Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert van az hogy mindig...

Miert van az hogy mindig nekem kell a barátaimat keresni, ők forditva nem?

Figyelt kérdés
Mar nagyon unom, hogy nincs és még soha nem is volt olyan baratom akivel tartós barátság alakulhatott volna ki. Előbb utóbb elkopnak mellolem az emberek mindig. En probalom a kapcsolataimat apolni, fenn tartani de visszafele mások már nem. Nem erzem magam rossz embernek, nem vagyok rosszindulatú masokkal szemben és mégis mindig egyedül maradok. Más is van így ezzel? Miert van az hogy egyik héten még minden rendben van az illetivel, masik héten meg leraz a telefonban es fel ev elteltevel se keres... 28N
2021. jan. 12. 12:17
 1/5 kicsibarany ***** válasza:
96%
Feltételve hogy a barátaid nagyjából a te korosztályodból valók, nagy részük csak simán el van foglalva az életével, és ha van egy kis ideje akkor máshogy kapcsolódik ki. Munka, család, lakás, gyerekek, stb.
2021. jan. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen a korombeliek.. van 40 év feletti barátom is
2021. jan. 12. 12:32
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Minden korosztályból van ismeretségi köröm és barátok is. Viszont ha nem keresem a társaságukat, akkor ök se, vagy csak hébe hóba, mikor épp kell nekik valami. Így nem is tartom velük jóformán a kapcsolatot. Minek? Nekem itt a család, gyerekek, házimunka, munkahely. Nem érek rá ilyen emberekre.
2021. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez annyira nem a korosztálytól függ. Egy felnőtt, dolgozó, családos embernek is lehet igénye baráti kapcsolatokra és fiatalabb, független emberek sem feltétlenül nyitottak erre. Az én szüleim például ötvenesek és milliószor aktívabb szociális életet élnek mint én... Mindig azt láttam, hogy átjártak hozzánk a barátaik vagy éppen ők mentek hozzájuk, valami közös programot szerveztek vagy éppen csak spontán rátelefonáltak a másikra, hogy beszélgessenek egyet. Míg az én életemből ez teljességgel kimaradt és soha nem voltak olyan barátaim, akikkel ilyen kapcsolatom lett volna pedig a sablon szerint huszonévesen pont ez lenne a "normális". Valahogy nekem is mindig úgy alakultak a dolgaim, hogy elkoptak mellőlem a barátok és hiába próbálkoztam fenntartani a már meglévő kapcsolatokat vagy újakat kialakítani, nem ment. Nagyon sokszor előfordult, hogy pl. kerestem a lehetőségeket, felvetettem programokat vagy csak szimplán beszélgetést kezdeményeztem és ez teljesen egyoldalú maradt. A legnagyobb siker talán az, amikor hajlandó valaki egyáltalán megnézni az üzenetemet vagy 3 év ismertség alatt egyszer találkozni a szabadidőnkben. Ha én nem tettem meg ezt, akkor onnantól kezdve se nem beszéltünk, se nem találkoztunk. Sokszor azt éreztem, hogy csak arra "kellek", hogy akkor ott éppen valakivel elüssék az időt, ne legyenek egyedül vagy, hogy segítsek valamiben és semmi több. Ha összefutottunk pl. az egyetemen, akkor nyilván nagyon örült, de jó, szia, végre stb., de amúgy rám sem bagózna. Úgyhogy nincs is egy barátom sem, akivel jólesően tudnék beszélgetni vagy bármi közös programot szervezhetnék, mert eddig nem jutottam el senkivel sem.
2021. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon magányos vagyok, viszont azt figyeltem meg, hogy majdnem mindenki az. Sokszor próbálok nyitni mások felé, és a meglévő baráti kapcsolataimat ápolni, de az esetek szinte 100 százalékában nem érzem kölcsönösnek az érdeklődést. Szerintem ez nem azért van, mert felnőttként már nem férek bele egy másik felnőtt ember már meglévő baráti körébe, és nem is azért, mert nem vagyok elég szimpatikus a másiknak (ez nagyképűnek hangzik tudom), hanem azért, mert mindenki elvan egyedül. Az ismerőseim döntő többsége tök egyedül szokta tölteni a szabadideje nagy részét, elégségesnek tartja a netes kommunikációt (főleg a 30 alattiak). Errefelé halad a világ, és ez csak egyre rosszabb lesz, én úgy gondolom.


26/F

2021. jan. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!