Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Annyi mindenkinek mondtam...

Annyi mindenkinek mondtam mar, hogy baj van, senkit sem erdekel. Jol teszik?

Figyelt kérdés

Depresszios vagyok es most egy nagyon mely ponton vagyok. Nincs kivel talalkoznom a virus miatt, igy egyre rosszabb. Ekezdtem magam hanytatni, nagyon kivagyok.

Szinte az osszes baratomnak utaltam mar erre vagy konkretan elmondtam nekik a helyzetem, de semmilyen segitseget nem kapok toluk. Persze nem gondolom, hogy nekik kellene megoldaniuk a dolgaimat, sot. De valamennyi tamogatast azert varnek vagy legalabbis jol esne, de semmi. Mit gondoltok errol? Vagy sokat varok el szerintetek?



2020. dec. 23. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit hasonlóan vagyok. Amikor ők lent voltak, én segítettem. Volt olyan, akit öngyilkosságról beszéltem le. Nos, nála céloztam pár dologra az elmúlt napban, konkrétan elmondtam, hogy nagyon nem vagyok jól... De, kb. alig reagált rá valamit.

Szerintem durva, hogy ez van.

2020. dec. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már hasonló helyeztben és volt olyan barátom aki támogatott és volt olyan aki pedig emiatt kilépett az életemből.

Szerintem ha konkrétan elmondtad nekik vagy utaltál rá, akkor észre kéne venniük és támogatni téged vagy megpróbálni segíteni kikerülni a depresszióból.

De ilyenkor derül ki, hogy ki az igaz barát és ki pedig nem.

2020. dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából én is így vagyok, csak nekem nincs is senki akinek elmondanám, így magamban őrlődök.
2020. dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nyugodtan írhattok és elmondhatjátok a problémáitokat. Szívesen segítek, mert én is átestem ezen és tudom milyen érzés.
2020. dec. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van. Nagyon sokáig el sem mertem mondani senkinek, hogy mit érzek stb., mert féltem tőle, szégyelltem és azt gondoltam, hogy úgysem értené meg senki. Próbáltam utalni rá, lassanként adagolni és elhinteni egy-egy információt, de ezekre senki nem reagált. Nem tudom, hogy észrevették-e és értették-e egyáltalán és úgy csináltak mintha nem lenne semmi gond, vagy pedig nem is vettek/akartak észrevenni semmit. A családomnak és egy-két barátomnak végül konkrétan elmondtam, hogy mi van. A barátaim csak nyomtak rá egy szomorú smiley-t és kész, utána ugyanúgy irogattak stb., mintha csak azt írtam volna, hogy “sütöttem mézeskalácsot”... soha többet nem merült fel a téma. Mondjuk mostanában szinte lehetetlen velük normálisan beszélgetni. A családom pedig szintén nem foglalkozik velem, csak elmondják megértik, aggódnak stb., de ezt semmiféleképpen nem tanusítják és részükről is inkább azt érzem, hogy úgy állnak hozzá, hogy “jó, jó, mindegy haladjunk”. Valaki szerint ilyen nem is létezik, hogy depresszió, szorongás vagy úgy alapvetően a mentális betegségek nem valósak és ez csak hiszti, életképtelenség, a te hibád, szégyelld magad stb. Nekem is jól esne és rengeteget segítene a megértés és a támogatás, de sajnos senkitől sem kapom meg.
2020. dec. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Nézd, én mondanám, hogy segíteniük kéne, de itt ez a 2020-as év, az embereknek millió+1 bajuk van, így nem biztos, hogy a depis barátjuk éppen aktuális nyűgjével akarnak foglalkozni. A hozzád hasonlóknak úgyis mindig van valami gondja, amin keseregni lehet, egyszerűen lehetetlen elvárni, hogy minden alkalommal legyen valaki, aki segít ezen. Amúgy is, mire mennél azzal, ha hetente kapnál egy buksisimit? A probléma a te fejedben van, a barátaidnak pedig nincsenek olyan ismereteik, amivel tényleges segítséget nyújthatnának. Keress fel egy pszichológust, ez olyasmi, amit online is lehet csinálni. Te fizetsz neki (vagy nem, ha ingyenes), ő pedig meghallgat és talán tud olyat mondani, aminek hasznát veszed majd.

Elárulom, aki nem hajlamos depresszióra, az az életben nem fog megérteni téged, én sem tudnám átérezni és ha utalgatnál nekem, meg elmondanád, én sem bírnék sok mindent mondani rá, mert nem értek hozzá. Az első pár alkalommal még aggasztana, hogy ez van veled, aztán minél többször fordul elő, annál immunisabb lennék a problémáidra. Hagynám, hogy elmond, mondanék pár tök általános dolgot, és ennyi.

Annak amúgy mi értelme van, hogy hánytatod magad? Azon kívül persze, hogy semmi. Ki a bánat akár önszántából hányni? Tök szar érzés, örülök, ha megúszom. Vagy így akarod magadra felhívni a figyelmet? Tényleg nem értem, mert a problémát nem fogja megoldani, és gondolom jobban sem leszel tőle, ha mindig igényed van rá.


És mielőtt bárki azt mondaná, hogy könnyen beszélek úgy, hogy semmi bajom nincs, de van, vagyis volt. Sokáig pánikbeteg (az emberek ezt sem szokták megérteni, és nem is várom el attól, aki soha nem tapasztalta meg, milyen majdnem megfulladni) voltam, majd ennek következtében nyugtatófüggő. A pánikbetegségem a gyerekkori sérelmeim miatt alakult ki, ezért elmentem pszichológushoz, aki néhány hónap alatt segített rajtam, azóta egyszer sem nyúltam nyugtatóhoz, sőt, bánom, hogy egyáltalán megtettem.


Tényleg nem bántani akarlak, de ha ennyire komoly a problémád, ami túlmutat a barátaid megértőkészségén, akkor nem az oldja meg, hogy továbbra is energiavámpírkodsz rajtuk, hanem szakszerű segítséghez fordulsz, és alapjaiban véve kezdesz valamit magaddal.

2020. dec. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
6-os Volt olyan, aki szinte ugyanezt mondta nekem és ebből is látszik, hogy az emberek még minimálisan sem figyelnek egymásra és a támogatás fogalma sem egyértelmű mindenkinek. Senki nem azt várja, hogy a másik (legyen az egy barát vagy rokon vagy bárki) megoldja helyette a problémáját, hogy valami szuper tanácsot adjon, hogy átérezze a helyzetét stb. Egyértelmű, hogy az illetőnek saját magának kell dolgoznia a problémáján és ebben egy szakember tud hatékonyan segíteni. Viszont ehhez szerintem igenis fontos a környezet támogatása. Sokan nem mernek segítséget kérni, nem tudják kihez forduljanak, szégyellik a problémájukat vagy esetleg már olyan állapotban vannak, hogy nem is tudnak segítséget kérni. Ilyenkor pedig nagyon sokat számít, hogy most olyan emberek vesznek körül, akik bántanak, megaláznak, szidnak, kinevetnek, semmisnek nevezik a gondod, csak ràlicitálnak, szemet hunynak felette, kigúnyolnak, szégyellnek stb. vagy pedig melletted vannak, támogatnak érzelmileg, odafigyelnek rád, érdeklődnek felőled, bátorítanak és ha szükséges, akkor akár aktívan segítenek és cselekszenek (pl. elkísér egy szakemberhez, ha arra van szükséged).
2020. dec. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen. Nem kellett külön mondanom, mert egyértelműen látszott rajtam a baj. Elhagyott mindegyik. (És ezzel még többet rontottak.)
2020. dec. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!