Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezt megbocsátanátok?

Ezt megbocsátanátok?

Figyelt kérdés

Barátok voltunk, én mindent megtettem volna érte, nagyon szerettem. Egyszer csak egyik napról a másikra eltűnt. El se köszönt, csak lelépett valami csajjal. Ezt is haveroktól tudtam meg utólag. Nem kerestem, mert annyira haragudtam és fájt a dolog. 3 évbe telt, míg elfelejtettem és túltettem magam rajta. Esténként pánikrohamok jöttek rám, annyira hiányzott. De most már jól vagyok, tudok róla beszélni, egy régi ismerős számomra, semmi több. Egészen addig, amíg egy nap fel nem bukkant. 5 év után, haveroknál voltunk, és mondták, hogy van itt valaki, egy meglepetés. Mikor megláttam, lefagytam. Szólni se bírtam. Ő meg mosolyogva jön felém, mintha egy hetes kiruccanásból tért volna vissza, és üdvözöl. Aztán mikor látta, hogy nem viszonzom az ölelést, akkor félrehívott, hogy beszéljünk. Mondom hallgatlak. Azt mondta, hogy tudja, hogy bunkó volt így lelépnie, de szar időszaka volt, megbánta, stb. Mondom jó, meg van bocsátva, még valami? És akkor nem bírtam tovább, rázúdítottam, hogy milyen rosszul esett, hogy itt hagyott, hogy nem tudtam aludni miatta, azt se tudtam él-e vagy hal-e, hogy most mi van, és akkor visszajön és folytassuk mintha mi se történt volna? Röviden. Aztán nem is vártam meg, hogy válaszoljon, hazajöttem. És kiírtam ezt a kérdést, mert nagyon zaklatott vagyok, és nem tudom mit csináljak. Ti megbocsátanátok? Meg tudnátok bízni benne ezek után?

Én 25/L, ő 26/F



2020. nov. 6. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Bocsánat de erről az jut eszembe mertsok ilyen story-t hallottam, hogy: nincs több a,b,c terv és arra gondolt te maradtál és újra próbálkozik.

Próbálom magam beleélni neked milyen lehet, és ez nagyon nehéz kérdés. Szerintem adj neki egy-két hetet és ha olyan mint régen volt akkor hagyd ott a francba!

2020. nov. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Én meghallgatnám, hogy mit mond erröl részletesen, mert lehet valami tényleg komoly probléma mögötte. Ha végigbeszélitek, hogy mi és hogy történt, akkor utána tudsz dönteni, hogy mi legyen ezután.
2020. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom mi volt mögötte, meghalt az anyja, én voltam aki végig ott volt mellette, vígasztaltam, hajnalig sírt nekem. Volt, hogy elment, hogy öngyilkos legyen, akkor is én idegeskedtem, meg telefonáltam, hogy hova tűnt, se telefont nem veszi fel, se semmit, csak a lakótársa hívott, hogy nem tudja elérni. Aztán szerencsére észhez tért és beállított, és akkor mondta el, hogy azért ment el, hogy öngyilkos legyen. Aztán lelépett azzal a csajjal, aki soha nem érdeklődött, hogy hogy van, csak jókat dugott vele. És kimentek hollandiába, de nem voltak sokáig együtt. De még ezzel se lenne baj, hanem hogy mért nem volt képes szólni, vagy elköszönni, azok után, hogy mindig ott voltam mellette, mikor kellett? Ennyit nem érdemlek, hogy szia!?
2020. nov. 6. 18:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,mit csinálnék,ha eljutnánk idáig. Fiúbarát volt ő is 7 évig,és szintén köszönés nélkül lelépett,de nekem semmi esélyem viszont látni,mivel külföldre költözött még az eltűnése előtt. Bár ilyen durván nem jött elő,pánikrohamaim meg alvászavarom nem volt miatta,csak nagyon mérges vagyok a mai napig (2 éve lépett le).
2020. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én biztos hogy nem.

Marmint elengedném a haragot, de képtelen lennék vele jopofizni meg kapcsolatot tartani, azok utan amin kereszülmentem miatta.

2020. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Próbálj egyet hátra lépni, mert nagyon előre szaladtál. Egyelőre nem is tudod, hogy mik a szándékai, lehet, hogy fel sem merül a barátkozás, nem is biztos, hogy itt marad. Rázúdítottál mindent, aztán lehet, ha lenyugszol mégis kíváncsi leszel rá, de ettől még nem kell visszaépíteni a bizalmas barátságot.
2020. nov. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy így a kommentedet elolvasva,kísértetiesen hasonlít a történetünk,szintén 26 éves a srác,meghalt az anyja és én voltam mellette és aztán szintén egy olyannal lépett le,aki inkább ártott neki,mint használt volna...
2020. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt írom, de ő többet jelentett neked mint te neki.

A távozás előtt, majd a hollandiai kiruccanása során több éve volt arra, hogy keressen, de nem tette. Szerinted ez mit jelent? Leírom, sz@rt rád.

Persze ezt meg lehet magyarázni azzal, hogy akkor kb. 21 éves éretlen legények volt akit ezeregy probléma nyüstölt, de gerincesen csak hozzád vághatott volna egy sziát.

A lényeg az, hogy amikor új életet keresve szó nélkül elment, akkor Téged is eldobott.

Ennyi voltál neki, egy kihasználható, de mellőzhető ember.

2020. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha egy valamit megtanultam az ilyenekről, hogy csak akkor vesznek elő ha nincs más. Benyalják magukat újra és mikor minden frankó na akkor lépik meg újra és tűnnek el.. Bele se gondolnak mekkora kárt okozva ezzel másban.

Tapasztalatom szerint nem szabad teljesen vissza engedni őket, tartani kell 2.lépés távolságot.

2020. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sok ilyen ember van, hogy kapaszkodik és vigasztalásra vár,cserébe semmit sem tud/akar adni. Te emelt fövel menj tovább, mert az élet jobbat akar neked adni. Hiszek a kölcsönösségben! Ha valaki tényleg szeret, az téged is hordoz. Itt arról volt szó, hogy te hordoztad elsösorban, ö meg nem hordozott téged. Tènyleg nem volt érett ez az ember, csak elvett. Nem becsült meg téged. Ha meg is bocsájtanék, utána meghúznám a vonalat. Védeném magamat és az energiáimat.Inkább olyanokkal lennék, akik által fejlödök emberileg és boldog vagyok.Mit gondolsz erröl a gondolatmenetröl?
2022. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!