Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért vagyok féltékeny a...

Miért vagyok féltékeny a legjobb barátomra, aki az esküvőjét tervezi? Mondjam el neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok?

21 éves lány vagyok, a legjobb fiú barátom (27) épp az esküvőt tervezik a menyasszonyával. Soha de soha nem éreztem iránta semmi szerelmet és semmit(8 éve a legjobb barátom, mindent tudunk egymásról), több boldog párkapcsolatom is volt. Vele ellentétben kb ebből a 8 évből 2 év arra ment el az elején, hogy szerelmes volt belém. A lényeg,hogy brutálisan féltékeny vagyok (Pont én, aki nem érzett iránta semmit) amikor látom, hogy csókolgatja a menyasszonyát vagy az esküvőjükről beszélnek. Rosszul vagyok attól, ha belegondolok, hogy soha többet nem fog nálam aludni ès már nem lesz olyan szoros a baratságunk.Miért lehet ez? Veletek történt már ilyen? Mondjam el neki? Mit tanácsoltok?


2020. nov. 3. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk hogy azért vagy féltékeny, mert úgy érzed most elveszik tőled a legjobb barátod vagy azért mert érzelmileg is kompromitálva vagy?


Azért ez nagyon nem mindegy.

2020. nov. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Mert egy hangyányival többet érzel iránta mint barátság. Ne szólj neki. Maradjatok a korlátok között barátok. Esetleg 5 év múlva elmesélheted neki a mostani érzéseidet.
2020. nov. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
27%
Talán vonzódsz hozzá tudat alatt, hogy idősebb nálad, csak most tudatosul benned. Én is így jártam.
2020. nov. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
57%
Mert a kölcsönös szimpátia, vonzódás ami a férfi nő barátságot szüli általában nem csupán barátság. Legalábbis egyik fél részéről. Csak épp nem tudatosul vagy nem is engedik tudatosulni. Csak amikor veszélyeztetve van ez a "kapcsolat" akkor jönnek felszínre az érzések, féltékenység stb.
2020. nov. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Lehet szívtelennek fog hangzani de én nem mondanám el. Az esküvőjét tervezi, könyörgöm. Most boldog. Túllépett az irántad érzett szerelmén. Inkább örülj ennek hogy ő megtalálta a szerelmet. Ne bolygasd a múltat. Mire lenne az jó? Te elmondod mit érzel, mit vársz mi fog történni? Majd otthagyja a menyasszonyát? Csak szar érzéseket keltenél benne az esküvője előtt.
2020. nov. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

H lehetsz ennyire önző sz.r?

Örülhetnél is az örömüknek de neeem inkább kb rohadjanak meg mert teeee megvagy sértődve

2020. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
A hányinger kapott el most leginkabb. Komolyan nincs semmi mas ami kitöltse az eletedet? Na ezert xarok a fiu lany baratsagok. Mert egymas tulajdonanak tekintitek a masikat. En mint nő usztam a boldogsagban mikor a baratnom ferjhez ment, amikor terhes lett es stb. Van egy fiu baratom is, parom reven, de azert nem az a kategoria amit te csinalsz, hogy jujj most mar nem aludhatunk egyutt”. Ez kb a beteg kategoria. Mintha azert lennel feltekeny mert a testvereddel nem aludhatsz együtt tobbet. Mert ugyebar egy barat testver kategoriaba megy, ebbe gondolj bele. De nalad akkor ez nem csak “ennyi”. Raadasul annyira onzo vagy hogy keptelen vagy tultenni magadat ezen. Es mi koze van ennek ahhoz hogy “amugy 2 evig szerelmes volt belem”. Eeeees? Akkor most mar orokke beled kene hogy szerelmes legyen, mikor te masokkal kurogattad magad? Ez a hajo mar eluszott kisanyam. Amugy meg 21 eves vagy, milyen boldog kapcsolataidrol beszelsz te? Szoval kb gimi elsojetol huzogatod magad, mi? Es imponalt hogy egy nagyfiunak tetszel, ugye, jo erzes volt hoppon hagyni. Most meg mar kene, de nincs tovabb. Ez a karma.
2020. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy a barátságod félted, hogy úgy érzed, hogy elveszíted a legjobb barátod, mint ahogy az első is írta. De nézd a legjobb barátod számára a legjobbat...most készül házasodni, boldog. Ha 2 teljes éven át viszonzatlan szerelmet érzett irántad, és sikerült tovább lépnie, megtalálni az igaz szerelmet...akkor számára most ez a legjobb.


Attól függ mit szeretnél, mit tegyen...vagyis ha elmondanád neki, mit várnál mi történjen? Ha elhagyná, összejönnél vele? Vagy tényleg csak a sima barátságotokat félted?...mert nem mind1. Ha többet érzel iránta szerintem ez nagyon rosszúl jön ki, hogy akkor mondod el mikor már túllépett, és boldog és AZ ESKÜVŐJÉT TERVEZI. Sőt ha állításod szerint eddig nem éreztél többet, lehet tényleg csak a barátságotok miatti féltékenységtől hiszed ezt. Mi van ha összejönnétek és akkor már mégse ezt akarnád? És közben tönkretetted az ő boldogságát...

Viszont ha tényleg csak a barátságotok félted akkor elmondhatod neki, hogy félsz, hogy nem lesz már olyan szoros a barátságotok és sajnálod hogy félig-meddig elveszíted. Ezt meglehet érteni...túl sok változás nem lenne, de neked lehet könyebb lenne hogy elmondhattad...


Tehát tisztázd magadban a dolgokat, érzelmeket ésszerűen. Tudd, hogy mit akarsz és aszerint dönts, s cselekedj. Ha szereted...hogyan szereted? Nézd számodra, de számára is a legjobbat...! Mert most ő boldog...

2020. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Jaj, ne uszitsatok mar. Azota hogy szerelmes volt belé mar eltelt legalabb 5 ev. En is voltam viszonzatlan szerelmes gimiben, egy baratomba pont, 2-3 evig, aztan azota szinten eltelt vagy 6-7 ev, ha konyorogne nekem sem szakitanek a parommal, akivel hazasodni keszulok. Ilyennel ne is biztassatok. A szerelem elmulik, en mar csak nem is gondolok arra a sracra ugy, es nem is tudnek ha akarnek sem. Hagyjatok mar csori pasit, 27 eves, eltudja donteni kivel akar lenni.
2020. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Így 2 hónap után visszaolvasni elég durva, nagyon meg voltam akkoriban ijedve. Sajnos a lányról kiderültek bizonyos dolgok, így hálistennek szakítottak.
2021. jan. 25. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!