Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért este ír? Vagy ez normális?

Miért este ír? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy barátom (ő fiú, én lány), már több mint egy éve szinte napi szinten beszélünk, de eddig csak sulival kapcsolatban. Kb egy hónapja kezdtünk más témákról is sokat beszélni, de többnyire csak késő este ír, sose hív találkozni (én már hívtam de akkor nem jött össze), pedig más barátaival rengeteget szokott találkozni. Vajon többet érez? Nevezett a barátjának, de az régebb volt.
2021. jan. 6. 00:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem érez többet. Nem akar veled találkozni, és csak akkor ír, amikor valszeg már az égvilágon semmi dolga nincs (ergo nem szakítana meg semmilyen tevékenységet azért, hogy veled beszéljen). Az, hogy a barátjának nevezett, nem sokat jelent, vagy inkább semmit. Hány évesek vagytok?
2021. jan. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Én azoknak szoktam este írni, akikkel nem akarok beszélgetni, de megbántani sem akarom őket.

Direkt későn írok, amikor abban reménykedem hogy nincsenek fent, hogy ne válaszoljanak rögtön és ne alakuljon ki egy chatelés, csak egy ilyen lassú üzengetés, amire nem kell azonnal reagálni.

2021. jan. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, amit olvasok a válaszokban. En pont hogy fordítva vagyok, inkabb este szeretek beszelgetni, ekkor végeztem minden dolgommal, nyugodtsag van, oda tudok figyelni arra amit ir a masik, azonnal tudok neki válaszolni es igy lesz élvezhető is a beszelgetes. Ugy meg a baratommal se szeretek beszelni hogy kozbe vagy o vagy en mast csinalunk/csinalnank es akkor folyton válaszolgatni kell egymásnak. Este tudok őszintébb is lenni, meg bobeszedubb. Szoval ez meg magaba nem jelent ugy nagyon semmit, viszont az hogy nem akar talalkozni az egyértelmű mit jelent :/

19l

2021. jan. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

De sok "szakértő" van itt. Az nyilván elképzelhetetlen, hogy mint annyi minden, ez is emberfüggő... Egyúttal ez neked is szól kérdező: ennyiből szinte lehetetlen ezt megállapítani, nem ismerünk se téged, se őt. Nálam pl. nem napszakfüggő hogy mikor írok, sőt, mivel éjjeli bagoly vagyok, este szeretem megválaszolgatni az üzeneteim - független attól, hogy egy jóbarátnak írok, vagy rég nem látott ismerőssel váltok pár szót. (Olyan meg nincs, hogy sunnyogok, "hátha nem ír vissza"; akivel nem akarok beszélni, azzal nem beszélek és kész.)


Szóval számba véve tapasztalataim alapján, hogy mi oka lehet, hogy későn ír:


- "csak" (mert akkor ér rá)

- idő kell neki, mert érez valamit irántad, és lehet, hogy "megfontolja" jóelőre, mit írjon. Talán este jobban is megy ez neki

- az is lehet, amit az első két "okos" ír, sajnos benne van a pakliban, hogy tényleg nem úgy érdekled őt, ahogy téged ő


Ettől függetlenül biztosra kijelenteni bármelyiket is látatlanban az átlag GYK felhasználó nem tudja.

Egyébként legegyszerűbb ha kipuhatolod a dolgot. Vagy vesd fel neki, hogy - akár többen is - fussatok össze valamikor (konkrét időpontot mondj), vagy kérdezz rá nyíltan, hogy ő csak barátnak gondol-e téged. Valószínűleg a válaszból már kiderül, hogy ő hogyan gondolkodik rólad, és az alapján te eldöntheted, hogy akarsz-e bármilyen formában is időt szánni erre az emberre, vagy sem. Addig is amíg rágódsz, a saját energiádat pocsékolod viszont.


25/F

2021. jan. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

4. vagyok


Hozzátenném, az, hogy nem hív el sehova, szintén nem jelent semmit, talán félénk, és amiatt nem. Esetleg fél, hogy nemet mondasz és az eddigi jó kapcsolatotok látja kárát.

Ezt se vedd készpénznek, meg ne éld bele magad, de abszolút nem kizárt.

2021. jan. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Jaj de bírom mikor valaki jön és úgy mondja meg a tutit, hogy közben lehülyézi az összes többi válaszolót.

Kedves négyes, a kemény 25 év élettapasztalatoddal: a te válaszod sem ér többet mint a többi válaszolóé, ugyanis te is csak egy vagy a sok közül, és te is csak az alapján tudsz válaszolni, ahogy te magad gondolod/teszed.

Kettes voltam. Mint láthatod, annyit írtam, hogy én miért és milyen helyzetben teszek ilyet, azt hadd szabadjon már leírnom...

Megengeded hogy a többi válaszoló kifejtse a saját tapasztalatait, vagy csak a te semmitmondó, általánosításokkal teli válaszodnak van itt létjogosultsága?

2021. jan. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Hm. Érdekes ez a sértődés.

Egy, ne állíts olyat, amit nem mondtam. Ez alapvető kéne legyen, ha szeretnéd, hogy komolyan vegyenek.

Kettő, megvolt a véleményem a te szokásodról, ehhez nekem is jogom van úgy vélem.

Három, bár leginkább az első válaszolóra vonatkozik, de benne annyi szerénység nem volt, hogy ne kijelentő módban fogalmazza meg a saját véleményét. Provokatív kérdésedre válaszolva: nem, természetesen nem gondolom, hogy egy az egyben hülyeség, amit írtatok, de azt igenis gondolom, hogy illene a saját egyéni véleményeteket nem kőbe vésett tényként előadni.

Négy, kérlek mondd már meg nekem, hogy hol van az általánosítás a válaszomban! Nem tudom, feltűnt-e, de maga a kérdés is meglehetősen általános (nem is lehetne nagyon másmilyen), mégis mit mondjak látatlanban? Én is erőltessem az egyik - saját szájam íze szerinti - alternatívát a kérdezőre így ismeretlenül?


+1

"ugyanis te is csak egy vagy a sok közül, és te is csak az alapján tudsz válaszolni, ahogy te magad gondolod/teszed."


A slusszpoén, hogy én kezdettől ezt mondtam. Ha mást állítasz, akkor idézz kérlek, hol jelentettem én ki, hogy ez és csakis ez vagy az a forgatókönyv képzelhető el.

Köszi.

2021. jan. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

#7:

Neked aztán jól felvágták a nyelved, öreg...😞

2021. jan. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2021. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Wow, nem ilyen életbevágó dolog ez most, ennyire én se veszem komolyan.

Amúgy 16 évesek vagyunk.

2021. jan. 6. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!