Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Titeket zavar, ha valaki...

Titeket zavar, ha valaki Messengeren többet beszél, mint ti?

Figyelt kérdés

Szóval egy ideje megfigyeltem, hogy egy ismerősömmel, ha írok, akkor ilyen 40-60 45-55%-ban írunk egymásnak üzeneteket. Néhány régi beszélgetésünkben is végig számoltam az üzeneteket, ott is kb ez jött ki. Volt, hogy ő beszélt többet, de az esetek 80-90%-ában üzenetszámra nekem van több. Terjedelemre nem tudom, mert, ha tanácsot kérek, akkor az üzeneteim elég hosszúra nyúlnak, ha tanácsot adok, akkor neki van sok közepes üzenete, amit megvárok míg leír majd én 1 hosszabb írásban vagy 2-3 közepesben válaszolok, ha pedig elemzünk valamit, akkor általában hosszú kifejtős üzenetek meg rövid kérdések a jellemzőek mindkettőnk részéről.

Nem ilyen "szia" "mizu?" "sm, vld?" jellegű beszélgetést kell elképzelni, hanem ilyen 10 perc-néhány órásakat.



2020. nov. 13. 11:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar a messengerezés, az max rövid időpontegyeztetésre vagy valami vicces dolog átküldésére jó, kommunikációra nem. Engem zavar ha valaki hosszan írkál és fél órában lepötyögi azt amit videón 2 perc alatt elmondhatja, nem értem és nem szeretem.
2020. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor szerintem, ha épp nem tudtok találkozni, mert épp nyaralok vagy egyébként is messzebb éltek egymástól/ volt valami, amit el akartatok mondani élőben és bumm jött egy szünet, akkor annak Messengeren a helye.

Plusz, ha van egy film/sorozat/téma amiről erős véleményetek van, és kíváncsiak vagytok a másikéra, azt is meg lehet beszélni ott, vissza lehet nézni az üzenetet és, ha újra megnézed/átgondolod a dolgot amiről szó volt, megpróbálhatod megérteni a másik álláspontját.

Most ezzel nem azt mondom, hogy élő beszélgetésnél nem figyelek a másikra, csak azt, hogy ott a tömör lényegből marad meg pár részlet, míg chatben minden visszakereshető, így több lehetőségem van átgondolni dolgokat.

2020. nov. 13. 12:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!