Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináltam rosszul?

Mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most írok ide először. Tudni kell, hogy elég introvertált vagyok, nem szeretek más emberekkel huzamosabb ideig együtt lenni, mert iszonyatosan leszívja az energiáimat és gyorsan elfáradok. Aztán ha valami megborítja a mindennapjaimat, főleg ha valaki számomra fontos emberben komolyan csalódok, na akkor kiborulok. Valami ez játszódott le nálam a napokban. Évek óta megszoktam az egyedüllétet. Erre jött egy ismerősöm, akivel jól el tudtam társalogni, de az már sok volt, hogy huzamosabb ideig nálam akar maradni és három éjszakát nálam is töltött. Nem akartam megbántani, ezért mondtam igent. Titkon azt reméltem, hogy valamit segít nekem vagy a beteg édesanyámnak az otthoni munkában, esetleg elmossa a saját tányérját, és alkalmazkodik az itteni szokásokhoz, pl. lejön időben ebédelni. Ezek apróságok azokhoz képest, amiket érte tettem. Aztán ahogy a múlt vasárnap viselkedett, teljesen megviselt. Az aznapra megbeszélt dolgokból nem lett semmi, mert szinte egész nap a számítógépemen lógott. Úgy éreztem, mintha ott se lennék, figyelembe se vette az itteni dolgokat, szokásokat. Na az ilyen mellőzést pluszban ki nem állhatom. Amikor ezeket felhoztam, még kioktató stílusban is tárgyalt velem a Messengeren, amitől teljesen kiborultam és megbántottam. Azóta le is tiltott, és szóba se áll velem. Ti mit tettek volna/tennétek a helyemben?

2020. dec. 25. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Első napon megmondtam volna neki.hogy ne haragudon,de a beteg édesanyámat felzaklatja keressen más helyet mert sajnos itt nem maradhat. El is viszem a cuccait. Csak keressen megoldást azonnal!
2020. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
88%
Nem foglalkoznék vele, nem barát. Kész. :) Ne idegesítsd magad rajta.
2020. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Fogadsz egy vendéget, akit nem akarnál. Zavar a közelsége, de ha nem foglalkozik veled, az zavar.
2020. dec. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem utólag kell felhozni, uanem akkor kell szólni.

Másrészt... jött egy ISMERŐSöm... eleve nem elég szoros a kapcsolat, hogy otthonomba engedjem. Csak mert jól el tudunk beszélgetni? Mivan?

Nem akartad megbántani?! Miért ne lehetne nemet mondani, ha valamit nem szeretnél? Ezért nem kell megsértődni, de ha mégis, akkor az amúgy is otthagyott volna.

Az oké, hogy vendég, de nem szállodában, szólnod kellett volna h mosogasson el.

És azok utan, hogy megbeszélt program helyett lerázott, te még kerested a társaságát?


Jól átrázott te meg hagytad :(

2020. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Konfliktuskerülő vagy, nem voltál vele őszinte, nem állsz hozzá közel, nem tetszik a stílusa, és kibeszéled idegeneknek a háta mögött a neten. Mégis mi fűz hozzá?

Off: szívesen meghallgatnám a másik oldalt is, mielőtt ítélkezem. De erre itt ugyebár nincs lehetőség.

2020. dec. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Ha nem állt volna hozzám közel, be se engedtem volna. Nem akartam megbántani, azért nem szóltam. A stílusa meg nem olyan volt mint korábban, mert nyilván ha úgy beszélt volna mindig velem, nem is barátkoztam volna. Kibeszélni akkor beszélném ki, ha név szerint megemlíteném.
2020. dec. 25. 22:37
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Mióta ismered?
2020. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Két hónapja. De szinte minden nap beszéltünk.
2020. dec. 25. 22:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hetes vagyok.

Talán azt gondolja, hogy van annyira közel hozzád, ez így simán mehet.

Feltételezem nem ilyennek ismerted, de legalább így kiderült valójában milyen..

Erre az a lehetőség van, hogy finoman közlöd vele legközelebb ezeket amiket ide írtál.

Ha valami nem tetszik neki, nyugodtan mehet.



#5 másik oldalról nyilván más a sztori, de kedves kérdező csak észre tudja venni, ha nem csinál semmit. Gondolom nem könnyű neki, így elvárja a segítséget.. az ilyenkor pedig tényleg elég idegesítő, ha csak van a semmibe.

2020. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Két hónapja? No comment
2020. dec. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!