Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek barátokat?

Hogyan szerezzek barátokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. 5 éve élünk kint Németországban és magányos vagyok. Egyszerűen nem találom a közös hangot a németekkel. Nem a nyelvvel van a gond, kommunikatív vagyok németül is, de valamiért nem megy. A suliban nem vagyok egyedül a szünetekben, ott vagyok egy társasággal, de nem kapcsolódok be a beszélgetésbe. Ott állok szótlanul és hallgatom amiről beszélnek. Mindent értek, szóval tényleg nem a nyelv a bökkenő. Olyan témákról beszélnek hogy az osztályba összejött két tini meg hogy ez mennyire fura meg ilyenek. Meg hogy mi történt tegnap amikor ottaludtak egymásnál meg ilyesmi. Én ezekhez nyilván nemtudok hozzászólni mert nem voltam ott a tegnapi ottalvós bulin ( ez csak egy példa ). Mellesleg azt tapasztaltam hogy nincs humorérzékük. Nemtudok úgy hülyéskedni velük mint az otthoni magyar barátaimmal. Megpróbáltam de csak mosolyognak rajta vagy sértésnek veszik. Nemtudom mit csináljak. Szoktam a magyar barátaimmal legalább minden második nap beszélni és olyankor egy kicsit irígykedem amikor azt mesélik hogy milyen sokat röhögtek az osztállyal az órákon vagy a szünetekben. Szóval suli után se megyek el semerre, csak itthon vagyok, megcsinálom a házit, tanulok és ennyi. Biztos hogy bennem van a hiba de tényleg már nemtudok rájönni hogy mi. Oké, tényleg gáz hogy még 5 év után se tudok megbarátkozni a gondolattal hogy ott kellett hagynunk Magyarországot, de most mit csináljak vele? A bátyámnak széles barátiköre van itt kint is és ő nem tapasztalja azt hogy humorszegények lennének vagy ilyesmi. Úgy látszik hogy csak az én korosztályom ilyen fapofa vagy fogalmam sincs. Nem utálnak ki meg ha segítség kell akkor segítenek, de ezen kívül nem hívnak meg sehova. Már megszoktam hogy nincs senki itt kint akivel beszélgethetnék, de a családom rágja a fülemet azért hogy nem egy normális tini életet élek. Miért nem megyek el a többiekkel találkozni, hülyéskedni stb. Mondjuk már egyre nehezebben viselem hogy ennyire nincs senki akivel személyesen megbeszélhetném a dolgokat. Legyen az magyar vagy akár német, nem a nemzetiséggel van a gondom. Hanem hogy ennyire nemtalálom a közös hangot velük. Mégis mi a fenét kellene tennem?


egy elkeseredett 16/l



2021. jan. 14. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyere haza!
2021. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos még másfél évig nem lehet. Be kell fejeznem a sulit itt kint, aztán haza megyek tanulni.
2021. jan. 14. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Addig barátkozz neten itthoniakkal. Így is jó barátságot lehet kialakítani olyanokkal akik nem zárkóznak el tőle (én nem), aztán ha hazamész majd találkoztok, addigra már egy mélyebb barátság is kialakulhat.
2021. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!