Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért viselkedik így a barátnő...

Miért viselkedik így a barátnőm? Mit tehetnék vele? Felejtsem el?

Figyelt kérdés
Óvodás korom óta ő a legjobb barátnőm. Rengeteget játszottunk együtt, és az évek során is nagyon sok időt töltöttünk egymás társaságában. Ez kb 14 évet ölel fel. Azonban úgy 2-3 éve megváltozott. Nagyon telefonfüggő lett, és akármikor találkoztunk, folyamatosan nyomkodta a telefonját, és alig beszéltünk élőben. Ezután jött a pasis időszaka, amikor azzal menőzött, hogy ő 15 pasival is beszél egyszerre, és ezt hónapokig hallgattam. Mai napig folyamatosan ismerkedik más fiúkkal, ès mindenkivel lefekszik. Azonban sok minden másról pedig nem beszél, pl 2 éve volt egy műtétje, amit csak egy hónappal később tudtam meg. Nem mondott el előtte semmi tünetet, szóval nem sejtettem semmit. Kicsit rosszul esett, mert így nem volt alkalmam meglátogatni, mikor szüksége lett volna. Vagy olyan eset is volt, hogy egy hónappal később tudtam meg, hogy munkája lett, de azt, hogy mennyiért dolgozik, meg tetszik-e a munka neki, azt alig tudtam kihúzni belőle, pedig tényleg kíváncsi voltam a véleményére. Szóval olyan dolgokról nem számol be, amit tényleg érdemes megosztani másokkal. Mostanában elég ritkán találkozok vele, nekem már pl nincs is kedvem amiatt, hogy a mai napig is a társaságomban mobilozik folyton, max arról számol be, hogy éppen kivel feküdt le. Általában messengeren tartjuk a kapcsolatot, de nem rég óta azt játsza, hogy órákat kell várnom a válaszára, és biztos vagyok benne, hogy akarattal csinálja (mivel említettem, hogy mindig a kezében lóg a teló). Illetve mások által tudtam meg azt is, hogy instagram fiókján gyakran elrejti előlem a story-kat, amiket szintén nem tudok mire vélni. Szóval mindvégig azt hittem, hogy legjobb barátnők vagyunk, akik minden dolgot megosztanak egymással, de ez már kezd átalakulni valami másba. Nem tudom már hova tegyem ezt, mivel én voltam az, aki időnként kíváncsi volt a másik életére, és ugye rosszul éreztem magam, hogy sok mindent nem tudok a legjobb barátnőmről. Csak mostanában meg kezd egyre semlegessé válni a lány számomra, mert pl ha nincs annyi tisztelete, hogy ha összefutunk, akkor beszélgessen velem, ill. csak a fiúkkal képes untatni, akkor nekem ilyen ember nem hiányzik az életemből. Nem azt mondom, hogy össze akarok veszni vele, egyszerűen azt érzem, hogy 14 év barátság elég volt, és vannak értékesebb emberek, mert egy “legjobb barátnő” nem viselkedik így. Ti mit tennétek az ilyen emberrel? 20 évesek vagyunk.
2021. jan. 5. 04:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz tenni? Raakaszkodni es eroltetni magadat? Minek? Ertsel a jelekbol: vannak fontosabb dolgai mint neked beszamolni. Lepj tul, elmult a baratsag.
2021. jan. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyoldalu reszedrol. Vedd eszre magad.
2021. jan. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy neki meg nem te vagy a legjobb barátnője. Igazából le kellene ülni és megbeszélni a dolgot. A telefont rakjátok félre egy órára, mondd el neki amit ide leírtál, hogy szinte nem tudsz róla semmit, mert egy felszínes dolog lett az egész. De lehet azért zárkózik előled, mert nem akar már veled úgy barátkozni (koptat), de ha ez van, akkor mondja meg egyenesen. Szar dolog, de el kell fogadni.
2021. jan. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Süsseteg együtt pár palacsintát, azt helyreáll minden, sőt, az emésztésetek is rendben lesz ;-)
2021. jan. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd magad rá. Biztos rossz ennyi év barátság után, de ez így egyoldalú. És talán ha egy ideig te is elhanyagolnád, észbe kapna.
2021. jan. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az biztos, hogy nem fogom erőltetni. Én ezeket a dolgokat észrevettem, hogy ő nem nagyon oszt meg semmit, feleslegesen írjátok, hogy vegyem már észre magam. De akkor nem értem pl, hogy miért hív mindig, hogy találkozzunk, ha amott meg nem akar velem beszélgetni. Mivel ő az, aki általában felemlíti, hogy fussunk össze. De ha tényleg így gondolja, akkor viselkedjen már úgy is, mint akit tényleg érdeklek.
2021. jan. 5. 20:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy akkor találkozol vele, ha foglalkozik is veled és nem csak a telefonjával. Nekem is volt ilyen ismerősöm, persze tagadta, aztán vittem magammal egy csengőt, amikor indokolatlanul volt a kezében a teló (pl nem egy képet mutatott), akkor csengettem. Rohadtul idegesített, mert kb 5 percig nem bírta ki, de legalább már elhitted, hogy sokat telefonozik.

De inkább az lehet a háttérben, hogy csak azért hív, hogy ne legyen egyedül, nem azért mert érdekled is.

2021. jan. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!