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm 15 évesen megerőszakolták, azóta 5 éve állandó fájdalommal él, fáj az egész teste, nem lehet gyógyítani, a vagina tájéka is állandóan fáj, depressziós, nem tud iskolába járni, dolgozni se azóta. Nagyon öngyilkos-hajlamú. Egész életében nem fog tudni semmit csinál és meg akarja ölni magát. Mit mondjak neki?

Megértem a helyzetét. Szerintem sem lehet így élni, de nem akarom, hogy meghaljon...


2020. okt. 28. 08:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és nem érdekli semmi, egész nap csak fekszik, sír és telefonozik
2020. okt. 28. 08:37
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz vagy pszichiáterhez nem jár?
2020. okt. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme. Egy barátom lánya is így járt, ő teherbe is esett, kihordta a gyermekét, majd örökbe kellett adnia. Kevés emberen kívül mindenki előtt titokban tartja a család. Így lesz valakiből 33 évesen nagypapa. Sajnos sem ő, sem a lánya nem láthatják az unokát, néha egy-egy levélben kapnak infót.

De ettől még teljes életet élnek.

Az ismerősödnek muszáj lenne szakemberhez fordulnia, olyan nincs, hogy nem tudnak segíteni, legalább lelkileg feldolgozni a dolgokat.

2020. okt. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jár pszichológushoz, de a fájdalmán nem tudnak segíteni. És egész életében fájdalomban élni..
2020. okt. 28. 08:51
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Pozitiv gondolkodasrol kene olvasnia söt tanulnia.


Mindenki nézhetné a sajat életében a tragèdiáit csalodasait es emészthetné azokon magát az őrületig mig meg nem hal.


Ö már önmagának a sajat ellensége. Meg kellene tanulnia elfogadnia saját magát es szeretni biztatni es segiteni felépülnie. Törtent ami megtörtent de ö sajàt magànak több kárt okoz mint az ami 5 éve törtent. Ezt be kellene latnia.

Es a gyogyulasra kiegyensulyozottságra fokuszalnia segitenie önmagàt.


Nekem is volt mélypontom élni sem akartam stb, es rajötten ha én nem akkor más sem tud segiteni.

Tudatosan erövel fogtam magam es atforditottam a gondolataim hogy csakazert is mosolyogni fogok es csakazert is a boldogságot és az életet valasztom es bekaphatja az élet.

Csak ehhez nekem meg kellett járni a legmélyebb mélyrepülest.


Sokan nem jutnak el idaig es sokan valasztanak öngyilkossagot.

Sajàt maguk ellenségei...

2020. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt saját magának kell akkor tudni feldolgozni, erősnek kell lenni ennél többet senki nem fog tudni segíteni. Itt már csak saját magán múlik, hogy talpra tud állni vagy ezt csinálja egész hátra lévő életben.
2020. okt. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%

Sajàt magàt kellene szeretnie. Ill azt megtanulnia. Mert jelenleg sajat magànak ö àrt.

Nézze kivülröl:

Mondjuk ö megölné a gyerekét ha a gyerekét eröszakoltàk volna meg?

Aztan vesse össze azzal hogy ö ez miatt ölné meg magàt.

ebben sem szeretet nincs semmi tamogatàs nincs.


Az önmaga gyülöletével kene megbirkoznia.

2020. okt. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom volt nőgyógyásznál. Meg tudták állapítani, hogy mi okozza a folyamatos fájdalmat? Próbálják kezelni gyógyszerrel, terápiával, műtéttel, akármivel? Fizikai, vagy pszichés eredetű a fájdalom?


Nagyon sajnálom, ez egy nagyon nehéz helyzet, de mindig van rá remény, hogy jobb lesz. Segíteni fog a pszichológus is, ha nem, akkor másikat kell keresni, esetleg ezzel párhuzamosan felkeresni egy pszichiátert is. Az orvostudomány is fejlődik, egyre több dolgot kezelnek egyre hatásosabban.


Én hosszú ideig voltam depresszós, mindenki mondott mindenfélét, de az üres közhelyek (nem tart örökké, jobban leszel, csak össze kell szedned magad, stb.) nem segítettek. Azt viszont nagyra értékeltem volna, ha valaki megkérdezi, hogy mire van szükségem, mit tehet értem. Már a kérdés is sokat jelentett volna.

2020. okt. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pszichológus segítene neki rengeteget, hidd el.

Legyél minél többet a társaságában, ne hagyd elmagányosodni teljesen .

2020. okt. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%

A lepont ellenere is tartom hogy az öngyilkosok sajàt maguk ellenségei és magukat utáljàk ahelyett hogy szeretnék.

Vagy ez a szeretetnyelvük hogy ölelés helyett a vonat?


Ennek az ellenkezöjéröl eddig senki nem gyözött meg.

2020. okt. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!