Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek működne ez a...

Szerintetek működne ez a kezdeményezés? (kérlek, olvasd végig)

Figyelt kérdés

Az ihletet ebből a videóból vettem: https://www.youtube.com/watch?v=H2rG4Dg6xyI


A hölgy itt arról beszél, hogy sokszor a problémánk megoldásához vagy az álmunk megvalósításához nem kell semmi más, minthogy segítséget kérjünk. Elmondja, hogy miután rájött erre és csinált egy csoportot, a legkülönfélébb vágyaikat tudták megvalósítani rövid időn belül az emberek. Megkérdezik a jelenlevőktől, hogy mi a vágyuk, mi ennek az akadálya, és hogy van-e valaki aki valahogyan, pl. a kapcsolatain keresztül tud segíteni. Ilyen módon vált valaki állatmenhely-gondozóvá vagy jutott el egy hajóútra ingyen. Mert egy megfelelő létszámú csoportban mindig fog akadni valaki, aki közvetve vagy közvetlenül hozzá tudja segíteni ahhoz, ami kell neki.


A hölgy egyik tételmondata úgy szól, hogy "We depend on each other's dreams coming true.", vagyis egymásra vagyunk utalva abban, hogy megvalósuljanak az álmaink.


Sok helyen jártam külföldön, és azt tapasztalom, hogy a magyar nép egyik legnagyobb hiányossága, hogy nem képes a hatékony önszerveződésre. Mi lenne, ha itthon is létesülne egy ilyen csoport, ahova a legkülönbözőbb emberek jöhetnek, és arról szólna, hogy hogyan tudunk egymásnak segíteni a vágyaink megvalósításában?


2020. dec. 22. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok semmi ilyen jónak az elrontója. De sajnos a magyar társadalmi berendezkedés ennek nem jó táptalaj.


Mikor azt látom, hogy emberek mások jóhiszeműségén élnek, bútorozzák be a lakásukat segítségkérésekkel, kibömbölnek az 5 felelőtlenül vállalt kölküknek egy vadonatúj házat, mert egy omladozó szarban csinálták őket fel ötször meg 2,7 milliárd (!) forintos gyógyszerre gyűjtetnek a szaros kölküknek, aki csak nekik fontos és aki helyett emberek százait meg lehetne menteni, na akkor a fszom kivan az egésszel. És a rohadt kormány sem tud mást, csak azok alá adni a lovat, akik a reprodukciós értékükön kívül mással nem is rendelkeznek, mindezt azok semmibevételével, akik keményen megdolgoztak a saját álmaikért és sokan ennek ellenére nem érték el gyakran még azt sem, hogy a megélhetésük ne legyen veszélyben.



Ez a szeretetbank dolog addig működik, amíg ki nem merítik esztelenül. És idehaza az emberek mesterei annak, hogy kizsigereljenek mindent, ami forrást jelent nekik. Bsznak gondolkodni. Csak vannak és élvezik



Szóval nekem az lenne az egyetlen kikötésem a kezdeményezés mellé, hogy ne kelljen hozzá semmi anyagi dolog. Az, hogy valakinek mondjuk az az álma, hogy el tudjon játszani egy számot az egyik szerette szülinapján gitáron, én pedig megtanítom ingyen, mert miért ne, egy kedves dolog. Az is, hogy együtt megépítünk egy hatalmas hóembert mondjuk. De hogy ha valaki egy életképtelen szar, akinek az az álma, hogy lapátoljuk össze és toljunk a segge alá dolgokat, amikért mások keményen megdolgoztak, akkor menjen már a pitsába.

2020. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Anyagi dolog nem lenne benne, ez számomra is alap. A hölgy sem erről beszélt. Inkább arról van szó, hogy ha nekem van valami, ami felesleges, vagy semmibe nem kerül a részemről, akkor azt mások rendelkezésére bocsássam. A hajójegy, amit példaként írtam is úgy jött össze a hölgynek, hogy épp volt valaki, akinek volt egy jegye egy hajóútra, de nem tudott elmenni. Ilyenekre gondolok. Vagy még inkább arra, hogy ha valakinek van olyan ismeretsége, amire másnak szüksége van ahhoz, hogy megvalósuljon az álma, akkor mutassa be őt neki. Valahol ez az oldal is erről szól egyébént.
2020. dec. 22. 12:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nálunk nem sok kapacitassal rendelkeznek az emberek. Nem sok ingyen szivességi kapcsolattal ugy értem.

Hajojeggyel sem.

2020. dec. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Dögöljön meg a szomszéd tehene, mentalitás a magyar
2020. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*Több lenne az elvenni, mint az adni tudni oldal.

Szerintem.

2020. dec. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fene tudja.


egyrészt magyar ember olyan amilyen.


Másrészt azt látom, hogy "kicsiben" ezek néha működnek. Első körben megkérdezi az ember az ismerőseit, barátait, kollégáit.


Vagy fent vagyok régi egyetemi levelezőlistán, ott sokszor adnak dolgokat áron alul, vagy ingyen, jegyeket, belépőket.


Vagy akár csak a panelban ahol lakom, vannak akik kitesznek régi könyvet, eszközöket a bejárat melletti újságos tárolóhoz, így nem kidobja, hanem akinek kell el tudja vinni.


Az ilyenekre lehetne kicsit rá erősíteni.

2020. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Üzleti területen ezt hívják mastermindnak.


Nagyon jól működik amúgy, de nem úgy, hogy a legkülönbözőbb emberek jönnek, hanem inkább hasonló kihívásokkal küzdők. Így tudnak igazán hatékonyan ötletelni és segíteni, hiszen rálátnak a terület működésére.

2020. dec. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én itt nem igazán tudom elképzelni Magyarországon, vagy úgy, hogy nagyon megszűrnék azokat, akik a tagjai lehetnek ennek a közösségnek. Elég megnézni a könyvmegállókat, ahol elvileg lehet cserélni a könyveket... iszonyat gány állapotban vannak, és sokan csak kilopják a könyveket, és nem hoznak helyette vissza semmit, vagy tök szép állapotú könyv helyett kutyarágta, saláta állapotú könyvet.


De voltam ilyen közösségi csereprogramon is, ahol használati tárgyakat lehetett cserélni. Én vittem nekem nem kellő, de jó minőségű dolgokat... erre tényleg átázott kispárnák, szétcincált könyvek, foltos ruhák közül tudtam válogatni.

2020. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ez nagy csoportban működésképtelen. Kis csoportban, moderálva, megfelelő vezető mellett talán.


Amit felvetsz ugyanis, bizalmi probléma. Tárgyat még tán odaad az ember ismeretlennek, bár annak is megvan a veszélye, hogy másnap a jófogáson látja viszont háromszoros áron.


Kapcsolatot, amihez a NEVEMET adom, NEM. Ugyanis én ezzel igazolom, hogy az illető megbízható és ha az ellenkezője derül ki, akkor az én jó híremen is csorba esik. Attól, hogy ingyen van, illetve pénzt nem vesztek vele, borzasztó károkat tud okozni.


Kisebb körökben működhet, ahol az emberek (meg)ismerik egymást és kialakulnak az ehhez szükséges bizalmi kapcsolatok.

2020. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!