Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért mindig én keresem a...

Krómgyűrű kérdése:

Miért mindig én keresem a barátaimat?

Figyelt kérdés

Van 2-3 barátom, mondhatni csak ők vannak, akiket a barátaimnak tekintek.

Nos, ezt mostanság vettem csak észre, hogy általában én keresem fel őket. Ha nem írok rájuk, van hogy 2-3-4 hétig nem keresnek. Vagy még több ideig és ilyenkor mindig én írok először rájuk, és nagyon ritka az az eset, amikor ők írnak rám, hogy mi újság, merre vagy.


Ezen hogy lehetne segíteni? Esetleg beszéljem meg velük?



2020. okt. 28. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg velük. Valószínüleg csak elfoglaltak, de az is lehet hogy nem a barátaid.
2020. okt. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt pár barátommal.Én felhoztam ezt a témát ami nekik nem tetszett.



Azóta nem beszéltünk.

2020. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem érdekled őket. Én nem rohannék ilyen barátok után.
2020. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetedet, nálam is hasonlóak a körülmények. Mostanában javulni látszik a helyzet ugyan, azelőtt, ha pl egy hónapig vagy több ideig nem írtam, senki sem érdeklődött felőlem. Így ment ez évekig. Ráadásul rajtuk kívül senkim sincsen, se párkapcsolat se semmi, csak a szüleim.

Hacsak nincsen az illetőnek gyereke, nem hinném, hogy valaki 4 héten keresztül annyira elfoglalt, hogy ne írna rá a barátjára/hívná fel, holott ameddig a másik fél kezdeményezett, rendszeresen beszéltek egymással. Megpróbálhatod megbeszélni velük a dolgot - az lenne a legjobb ha ez személyesen történne - viszont az is lehet, hogy inkább megromlik a kapcsolatod valamelyik barátoddal, ahelyett, hogy javulna. Lehet, hogy nem tartanak a barátjuknak. :(

2020. okt. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Olyan is történt, hogy hirtelen elkezdünk beszélgetni, olyan 3-4 napon keresztül, majd megint 3-4 hétig semmi. Úgymond kifogytunk a témából.

Volt olyan helyzet, hogy egyik barátom elhívott motort szerelni, persze én segítettem neki, mivel előző nap meghívott kajálni. Ez gondolom korrekt.


Gondoltam arra is, hogy elfoglaltak, vagy a másik haverjukkal lógnak.


Én a fővárosban dolgozok, hétvégente járok haza vidékre, így hétvégen találkozhatnánk, de ilyenkor se nagyon keresnek.

Az is lehet, hogy túlreagálom a helyzetet.

2020. okt. 29. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen. 2 olyan közeli barátom volt, akivel heti 1x legalább találkoztam. Plusz 2-3 olyan akikkel havonta-fél évente 1x. Az utóbbiakról tudtam, hogy kölcsönösen keressük egymást, de a közeli barátaimról volt egy olyan "sejtésem", hogy lehet nem keresnének, ha én hirtelen többet nem írnék. Na, hát az egyikük keresett, vele azóta is jóban vagyok, a másik abszolút nem, így már több mint egy éve nem is beszélgettünk komolyan. Nyilván nem volt harag, a 18. szülinapjára is meghívott, de szomorú, hogy ennyire elkezdett lesz.arni, holott több éves barátságról volt szó... Nem bánom, hogy vége vele. Az ilyen nem igazi barát. Nem vagy elég fontos nekik, azért nem keresnek. Te eldöntheted, hogy ezek után fenntartod-e a kapcsolatot, de csak rajtad áll. Tőlük mehetsz a fenébe, sajnos...
2020. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ennyire egyedül érzed magad! Kívánok még több - akár újabb - barátot így ismeretlenül is, online!


Meg tudlak érteni, én is mindig "keresek" újabb ismeretségeket. (Sok régi már szinte működésképtelen, nincsenek közös pontok, más "elfoglaltságaik" vannak, stb.)


Kezd már néha egy kicsit "karácsonyias" hangulatom lenni az egyre hosszabbodó, korai sötétedéstől. Pedig még csak most jön az elhunytakról való megemlékezés ideje...

2020. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!