Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sorra vesztem el a barátaimat...

Sorra vesztem el a barátaimat az évek múlásával, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Mindig könnyen beilleszkedtem az új közösségekbe, és olyan barátságokat kötöttem, amik úgy éreztem, hogy örökre szólnak majd, de elég nagyot tévedtem.

Az általános iskolai barátokkal is csak 2-3 évig tartottuk a kapcsolatot, most már maximum csak szülinapok alkalmával írunk egymásnak, és középsuliból is csak 1-2 barátom maradt meg. A legtöbbjüktől eltávolodtam, más középiskola, vagy másik egyetem, ami miatt különböző városba kerültünk. Maradt még ez az 1-2 középiskolai, és 1-2 gyerekkori barátnőm, akikkel bár nem egy városban lakunk, de rendszeresen tartjuk a kapcsolatot, és lényegében ennyi.

(Az eltávolodások mellett egyébként volt 2 nagy veszekedéssel, és drámai lezárással végződő "baráti szakításom" is olyan emberekkel, akikből sosem néztem volna ki, hogy hátba szúrnának.)

Miért ilyen nehéz megtartani a barátokat?

Most is az egyetemiekkel már összeköltözést, vagy diploma utáni közös munkát és kapcsolattartást tervezünk, és olyan érzés néha, mintha tényleg semmi nem tudná megakadályozni, hogy ezek a kapcsolatok felnőttkorra is megmaradjanak.

De közben meg már a saját bőrömön tapasztaltam, hogy a távolság, vagy pl.új párkapcsolat mennyire meg tudja változtatni ezeket a barátságokat, úgyhogy nem merek semmit sem remélni.


Van itt más is, akinek hasonló tapasztalatai vannan, vagy velem van a baj?



2020. nov. 27. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Az emberek többsége érdekember. Ha nem fűződik hozzád érdekük, lekopnak. A legtöbb ember, akit te a barátodnak tartasz, nem igazi barát.


Nekem van 2 olyan barátom, aki általános iskolás korom óta barát. Gimiből is lett 2. Egyetemről egy. Mellettük rengetegen mások is előadták, hogy barátok, de hamar lekoptak.

2020. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen "barátaim" voltak. Azt akiben a legeslegjobban bíztam, abszolút vakon... azt vesztettem el legutolján, párkapcsolata lett és én már útban voltam neki úgy látszik. Az akkora törés volt, hogy azóta se közeledem senkihez, nem tudok többé újra bízni.
2020. nov. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!