Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek igaz barátaim?...

Miért nincsenek igaz barátaim? Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Én ha megismerek valakit, akkor én sosem hagyom cserben, de a másik fél meg lecserél egy másik barátra:(

2020. nov. 29. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Hidd el,hogy lesznek igazi barátok az életben. Csak nem kell erre ráfeszülni.
2020. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Mit jelent a lecserél? Azt, hogy téged totálisan ignorál és csak mással tölt időt? Vagy csak annyit, hogy vannak más barátai is, és ezért nem mindig csak veled van? Ezt csak azért kérdezem, mert volt már mikor ilyen szituban találtam magam, hogy valaki megsértődött rám, amiért én már lecseréltem az illetőt másra... miközben szó sem volt ilyesmiről... hogyan is tudnék lecserélni valakit valakire? Emberekről beszélünk, nem párnahuzatokról. Senki sem helyettesíthet senki, mert mindneki egyedi. Lehet az embernek három legjobb barátja is, mert mindegyik barátságtól más kap, és mindhárom ugyan olyan értékes. Az előfordul, hogy egy barátság elhalványul, de nem azért mert le lett cserélve bárki is, csak szimplán előfordul, hogy annyira más irányt vesz az életetek, hogy eltávolodtok. De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem, nem valószínű, hogy bármi baj is lenne veled, maximum kicsit túl komolyan veszed a témát, ami érthető persze, csak a túlzott ragaszkodás általában ellentétes hatást szokott kiváltani az emberekből
2020. nov. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2kb totálisan ignorál...nincs harag meg semmi, csak nahh
2020. nov. 29. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem az élet választ el egymástól benneteket (házasság, csajozás, más munkahely, másik iskola, lakhely váltás,stb.), akkor lehet, hogy unalmas vagy (nincs témád, nem tudsz kapcsolódni a másik témáihoz), butább, műveletlenebb vagy a barátodnál, pláne ha erőszakosan kijelented a tutit akkor is ha az hülyeség, a másik meg unja a vitatkozást, vagy ha jelentősen okosabb, műveltebb vagy a barátodnál, és neki állandóan kisebbségi érzése van melletted. Gyakori probléma, ha valaki a barátját lelki szemetesládának használja, állandóan panaszkodik neki és segítséget vár tőle és ezzel menekülésre készteti. Negatív életszemléletű emberekkel sem szívesen barátkozna, de a jó humorérzék sokat segíthet. Olyanokról nem is érdemes beszélni, mikor valaki büdös, ápolatlan, ocsmányul beszél, rendszeresen berúg, hülye a kábítószertől, stb. A lejmolós és a kicsinyes, smucig embereket sem szeretik. Persze ez nem minden, lehetnek más problémák is, de ha változtatni akarsz a dolgokon, és csak te tudhatsz változtatni hiszen a barátjelölteid ezt nem olvassák, akkor ezekből (is) válogathatsz. Remélem nem bántottalak meg, nem az volt a célom, hiszen nem is ismerlek, azt sem tudom hány éves vagy és azt sem, hogy milyen ember vagy. Ne azonnal,csak ha nyugodt vagy, volt időd alaposan átgondolni, akkor válaszolj rá nagyon őszintén, hogy van-e benne találat, de ne nekem, hanem magadnak. Mellesleg ha valakit barátodnak szeretnél, az nem biztos, hogy alkalmas rá. Ez részben olyan mint a szerelem, mind a két félnek akarnia kell, és utána folyamatosan dolgozni kell rajta.
2020. dec. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Teljesen átérzem én is ezt szoktam érezni. Nálam inkább abban jelenik meg, hogy “lecserélnek”, hogy ha valami van akkor soha nem engem választanak mindig más valakit választanak helyettem. Meg nem érzem azt, hogy valakire tényleg számíthatok, amíg minden jó addig persze ott vannak amikor meg valami baj van vagy rosszul érzem maga és szükségem lenne barátokra akkor jönnek a kifogások éppen miért nem érnek rá.

És nem úgy értem a kifogásokat, hogy azonnal nem tudnak jönni vagy valami hanem, hogy semmikor. Nyilván olyat nem kehet elvárni mint a filmekben van, hogy azonnal rohannak segíteni.

2021. dec. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!