Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Túl rámenős vagyok? Engedjem...

Túl rámenős vagyok? Engedjem el ezt a barátságot? Mi van akkor ha egy barát csak úgy felszívódik?

Figyelt kérdés

Röviden megprobalom leírni a sztorit.. Én huszonéves nő vagyok, van egy baratnőm aki talán mára inkább csak ismerős. Mindketten anyukak vagyunk, a hozzánk közeli játszótéren talalkoztunk 4 éve. Kevés az olyan ember akikkel teljesen egy hullámhosszon vagyok, de vele nagyon jókat beszelgettunk, csomó közös témánk volt, ugye egyidősek vagyunk ugyanolyan korú gyerekekkel..jóidőben rengeteget voltunk kint azon a játszón, ha nem akkor meg messengeren üzentünk egymásnak, ha mást nem akkor röviden hogy kivel mi újság. Aztán úgy alakult hogy pont egyszerre lettünk terhesek, nagy buli volt úgy végigvinni a terhességet hogy egymást támogattuk stb, sőt véletlenül (mivel mindkettőnk dokija ugyanabban a kórházban dolgozott és én előbb szültem, ő meg túlhordta) ugyanakkor szültünk ugyanabban a kórházban, egymás melletti szobába kerültünk! Érdekes egybeesés. Utana is még egy evig tartottuk a kapcsolatot, meg sokszor találkoztunk. Aztán mi elköltöztünk másik kerületbe, bár nem bődületes távolságra, tőlük olyan 30-40 percre. Onnantól kezdtek megritkulni a beszélgetések.. Eleinte keresett ő is, hívott, üzent párszor. Én többször, olyan harom alkalommal hívtam el az új lakásunkba, megmondtam neki ha erte jár nyugodtan csöngessen fel es latogasson el hozzank. Vagy finoman kerdezgettem jarnak-e még ki arra a bizonyos jatszoterre, igaz tölük az csak öt percre van, nekünk busszal meg fél órara de csinaljunk egy közös beszelgetös anyukas napot, odabuszoznank ha szol mikor mennek. Már nem is emlekszem mit írt de nem jott ossze a tali, talan valami olyasmit hogy "rendben mindenkepp talizzunk" de ennyi, semmi lépés. Öszegezve 2019 nyár óta, másfel éve nem láttam. Az utóbbi fél evben abszolut nem keresett, nem valaszolt az uzeneteimre, pedig lattam hogy olvasta. Telefont nem vette fel. Tegnap irtam neki egy üzenetet hogy ne haragudjon, nem akarok ramenös lenni, de fél eve semmi hír rola, legalabb annyit irjon jol van, mar az egyik közös ismerősünk is rajtam kereste, hiszen nem látta egyaltalan mostanában es el van tünve. Na erre vegre irt, hogy jol vannak, csak nem hasznalja a messengerjét de minden oke. Van pár maganeleti gondja, csaladi feszkok, amik miatt nem erzi magat teljesen 100%osnak. Irogattunk egymasnak fel orat aztán a legutolso irasomra mar megint nem irt.. Megszakadt a beszelgetes ujra.

Tényleg nem akarok rámenős lenni, nem szokasom. Az utobbi fel evben irtam neki juliusban, szeptemberben, oktoberben, es most januarban, mondom egy utolso utani eselyt meg adok.. Nem adtam ra okot hogy ennyire ignoraljon meg igazabol kicsit rosszul erintett hogy csak igy nem valaszol es eltünik azok utan hogy ugy tunt baratok vagyunk .. De most úgy dontottem nem irok neki többet.. Hacsaknem ö keres engem. Csak kicsit szomoru vagyok emiatt de lehet hogy el kell engednem ezt a dolgot. Vagy fogadjam el azt hogy amig vannak gondjai nem is fog keresni? Ugymond "mentseg" ez arra hogy sosem keres? Mikor meg élöben beszélgettünk akkor is voltak kisebb csaladi gondjai de en mindig probaltam tamogatni szóban es tanacsokkal ellatni.

Ti mit gondoltok a törtenetrol? Megesett mar veletek olyan hogy felszívodott egy baratotok ok nelkul?


2021. jan. 5. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Lehet tényleg komoly gondjai vannak.Talán válás, vagy nehéz anyagiak.

Sokan a gondjaikkal magukba fordulnak.Nem tudják, vagy nem akarják megosztani másokkal.

Azt sem szeretnék, hogy elrontják mások kedvét mert ők rosszkedvűek.

Sajnos nekem is hasonló okból, nincsenek barátaim.

Pedig lehettek volna.

De csak akkor vagyok jó társaság ha körülöttem minden rendben.

A gondjaimmal viszont bezárkózok, és elvonulok.

Nem tudom mitől van ez.

Szerintem nála is ez lehet.

Nem a te hibád.

2021. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy egy tucatszor
2021. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi elsö a valaszt, lehet hogy teljesen igazad van. Anyagi gondok es rossz csaladi kapcsolatok is stimmel nala. Bar tudom konnyu mondani, de talan ilyenkor nem az a megoldas hogy az ember teljesen magaba fordul, hanem hogy oszinten elmondja mi a gond, mi nyomja a szivet es persze az sem ciki szerintem ha valakinek nem teljesen tokeletes az elete. Egy jo barat ilyenkor tamogatja az embert. Ha meg nem jo barat akkor annak nyilvan nem mondja el, de mi ketten nem feluletes baratnok voltunk, en is elmondtam a gondjaimat meg o is az oveit..eddig.


Valamint ha eltunik egy barat akkor annyiban hagyjatok? Nem keresed nem irsz csak elfogadod hogy megszunt a baratsag es kesz?

2021. jan. 5. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Számtalan ok lehet, kezdve azzal, hogy csak szimplán "rád unt", vagy csak sok a gond és nincs energia másra, de akár még a párkapcsolata is annyira megromolhatott, hogy a párja uralkodik rajta vagy féltékenykedik, ezért nem netezhez annyit. (sajnos ismertem ilyen párt, akiknél ez volt a helyzet) de az, ami minden lehetséges okban igaz, hogy nem a te hibád és hogy nem is tehetsz semmit. Igen, el kell fogadni, hogy így alakult, a ti utatok csak azon a bizonyos szakaszon vezetett együtt és egyébként más irányba tartotok. De ki tudja, talán majd újra kresztezitek egymás útját. Ezek a dolgok kiszámíthatatlanok. Ne rágd magad rajta. Örülj azoknak, akik épp körülvesznek, ne olyanokon bánkódj, akiknek könyörögni kell, hogy életjelet adjanak.
2021. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Akkor elengedem ezt a dolgot, sajnos en megprobaltam. Van egy gyanum hogy ö mar nem fog keresni engem.. De akkor el kell ezt fogadnom ezek szerint. Majd ha esetleg úgy dönt hogy mégiscsak keres, nem fogom elutasítani.
2021. jan. 5. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első körben azt érdemes elfogadnod, hogy ti sosem voltatok barátok. Ismerősök, haverok esetleg, de nem barátok. Másrészt pedig ha valaki nem keres, nem válaszol az üzeneteidre, nem veszi fel a telefont az egyértelműen azt jelenti, hogy nem kíváncsi rád és nem akar veled beszélni, szóval ha ennek ellenére továbbra is keresed, az már nyomulás és rámenősség. Engedd el, ez egy tök felszínes viszony volt amit ő nem akart erőltetni, neki nem jelentett huszadannyit se az egész, mint neked. Nyiss inkább mások felé, ezen már kár rágódni.
2021. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen utolso, lehet hogy igy gondolta csak nekem végig nem esett le a dolog :( Mert olyan jókat beszelgettünk mindig, elmondtuk egymasnak örömünket-gondunkat es teljesen egy hullamhosszon voltunk kb befejeztük egymas mondatat. Valamint az elso egy-ket evben meg ö is gyakran kereste a tarsasagom, hivott ide-oda, azt hittem hogy valahogy egyre csak fejlödik ez a baratsag. De aztan ez megvaltozott. Nem is akarok ezen ragodni en is lezarnam ezt mar, az lenne a legjobb, csak kicsit rosszul esett de mindegy, mar ez van.
2021. jan. 5. 14:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Látom régebbi kérdés, de hadd válaszoljak, mert ugyanebben vagyok. Amit 6-os írt az nagyon igaz, nekem is baromira fájt ezt elfogadni, de a barátnőmnek csak egy idötöltés voltam, mást nem várt tőlem. Játszón elölteni az órákat és beszélni valakihez esetleg a gyerekről tudni beszélni hasonlón átmenőkkel.

Ezt kell elfogadni, tudom nagyon fáj rájönni, hogy a másiknak nem is én vagyok a fontos, csak legyen "valaki". Csalódás, de hidd el, erősebb leszel csak tőle.

2022. márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!