Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha a párom féltéken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a párom féltékeny a legjobb barátomra?

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve vagyunk együtt, 3 éve megismertem ezt a srácot akivel mondhatjuk hogy legjobb barátok lettünk. Hetente találkozunk, naponta beszélünk telefonon egyszerűen amolyan lelki társ szinten vagyunk. Tudom hogy gáz, de előbb mondom el neki ha történik velem valami mint a páromnak. A srác meleg, szóval semmi olyan nem lesz köztünk. A barátom erre a lelki kötelékre féltékeny és bizonyos szempontból meg tudom érteni. Nagyon szeretem a páromat, testileg vonzódom hozzá, együtt élünk, jól elvagyunk, de mivel nagyon más személyiségek vagyunk, ilyen összhang sosem volt köztünk mint ezzel a fiúval.

Szerintetek ez káros, ha igen mit kéne tennem?

27N



2020. okt. 11. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Amennyiben nem vagytok egymásnak lelkileg is társak, abban az esetben, miért pocsékoljátok el az időt egymás mellett?
2020. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Gondolkozz el kicsit azon, mennyire igaz, hogy nagyon szereted a párod. Tulajdonképpen csak azért nem jársz a másikkal, mert meleg.
2020. okt. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Ami azt illeti, qrvára káros. Mi az, hogy a párodtól aki 5 év alatt valamit csak letett az asztalra, pazarlod az energiát egy olyanra, aki 2 évvel később jött a képbe. Ja, hogy nem olyan az összhang? Hát aranyom, ha az összhangon dolgoztál volna 3 évet, akkor már meglenne. De ha kettőt, akkor már 3 éve meglenne. Én erre úgy vágnálak ki, csak úgy nyekkensz. Legyenek veled kapcsolatban az öribarilelkitársikerlángjaid, majd ők is megunják előbb-utóbb, hogy ha melózni kellene, keresel más öribarilelkitársikerlángokat...
2020. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Voltam/vagyok ilyen szituban csak én vagyok a meleg barát. A barátnőm az elején próbálta hogy barátkozzunk, de a srác nagyon homofób, épp hogy elvisel. Szóval az lett a vége hogy kispadra kerültem és már csak ritkán tudunk találkozni.

Rosszul esik de elfogadom hogy a párja az első. (Pedig köztünk ez 10+ éves barátság).

Ha nem is ilyen drasztikusan, de neked is azt tudom javasolni, hogy foglalkozz többet a pároddal és találkozz kevesebbet a baráttal. Vagy próbáld őket összespanolni hátha megkedvelik egymást.

2020. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Én azon az állásponton vagyok, hogy az az igazi párja az embernek akivel 1 test és lélek. Fontos, hogy lelki társak legyünk és az együtt élés öröme. Legalábbis én igyekszem így élni.
2020. okt. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A barátommal ellentétek vonzzák egymást kategória vagyunk. Szerintem ezzel nincs gond mert a személyiségünk más de a céljaink közösek. Nem fogok vele szakítani csak azért hogy egy “lelki társ” ábrándot kergessek.

És van egy barát akivel meg a közös érdeklődést lehet kiélni.

Azt a tanácsot meg fogom fogadni hogy több figyelmet fordítsak a páromra.

2020. okt. 12. 23:02
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem sikerül tiniszerelemként, egy idő után az ember letesz arról, hogy a párkapcsolatában akarjon mindent megkapni, szerelmet, lelki társat, barátot, mindent az egyben. És normális is, hogy egyik emberrel a baráti kapcsolat működik, másikkal a munkatársi, harmadikkal a pár- stb. Az egy bónusz, ha a szerelmed a legjobb barátod is, nekem egyszer adatott meg ez az életben, de a mostani párom (házastársam) - bár tisztelem, szeretem, nem tudok vele megbeszélni lelki dolgokat igazán. Amikor ezt a hiányt kifejeztem neki, ő maga biztatott arra, hogy barátokkal beszéljem meg. Neki eszébe sem jutna, hogy az ellenkező nemű barátaimra féltékenykedjen. Az is normális, hogy a szerelmek jönnek-mennek, az igaz barátságok azonban maradnak. Ezt egy normális párkapcsolatban tiszteletben tartjuk. Nekem eddig egy olyan tapasztalatom volt, hogy egy friss párkapcsolatban az illető "furcsállta", hogy ellenkező nemű barátaim is vannak, de mondtam neki, hogy még nem késő távoznia, ha ezt nem tudja elfogadni. A többség ezt teljesen elfogadóan kezelte, ahogy én is az ő ugyanilyen barátaikat. Legtöbbször az lett, hogy összeolvadtak a baráti körök és a szakításaink után is megmaradtak ezek az emberi kapcsolatok. A barátok egyébként fontos támaszai is egy párkapcsolatnak pont azzal, hogy meg lehet velük beszélni dolgokat, amiket épp a párunkkal nem és sokszor ez is segít, hogy ne mélyüljön el egy-egy párkapcsolati konfliktus vagy hogy ne terheljük a kapcsolatot valamivel, amire a másik nem nyitott. (Pl. egy beszélgetéssel, ami neki csak kényszer.) Úgyhogy meg tudlak érteni, hogy sajnálnád a lelki kapcsolatod feláldozni a párod féltékenységének oltárán. „Ne vedd el azt, amit nem adhatsz.” - mondá vala Diogenész. Ezt neki kellene elrendeznie magával, pl. mehetne pszichoterápiára azzal, hogy minek féltékenykedik ilyen szituációban.
2020. okt. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!