Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ő most kihasznál?

Ő most kihasznál?

Figyelt kérdés

Állandóan élkéri a feladataimat az egyik barátnőm, akivel egyébként jóban vagyok és hogyha valamit kérnék tőle biztosan segítene, és azt is mondhatom hogy megbízható barátnő, annak ellenére hogy vannak furcsa dolgai.

Viszont állandóan élkéri a leckéim és a kidolgozásaim, és úgy küldi el a tanárnak. Néha olyan kérdései vannak hogy el csodálkozom hogy hogy lehet ember ennyire életképtelen hogy nem olvassa el a feladatot rendesen hanem lusta és egyből elkéri mástól. Sokszor csinált olyat hogy az én több órányi munkámat lemásolta és nagy dicséretet kapott érte a tanároktól.

Nekem nagy hibám hogy egyszerűen nem tudok nemet mondani, ki tudja mikor kerülök olyan helyzetbe amikor szükségem lesz a támogatására, és mivel engem a "kedves visszahúzódó" lányként ismer mindenki aki mindenkinek segít, ezért se tudok nemet mondani. Viszont az agyamra megy hogy belőlem húzza fel magát és az én több órás munkámat ellopja és hasznot húz belőle.

Ti mit csinálnátok a helyemben?



2021. jan. 16. 14:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%
#10-es hülyeségeket mond. Ez is egy tipikus önpusztító mantra. Olyan, mint az “Ellenségeim 2 év múlva talicskát fognak tologatni.” Az igazság az, hogy ameddig a kérdező nem áll a sarkára, az osztálytársa kapja a jobb jegyeket, megbecsülést, stb, ő csak utána kullog. Elég, ha annyit mond, hogy “Ezt én sem tudom, bocsi.”, idővel talál magának másik csicskást.
2021. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szakasztott ugyanez volt velem is, sajnos tűrtem évekig, míg be nem telt a pohár. Ő 10 percre sem lakott a sulitól, mindig szülők cipelték, ezzel szemben én 1 órát buszoztam, és még átlagban 1 órát is várhattam a buszra, de neki "sosem volt ideje" vagy épp "nem értette".

Amikor egy duplát érő házit kellett bemutatni következő napra, egyszerűen azt mondtam, hogy nem fogom odaadni, mert ezért én dolgoztam meg és elég már abból, hogy páran (itt már többen kéregették a házikat) állandóan tőlem kunyerálnak mindent, aztán meg nem is értékelnek.. Sajnos én is azok táborát erősítettem mindig is, akik visszahúzódóbbak és nem tudnak nemet mondani, bár ezeken már egyre tudatosabban próbálok változtatni. Szóval, végre a sarkamra álltam és megmondtam. Nem volt egyszerű. De utána már nem kérte el a házikat, jegyzeteket és egy darabig még ő duzzogott, mert nem hagytam, hogy kihasználjon..

2021. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy ha annyira nem érti a feladatokat, akkor az órán hogyan teljesít ez a barátnő? Nem tűnik fel a tanároknak, hogy a házija rendben van, az órán meg nem tudja olyan jól a dolgokat? Tényleg nagyon lusta.

Én azt próbálnám, hogy nemet mondanék, de felajánlanám, hogy egyik délután, vagy hétvégén jöjjön el hozzám, és megcsináljuk együtt, vagy elmagyarázom neki amit nem ért. Aztán a szülei hazafurikázzák. De ne te tegyél erőfeszítést más helyett, kicsit küzdjön meg az eredményért, amúgy is ez az ő érdeke leginkább.

2021. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!